KOUZLO NOŠENÍ
Přednášky

Čekáte miminko, máte V HLAVĚ MILION OTÁZEK a NEMÁTE ČAS hledat odpovědi? 

Máte novorozence, PŘEMÝŠLÍTE O KONTAKTNÍM RODIČOVSTVÍ A NOŠENÍ DĚTÍ, ale NEVÍTE, JAK ZAČÍT? 

Již nosíte, ale znáte jen základy a CHCETE VĚDĚT VÍCE? 

Miminko Vám roste před očima a s každou novou fází jeho života PŘICHÁZEJÍ NOVÉ OTÁZKY, na které chcete znát odpověď? 

Měla jsem to úplně stejné!

Trávila jsem hodiny a hodiny hledáním informací na internetu, ptala jsem se rodiny, svých známých,  zkoušela metody pokus omyl… 

A proto vzniklo KOUZLO NOŠENÍ! Abych rodičům usnadnila život 🙂

Jmenuji se Míša Nováková, jsem mámou dvou skvělých dětí, ale nosila jsem až mladší dceru. Proč? Protože u syna jsem o nošení nevěděla a dodnes mě to mrzí! Proto jsem se rozhodla využít své mnohaleté zkušenosti z marketingu a zprostředkovat maminkám důležité informace nejen o nošení!

Z festivalu Kouzlo nošení, jehož třetí ročník se bude konat 4. září 2021, se postupně vyklubala vzdělávací platforma, která poskytuje více, než jen setkání jednou do roka. 

V rámci edukační části obou ročníků festivalu se sešlo mnoho odbornic, lékařek, certifikovaných lektorek nošení, fyzioterapeutek, laktačních poradkyň a dul, které přednášely na velmi zajímavá témata nejen o nošení dětí, ale i o vývoji, mateřské psychice, dětských emocích či spánku, znakování, zdravé stravě či BLW, diastáze a mnoho dalším!

Protože by byla věčná škoda, kdyby se jejich letité zkušenosti a praktické rady nedozvěděli ti, kteří na festivalech nebyli, mám je pro vás k dispozici! 🙂 

VYBÍRAT MŮŽETE Z 22 SKVĚLÝCH PŘEDNÁŠEK

PROČ BYSTE MĚLI CHTÍT NOSIT?

Mgr. DANIELA ŠMOLÍKOVÁ, DIDYMOS.CZ

Tato přednáška je určena čerstvým rodičům i odborníkům v péči o matku a dítě, kteří se chtějí seznámit se principy nošení. Nové souvislosti zde však mohou najít i zkušení znalci.

ZÁKLADY NOŠENÍ

IVA GONDEKOVÁ, ŠKOLA NOŠENÍ
DIE TRAGESCHULE ®

Témata přednášky:
- vliv nošení na vývoj dítěte
- pozice miminka v pomůckách na nošení
- pravidla úvazu
- kritéria nosítek
- od kdy a jak dlouho nosit
- jak oblékat a další časté otázky

Iva je trenérkou školy nošení Die Trageschule®. Neustále se vzdělává, absolvovala řadu konferencí v Německu a Rakousku, čerpá z odborné literatury, spolupracuje s fyzioterapeuty, pediatry a dalšími.

NA CO SI DÁT PŘI NOŠENÍ POZOR, ABY ZÁDA NEBOLELA

Mgr. NIKA KONEČNÁ, AMBULANTNÍ FYZIOTERAPIE FYZIOTIPY

Máte obavy, že Vás z nošení dětí v šátku či nosítku budou bolet záda? Už nemusíte!

Přednáška bude popisovat přirozený stoj a následně zátěžové držení těla ve stoji, specifika stoje s dítětem v šátku či nosítku. Následovat budou parametry zdravé chůze, chůze s nosítkem a možné formy přetížení. Nabízeny budou způsoby, jak přetížení kompenzovat.

CO POTŘEBUJETE VĚDĚT
O NOSÍTKÁCH

DENISA BEL HADJSALAH, NOSÍM TĚ

Plánujete si pořídit nosítko? Nebo nosítko máte a myslíte si, že více variant na výběr už není? Denisa Vás přesvědčí o tom, že možnosti nosítkového světa jsou opravdu široké. Poví Vám základy správného nošení v nosítku, na co si dát pozor, jak nosítko vybrat, seznámí Vás s mnoha typy nosítek a ukáže, jaké jsou v nich rozdíly.

