NEMÁTE ČAS chodit na Kouzlo nošení 12. září?

Rádi byste šli, ale JE TO PRO VÁS DALEKO?

MÁTE ten den NĚCO JINÉHO, kam prostě musíte?

Dostihla Vás korona a JSTE V KARANTÉNĚ?

Nebo je zrovna ROUŠKA tím DŮVODEM, proč nepřijdete? 

MÁM PRO VÁS ŘEŠENÍ!

KOUZLO NOŠENÍ 2020
Přednášky ONLINE

LIVE STREAM?
Ale kdepak...

LIVE STREAM je tak SVAZUJÍCÍ! Pokud nejste u obrazovky v určitý čas, tak máte prostě smůlu. 

Protože vím, jaké to je být máma a být každou chvíli k dispozici dětem, ráda bych Vám přinesla domů trochu pohodlí a flexibility! Nestresujte se začátkem jednotlivých přednášek. 

Přednášky si můžete užít v klidu online NOVĚ AŽ DO 21. 9. 2020 DO 8:00 RÁNO! 

A můžete se podívat na cokoli Vás zajímá. Přednášky budou zpřístupněny cca hodinu po jejím odběhnutí.  

MOŽNOST SHLÉDNOUT PŘEDNÁŠKY ONLINE JIŽ SKONČILA,
ALE MŮŽETE SE TĚŠIT NA VIDEA, KTERÁ BUDOU BRZY K DISPOZICI!

Proč byste měli přednášky vidět?

Čekáte miminko, máte V HLAVĚ MILION OTÁZEK a NEMÁTE ČAS hledat odpovědi? 

Máte novorozence, PŘEMÝŠLÍTE O KONTAKTNÍM RODIČOVSTVÍ a nošení dětí, ale NEVÍTE, JAK ZAČÍT? 

Již nosíte, ale znáte jen základy a CHCETE VĚDĚT VÍCE? 

Miminko Vám roste před očima a s každou novou fází jeho života PŘICHÁZEJÍ NOVÉ OTÁZKY, na které chcete znát odpověď? 

Měla jsem to úplně stejné! 

Trávila jsem hodiny a hodiny hledáním informací na internetu, ptala jsem se rodiny, svých známých,  zkoušela metody pokus omyl… 

A proto vznikl festival KOUZLO NOŠENÍ! Abych rodičům usnadnila život 🙂

Jmenuji se Míša Nováková, jsem mámou dvou skvělých dětí, ale nosila jsem až mladší dceru. Proč? Protože u syna jsem o nošení nevěděla a dodnes mě to mrzí! Proto jsem se rozhodla využít své mnohaleté zkušenosti z marketingu a zprostředkovat maminkám důležité informace nejen o nošení!

14. 9. 2019 byl den D, kdy se završila má roční tvrdá práce a uskutečnil se první ročník Kouzla nošení – festivalu o kontaktním rodičovství a nošení dětí. 14. března 2020 se měl konat druhý ročník, ale 4 DNY před to zastavila korona. 

Takže 12. září 2020 máme reparát!

I letos se během přednášek vystřídají samí skvělí přednášející! 

Máme nové tváře i nová témata, zdaleka se netočí pouze kolem nošení.   

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

A NEZAPOMEŇTE!
DO PONDĚLÍ 21. 9. 2020, 8 HODIN RÁNO!

Proč byste měli chtít nosit? – Mgr. Daniela Šmolíková, Trageschule Didymos

Tato přednáška je určena čerstvým rodičům i odborníkům v péči o matku a dítě, kteří se chtějí seznámit se principy nošení. Nové souvislosti zde však mohou najít i zkušení znalci. 

Co potřebujete vědět o nosítkách – Denisa Bel Hadjsalah, Nosím Tě

Plánujete si pořídit nosítko? Nebo nosítko máte a myslíte si, že více variant na výběr už není? Denisa Vás přesvědčí o tom, že možnosti nosítkového světa jsou opravdu široké. Poví Vám základy správného nošení v nosítku, na co si dát pozor, jak nosítko vybrat, seznámí Vás s mnoha typy nosítek a ukáže, jaké jsou v nich rozdíly.

Denisa je majitelkou obchodu/půjčovny a vznikajícího e-shopu Nosím tě, lektorkou nošení a zakladatelkou nosící skupiny Moderní nosičky.

