PODPORUJEME SBÍRKOU NEZISKOVOU ORGANIZACI NEDOKLUBKO!

Nedoklubko

Nedoklubko spolupracuje se všemi perinatologickými centry v ČR, je jedním z 65 aktivních členů mezinárodní organizace EFCNI, spolupracuje s Českou neonatologickou společností ČSL JEP a nově se podílí i na odborném výzkumu.

Nedoklubko realizuje několik projektů, které významně podporují rodiče předčasně narozených dětí i perinatologická centra.

Koordinujeme projekty: Mámy pro mámy – podpora maminek v jednotlivých centrech povzbuzujícími časopisy a dárky, Běh pro miminka do dlaně – běh zaměřený na podporu konkrétního perinatologického centra, Oslavy Světového dne předčasně narozených dětí na Žofíně v Praze – vyzdvihnutí neonatologické péče v ČR a Pomáháme (ne)donošení – podpora výzkumného týmu zkoumajícího příčiny a prevenci předčasného porodu.

Proč Nedoklubko?

Když se miminko narodí hodně předčasně, zůstává i několik týdnů v inkubátoru v nemocnici. Maminka za ním chodí každý den, aby mu dopřála hlavně fyzický kontakt a svoji lásku, které jsou pro něj tak nesmírně důležité. Jak to vypadá v praxi? Mimo jiné se maminka usadí do speciálního křesla, dostane své miminko na hrudník, kůži na kůži, a takto spolu stráví každý den několik hodin. Říká se tomu klokánkování. 

A protože právě tento fyzický kontakt, sbližování a vyjádření lásky je také největší podstatou nošení dětí, kontaktovala jsem ředitelku Nedoklubka Lucii Žáčkovou s nabídkou spolupráce. Na milé schůzce slovo dalo slovo a naše spolupráce začala. Nejen, že se budou se svým stánkem účastnit akce Kouzlo nošení, ale Kouzlo nošení se účastnilo jejich akce Běh pro miminka do dlaně hl. m. Prahy a víkend před akcí, 8. 9. 2019, se bude účastnit i Běhu městem Mladá Boleslav, který též podporuje Nedoklubko. 

Pomáhejte s námi

Je více možností, jak s námi můžete Nedoklubku pomoci. 

1) Formou sbírky. Během akce Kouzlo nošení, 14. 9. 2019, můžete na místě Nedoklubko podpořit finančně do jejich zapečetěné kasičky. Za darované peníze můžete získat jeden z dárků od našich laskavých sponzorů, kteří jsou uvedeni níže vč. všech darů, abyste věděli, na to se můžete těšit! 
 
2) Na akci můžete zakoupit i nějaký z výrobků nabízený přímo Nedoklubkem na jejich stánku. 
 
3) Šikovné maminky a babičky, které rády háčkují, mohou pro předčasně narozená miminka připravit háčkové chobotničky. Na akci je můžete na stánku Nedoklubka odevzdat přímo paní ředitelce Lucii Žáčkové. Návod na chobotničky a více informací o projektu najdete zde
Podle výzkumu, který v Dánsku proběhl, chapadélka chobotniček připomínají nedonošeňátkům pupeční šňůru jejich maminky. Miminka mají tendenci k úchopu a tím, že mají chapadélka při ruce, netahají si za zavedenou sondu či jiné hadičky. Cítí se bezpečněji, jsou klidnější a tím pádem jsou také stabilnější a lépe prospívají.
 

4) Pokud se akce nebudete účastnit akce osobně, ale i přesto byste rádi pomohli, můžete převést libovolnou částku na transparentní účet Nedoklubka 1171717/0100 vedený u Komerční banky.

  • Za 200 Kč vyrobí 100 povzbuzujících přání s desaterem rad pro rodiče předčasně narozeného miminka
  • Za 500 Kč dodá 50 časopisů určených k podpoře rodičů na jedno perinatologické centrum
  • Za 1000 Kč dodá 10 knih Vítej, kulíšku na novorozenecká oddělení, kde budou rodičům k dispozici

Sponzoři, kteří věnovali krásné dárky pro návštěvníky, kteří finančně podpoří Nedoklubko

Bude postupně doplněno!

Na akci Kouzlo nošení bude přítomna paní ředitelka Nedoklubka Lucie Žáčková. Na stánku bude mít připravenu kromě jiného i zapečetěnou kasičku, jejíž celý výtěžek půjde právě Nedoklubku. Návštěvníci, kteří podpoří Nedoklubko do kasičky částkou minimálně 100 Kč (horní limit není stanoven), si budou moci z připravených lístků vybrat jeden (náhodně), na základě kterého bude podle seznamu darů určeno, který dárek od sponzorů jim náleží. Tyto dary bude možné vyzvednout až odpoledne, aby si je mohli prohlédnout i ostatní návštěvníci akce. 

Nádherný šátek Yaro La Vita White Linen vel. 7 věnovala firma ŠátkoMánie.cz

Klepněte na tlačítko Upravit a změňte tento text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. UT elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinaru dapibus leo.
Klepněte na tlačítko Upravit a změňte tento text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. UT elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinaru dapibus leo.
Klepněte na tlačítko Upravit a změňte tento text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. UT elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinaru dapibus leo.
Close Menu