Denisa je majitelkou obchodu/půjčovny a vznikajícího e-shopu Nosím tě, lektorkou nošení a zakladatelkou nosící skupiny Moderní nosičky.

JAK VYBRAT ŠÁTEK, JEHO PŘÍMĚSI A JEJICH VLASTNOSI A PÉČE O NĚJ

MONIKA CAMPODONICO, ŠÁTKOMÁNIE

Nejste si jistí, jak správně vybrat šátek? A podle čeho se orientovat? Monika Vám povypráví o různých materiálech a příměsích šátků, jaké mají vlastnosti a na co se které hodí. Pak už to pro Vás bude hračka si správný šátek vybrat! No, a abyste ani pak nemuseli tápat, řekne Vám Monika o adekvátní péči o nové domácí mazlíky.

Monika je zakladatelkou značky ŠátkoMánie. Zboží různých značek si můžete zakoupit v e-shopu i kamenné prodejně v Týnci nad Sázavou. K nošení jí přivedly jak jinak, než její dvě děti, které byly oddanými testujícími.

NOŠENÍ MIMINKA
V REÁLNÉM ŽIVOTĚ

DENISA PÍSAŘÍKOVÁ, MAMALATTÉ

Víte už základy nošení, ale stále máte mnoho otázek, jak to s nošením vypadá v praxi?

Pak je tato přednáška vhodná právě pro Vás!

Dozvíte se tipy:
- jak kontakt prospívá miminku a mamince,
- jak řešit nespokojenost miminka v šátku,
- řeč těla miminka v při nošení,
- proč nosí maminky praktikující BKM,
- jak šátek můžu pomoci při nemoci,
- oblékání v létě a v zimě,
- co mít s sebou na procházku se šátkem.

NOŠENÍ OD PORODU AŽ DO ŠKOLKY

DENISA PÍSAŘÍKOVÁ, MAMALATTÉ

Kontakt je pro miminko potřebný stejně jako kojení nebo spánek. Pro maminku je to zase lék na trápení, co po porodu mohou přijít. Denisa to všechno pěkně shrne, abyste spolu mohli žasnout, jak je logické, že miminko a maminka patří k sobě. Začne se kontaktem na porodním sále, pak doma v šestinedělí a vysvětlí Vám, proč i větší děti potřebují maminčinu náruč. V těchto situacích bude nosící rodič ve výhodě a rodič, co zná nosící triky pro větší děti, dvojnásob.

POČÁTKY KOJENÍ - KOJENÍ V RANÉM POPORODNÍM OBDOBÍ

JANA BARRERA, LAKTAČNÍ PORAKDYNĚ A PODPORA V MATEŘSTVÍ

Způsob, jakým se miminko narodí, má jednoznačně velký vliv i na kojení.

Na přednášce se dozvíte:
– jak je kojení prospěšné,
– co je dobré po porodu podpořit, aby se kojení dařilo od samého začátku,
– o souvislostech kojení, nošení a společného spánku,
– jaké jsou nejčastější potíže s kojením v počátcích a jaké je jejich řešení.

SPÁNEK A KOJENÍ

MUDR. LENKA DANIELOVÁ, S LÁSKOU K DĚTEM I SOBĚ

Spojení spánku, jeho cyklů a kojení je zřejmé. Mnoho rodičů trápí otázky častého buzení, častého kojení, téma odstavení a emoce s tím spojené.

V přednášce si povíte o základech fyziologie, o propojení emocí rodičů a dítěte, o tom jak poznat, co miminko chce a jak zvládnout náročné noci i bez nutného odstavení.

JAK SLEDOVAT A PODPOROVAT PSYCHOMOTORISKÝ VÝVOJ DÍTĚTE BĚHEM PRVNÍHO ROKU ŽIVOTA

MGR. DAGMAR LISÁ, BE BALANCED

Přednáška bude sledovat důležité vývojové milníky v pohybovém vývoji dětí především v prvním roce života. Ukážeme si také důležitost rozvoje smyslových funkcí u nejmenších dětí. Řekneme si tipy a doporučení na vhodnou stimulaci a rozebereme zdravotní aspekty nošení jako vhodné stimulace správného psychomotorického vývoje.