Na co si dát při nošení pozor, aby záda nebolela – Mgr. Nika Konečná, Ambulantní fyzioterapie Fyziotipy 

Máte obavy, že Vás z nošení dětí v šátku či nosítku budou bolet záda? Už nemusíte! 

Přednáška popisuje přirozený stoj a následně zátěžové držení těla ve stoji, specifika stoje s dítětem v šátku či nosítku. Následují parametry zdravé chůze, chůze s nosítkem a možné formy přetížení. Dozvíte se i způsoby, jak přetížení kompenzovat.

Nošení miminek v reálném životě, Denisa Písaříková, Mamalatté (přednáška z Kouzlo nošení 2019, náhrada za přednášku Nosící táta a cestování)

Víte už základy nošení, ale stále máte mnoho otázek, jak to s nošením vypadá v praxi?  
 
Pak je tato přednáška vhodná právě pro Vás!
 
Dozvíte se tipy:
  • jak kontakt prospívá miminku a mamince
  • jak řešit nespokojenost miminka v šátku
  • řeč těla miminka v při nošení
  • proč nosí maminky praktikující BKM
  • jak šátek můžu pomoci při nemoci
  • oblékání v létě a v zimě
  • co mít s sebou na procházku s šátkem

Jak vybrat šátek, příměsi a jejich vlastnosti, péče o něj – Denisa Bel Hadjsalah, Nosím Tě

Nejste si jistí, jak správně vybrat šátek? A podle čeho se orientovat? Monika Vám povypráví o různých materiálech a příměsích šátků, jaké mají vlastnosti a na co se které hodí. Pak už to pro Vás bude hračka si správný šátek vybrat! No, a abyste ani pak nemuseli tápat, řekne Vám Monika o adekvátní péči o nové domácí mazlíky.

Monika je zakladatelkou značky ŠátkoMánie. Zboží různých značek si můžete zakoupit v e-shopu i kamenné prodejně v Týnci nad Sázavou. K nošení jí přivedly jak jinak, než její dvě děti, které byly oddanými testujícími.

Nošení od porodu až do školky – Denisa Písaříková, Mamalatté

Kontakt je pro miminko potřeba stejně jako kojení nebo spánek. Pro maminku je to zase lék na trápení, co po porodu mohou přijít. 

Denisa  to všechno pěkně shrne, abychom spolu mohli žasnout, jak logické je, že miminko a maminka patří k sobě. 

Začne se kontaktem na porodním sále, pak doma v šestinedělí a vysvětlí vám, pro i větší děti potřebují maminčinu náruč. V těchto situacích bude nosící rodič ve výhodě a rodič, co zná nosicí triky pro větší děti dvojnásob.

Počátky kojení – Jana Barrera (přednáška z Kouzlo nošení 2019, letošní bohužel kvůli technických problémům není) 

Způsob, jakým se miminko narodí, má jednoznačně velký vliv i na kojení. 

Na přednášce se dozvíte:

– jak je kojení prospěšné, 
– co je dobré po porodu podpořit, aby se kojení dařilo od samého začátku,
– o souvislostech kojení, nošení a společného spánku,
– jaké jsou nejčastější potíže s kojením v počátcích a jaké je jejich řešení. 

Znakování – přirozená řeč miminek – Ing. Michaela Tilton, MBA, Baby Signs, 14:15 h   

Jak s dětmi mluvit, když ještě neumějí vydat ani hlásku? A co s dětmi, které už mluví, ale stále se od nich nedozvíte, proč se zlobí nebo co je bolí? 
 
To vše vám prozradí Michaela Tilton ve svém povídání. A určitě se podívá na zoubek i bilingválnosti a poradí, jak jí dosáhnout.

Objevte kouzlo zvládání dětských emocích i VY – Bc. Adriana Nováková, Akademie rodičovství    

Ještě jste nezačali s příkrmy a váháte, jak na to? Lucie Vám představí metodu BLW nebo-li baby-lead weaning, která je v posledních letech poměrně populární. Dáváte dětem jídlo již od začátku přikrmování po kouscích a dítě si samo vybírá, kdy bude jíst, co bude jíst a kolik toho bude jíst. A hlavně, jí samo, není krmeno. Jedná se o respektující přístup ke stravování.

Lucie je maminkou 4 dětí, včetně dvojčat. Má bohaté zkušenosti nejen s BLW, ale i s dalšími tématy zdravého stravování, pravidelně pořádá kurzy zdravého vaření. Věnuje se zdravému přebalování a bezplenkové komunikační metodě a je dlouholetou lektorkou nošení, zkušená především ve vázání tandemu dvojčat či různě starých sourozenců. 