OBJEVTE KOUZLO ZVLÁDÁNÍ DĚTSKÝCH EMOCÍ I VY

BC. ADRIANA NOVÁKOVÁ, AKADEMIE RODIČOVSTVÍ

Kladete si otázku, jak nejlépe zklidnit pestré emoce vašeho dítěte?

Jste vyčerpaní z pobytu na dětském hřišti, protože stále řešíte hádky kolem půjčování bábovek?
Občas křičíte, pláčete a říkáte si, že už je toho nějak moc?
Chtěli byste znát pár triků, jak vypjaté situace zvládat?
Víte o tom, že dětský pláč a kňourání je jedním z nejhorších zvuků? Není snadné to vždy ustát. Přesto projevovat emoce je v pořádku – víte proč? Každý záchvat vzteku je výsledkem neuspokojené potřeby nebo touha vyjádřit negativní pocity, se kterými si dítě neumí poradit.

Máme pro vás několik skvělých způsobů, jak lze dítě utišit během několika sekund, jak je podpořit a naplňovat jeho potřeby, aby se zdravě vyvíjelo. Objevte kouzlo zvládání emocí i VY.

KŘEHKÁ MATEŘSKÁ PSYCHIKA

VERONIKA KUBRICHTOVÁ, ÚSMĚV MÁMY

Mateřství je krásné, ale jako každá velká změna s sebou přináší kromě lásky a radosti i těžší chvíle, o kterých se příliš nemluví.

Přibližně jedna z pěti maminek navíc prožije v těhotenství nebo po porodu psychické obtíže. Aby už maminky netápaly, co se s nimi děje, vznikl Úsměv mámy.

Na přednášce si řekneme:
- jak potíže vypadají (formou příkladů),
- kdo s nimi umí pomoct,
- jak hýčkat křehkou mateřskou psychiku.

ZNAKOVÁNÍ - PŘIROZENÁ ŘEČ MIMINEK

ING. MICHAELA TILTON, MBA, BABY SIGNS

Jak s dětmi mluvit, když ještě neumějí vydat ani hlásku? A co s dětmi, které už mluví, ale stále se od nich nedozvíte, proč se zlobí nebo co je bolí?

To vše vám prozradí Michaela Tilton ve svém povídání. A určitě se podívá na zoubek i bilingválnosti a poradí, jak jí dosáhnout.

HYPNOPOROD, BONDING A ŠESTINEDĚLÍ

ANDREA KAPITÁNOVÁ, VÁŠ POROD, JEMNÉ ŠESTINEDĚLÍ

Miminko teprve čekáte a přemýšlíte o tom, jaký bude váš porod? Ráda byste se informovala o relaxačních technikách, které vám pomohou se uvolnit a porod si užít? Kromě vysvětlení pojmu Hypnoporod a ukázky vizualizace, si také popovídáme o důležitosti bondingu a příjemného šestinedělí.

Adrea je nejmladší lektorkou předporodních kurzů s Hypnoporodem a jednou z nejmladších dul v ČR. Právě svůj nízký věk vnímá jako velkou výhodu pro napojení s dětmi a chápání jejich potřeb.

VBAC - PŘIROZENÝ POROD PO CÍSAŘSKÉM ŘEZU

JANA BARRERA, PŘIROZENÉ MATEŘSTVÍ

Porodila jste císařským řezem a přejete si další miminko porodit přirozeně?

Císařský řez neznamená nutně další a i po předchozím císařském řezu můžete porodit přirozeně. Na přednášce se dozvíte, co všechno můžete udělat pro to, aby se první příběh neopakoval a jak se nejlépe na další porod připravíte.

DETOX ŽIVOTNÍHO STYLU A BUDOVÁNÍ IMUNITY

ING. MICHAELA NOVÁKOVÁ, KOUZLO ESENCNÍ

Příběh zakladatelky Kouzla nošení, jak se na low tox cestu dostala a kam došla. 🙂

Popovídáme si o tom, jak ve své domácnosti postupně eliminovat co nejvíce chemie, co je to greenwashing a že ne všechno s nálepkou přírodní/eko/bio je skutečně přírodní a jak k novému zdravému životnímu stylu využít esenciální oleje.

Také si povíme, jaké blahodárné účinky esenciální oleje mají a jak si s nimi ulehčit život. Nejsou to totiž pouze vůně do bytu, ale účinní pomocníci, co se týká podpory zdraví, imunity, emocí, spánku nebo jejich nepřeberné využití v domácnosti od úklidu až po kosmetiku. Obzvláště se zaměříme na to, jak podpořit imunitu před přicházejícím podzimem a obdobím chřipek. Dozvíte se i, jak esenciální oleje správně používat a na co si dát pozor.

DIASTÁZA BŘIŠNÍCH SVALŮ

MGR. LUCIE TERNOVÁ, MAMASPORT

Mnoho maminek trápí dlouhé měsíce a roky po porodu tzv. diastáza. Ta se projevuje nejen esteticky “vyvaleným bříškem”, ale bývá často příčinou bolestí zad, oslabeného pánevního či refluxu jícnu.

Na přednášce se dozvíte, jak diastázu diagnostikovat, proč rozestup některým maminkám po porodu nemizí, dostanete doporučení, na co se s diastázou soustředit při nošení miminek a jak s diastázou pracovat a cvičit v běžném životě.

Lucie se zaměřuje na cvičení a pohybovou terapii osob se speciálními potřebami (cvičení v těhotenství, cvičení po porodu, poúrazové stavy, cvičení a rehabilitace seniorů). Je certifikovanou trenérkou metody prof. Pavla Koláře tzn. DNS – dynamickou neuromuskulární stabilizaci.

NEBOJTE SE CVIČENÍ V TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU

LUCIE TRUBAČOVÁ, DANCE4MOM

Že těhotenství znamená, že musíte přestat cvičit? Nebo že se bojíte po porodu začít cvičit, i když cvičení máte tak ráda? Rady a tipy, jak na to, abyste cvičily vhodně vzhledem ke svému stavu, Vám přednese Lucka. Lucka je zakladatelkou fitness tanečního programu Dance4mom, maminkou tří dětí a nadšenou sportovkyní.

ZDRAVÉ STRAVOVÁNÍ MIMINEK

MGR. LUCIE ERNSTOVÁ, ČAS PRO RODINU

Máte malé miminko a nastal čas, kdy chcete začít s prvními příkrmy a váháte, jak na to?

Nechcete kupovat instantní kaše a hotové pokrmy ve skleničkách, ale nevíte, co jiného dětem nabídnout a hlavně, jak s přípravou doma začít?

Lucie Vám poradí, jak na to. Představí vám metodu BLW, která je v posledních letech poměrně populární. Řekne Vám, co našim dětem prospívá, co by měl jejich jídelníček obsahovat a co do něj naopak vůbec nezařazovat. A především, jak si poradit s přípravou doma, aby byla co nejjednodušší, ale zároveň zdravá, vyvážená a chutná.

SEZNAMTE SE S BLW

Mgr. LUCIE ERNSTOVÁ, ČAS PRO RODINU

Ještě jste nezačali s příkrmy a váháte, jak na to? Lucie Vám představí metodu BLW nebo-li baby-lead weaning, která je v posledních letech poměrně populární. Dáváte dětem jídlo již od začátku přikrmování po kouscích a dítě si samo vybírá, kdy bude jíst, co bude jíst a kolik toho bude jíst. A hlavně, jí samo, není krmeno. Jedná se o respektující přístup ke stravování.

Lucie je maminkou 4 dětí, včetně dvojčat. Má bohaté zkušenosti nejen s BLW, ale i s dalšími tématy zdravého stravování, pravidelně pořádá kurzy zdravého vaření. Věnuje se zdravému přebalování a bezplenkové komunikační metodě a je dlouholetou lektorkou nošení, zkušená především ve vázání tandemu dvojčat či různě starých sourozenců.

JAK A PROČ POUŽÍVA LÁTKOVÉ PLENKY

STÁŇA MUSILOVÁ, LÁTKOVÁ PORADKYN, BAMBOOLIK

Nezamlouvá se Vám používání jednorázových dětských plenek, ale nemáte zkušenosti s látkováním? Na této přednášce se dozvíte základní informace o látkových plenkách. Jaké typy existují, jaké mají vlastnosti, jak je používat a jak s nimi cestovat.

BAREFOOT BOTY

MARKÉTA KOČÍ, BAREFOOTMANIE

Máte v hlavně mnoho otázek ohledné tématiky barefoot obuvi? Tak nezapomeňte přijít na tuto přednášku! Zde se dozvíte totiž všechny odpovědi. Co to vlastně barefoot je, jaké jsou rozdíly oproti klasické obuvi. Výhody či možná úskalí. Vyvrácení mýtů o BF. A jak si správně barefoot obuv vybrat.

JAK VÁM PŘEDNÁŠKY USNADNÍ ŽIVOT?

UŠETŘÍ Vám HLEDÁNÍ a drahocenný ČAS

získáte MNOHO ODPOVĚDÍ NA JEDNOM MÍSTĚ

moment PŘEKVAPENÍ

dozvíte se i to, o ČEM JSTE ANI NETUŠILI, že máte hledat

UŠETŘÍ Vám PENÍZE

NEMUSÍTE platit jednotlivé DRAHÉ KURZY či individuální KONZULTACE

řeší problém MÍSTA KONÁNÍ

nikam nemusíte chodit, VŠE Z POHODLÍ DOMOVA

ZÍSKÁTE FLEXIBILITU

můžete se na ně podívat KDYKOLI se to BUDE HODIT 

Potřebujete si něco ZOPAKOVAT? 

ŽÁDNÝ PROBLÉM! Můžete se libovolně VRACET 

Představte si, že si sednete na gauč a budete čerpat informace, inspiraci a pozitivní energii z přednášek, které pro Vás někdo připravil.

Dostanete odpovědi na svoje otázky. A nemusíte nic hledat, zkoumat, stačí se zaposlouchat a užívat si to vše z pohodlí Vašeho domova.

Reference z festivalu Kouzlo nošení

Cena jedné přednášky ja 100 Kč

Vyberte si libovolný počet přednášek, které Vás zajímají!

Každou přednášku si cením na 1 000 Kč. Ale protože chci, aby se tyto cenné informace dostaly k co nejširšímu publiku, nabízím je pouze za desetinu ceny! Skutečná cena každé přednášky je nevyčíslitelná, protože jsou plné letitých zkušeností, tipů, triků a hlavně – úspory Vašeho času.

Nevíte, jaké přednášky vybrat, protože Vás zajímají všechny? 

Pak Vám mohu nabídnout balíček všech 22 přednášek. Nebudou Vás stát ani 22 000 Kč, ani 2 200 Kč. 

Cena balíčku všech 22 přednášek je 1500 Kč

Ceny je konečné, nejsem plátcem DPH.

Možná Vás napadají nějaké otázky

Jak jsou přednášky dlouhé?

Nejkratší přednáška má 40 minut, valná většina má mezi 45 – 60 minutami. 

Co když  se mi přednášky nebudou líbit? 

Velice mi záleží na Vaší spokojenosti! Pokud přednášky nesplní Vaše očekávání, jsem připravena Vám do 14 dnů od nákupu Vaše peníze vrátit. Bez dotazů a vymlouvání. Stačí mi napsat na michaela@kouzlonoseni.cz a vše spolu během chvíle vyřešíme. 

NAVÍC DOSTANETE 1 PŘEDNÁŠKU JAKO BONUS!

V bonusové přednášce Vám Denisa Polanská prozradí, jak mohou šátky pomáhat napříč kontinenty.

Recyklované šátky AYU – pomoc napříč kontinenty – Denisa Polanská, Esence Spojení

Představení recyklovaných šátků v rámci projektu Esence spojení a AYU. 

Co se během přednášky dozvíte:

  • o Esenci spojení a aktivitách v ČR
  • představení zakladatelky AYU – filosofie AYU – sociální programy, kterým se AYU věnuje
  • životní úroveň matek v Kolumbii
  • způsob recyklace
  • jak vzniká šátek AYU – vlastnosti šátků

OBJEDNEJTE SI PŘEDNÁŠKY
KOUZLO NOŠENÍ JIŽ TEĎ!

Začít “profesi” maminka nebylo nikdy jednodušší!

Pokud toužíte po dalším vzdělání, poznat nepoznané a posunout své rodičovství zase o kus dále, máte nyní skvělou příležitost! 

Já jsem se postupem doby naučila, že občas je lepší raději investovat nějaké peníze do něčeho, co je již připravené, než trávit hromadu času znovuobjevováním. A ten ušetřený čas raději věnuji dětem! 🙂