VBAC – přirozený porod po císařském řezu – Jana Barrera, laktační poradkyně, Přirozené mateřství   

Porodila jste císařským řezem a přejete si další miminko porodit přirozeně?

Císařský řez neznamená nutně další a i po předchozím císařském řezu můžete porodit přirozeně. Na přednášce se dozvíte, co všechno můžete udělat pro to, aby se první příběh neopakoval a jak se nejlépe na další porod připravíte.

Zdravé stravování miminek – Mgr. Lucie Ernstová, Čas pro rodinu   

Máte malé miminko a nastal čas, kdy chcete začít s prvními příkrmy a váháte, jak na to?
 
Nechcete kupovat instantní kaše a hotové pokrmy ve skleničkách, ale nevíte, co jiného dětem nabídnout a hlavně, jak s přípravou doma začít? 
 
Lucie Vám poradí, jak na to. Představí vám metodu BLW, která je v posledních letech poměrně populární. Řekne Vám, co našim dětem prospívá, co by měl jejich jídelníček obsahovat a co do něj naopak vůbec nezařazovat. A především, jak si poradit s přípravou doma, aby byla co nejjednodušší, ale zároveň zdravá, vyvážená a chutná.

Detox životního stylu a budovní imunity – Ing. Michaela Nováková, Kouzlo esencí   

Přijďte si poslechnout příběh zakladatelky Kouzla nošení, jak se na low tox cestu dostala a kam došla. 🙂

Popovídáme si o tom, jak ve své domácnosti postupně eliminovat co nejvíce chemie, co je to greenwashing a že ne všechno s nálekou přírodní/eko/bio je skutečně přírodní a jak k novému zdravému životnímu stylu využít esenciální oleje. 

Také si povíme, jaké blahodárné účinky esenciální oleje mají a jak si s nimi ulehčit život. Nejsou to totiž pouze vůně do bytu, ale účinní pomocníci, co se týká podpory zdraví, imunity, emocí, spánku nebo jejich nepřeberné využití v domácnosti od úklidu až po kosmetiku. Obzvláště se zaměříme na to, jak podpořit imunitu před přicházejícím podzimem a obdobím chřipek. Dozvíte se i, jak esenciální oleje správně používat a na co si dát pozor.

Křehká mateřská psychika – Veronika Kubrichtová, Úsměv mámy   

Mateřství je krásné, ale jako každá velká změna s sebou přináší kromě lásky a radosti i těžší chvíle, o kterých se příliš nemluví.

Přibližně jedna z pěti maminek navíc prožije v těhotenství nebo po porodu psychické obtíže. Aby už maminky netápaly, co se s nimi děje, vznikl Úsměv mámy.

Na přednášce si řekneme:

  • jak potíže vypadají (formou příkladů)
  • kdo s nimi umí pomoct
  • jak hýčkat křehkou mateřskou psychiku

Veronika bude pro Vás po přednášce k dispozici na hodinku i v konzultantské zóně, kdybyste se chtěly dojít na něco zeptat individuálně. 

Diastáza břišních svalů – Mgr. Lucie Ternová, MAMASPORT

Mnoho maminek trápí dlouhé měsíce a roky po porodu tzv. diastáza. Ta se projevuje nejen esteticky “vyvaleným bříškem”, ale bývá často příčinou bolestí zad, oslabeného pánevního či refluxu jícnu. 

Na přednášce se dozvíte, jak diastázu diagnostikovat, proč rozestup některým maminkám po porodu nemizí, dostanete doporučení, na co se s diastázou soustředit při nošení miminek a jak s diastázou pracovat a cvičit v běžném životě.

Lucie se zaměřuje na cvičení a pohybovou terapii osob se speciálními potřebami (cvičení v těhotenství, cvičení po porodu, poúrazové stavy, cvičení a rehabilitace seniorů). Je certifikovanou trenérkou metody prof. Pavla Koláře tzn. DNS – dynamickou neuromuskulární stabilizaci.

Jak sledovat a podporovat psychomotorický vývoj dítěte během prvního roku života – Mgr. Dagmar Lisá, Be Balanced

Jak sledovat a podporovat psychomotorický vývoj dítěte v prvním roce života Mgr. Dagmar Lisá Přednáška bude sledovat důležité vývojové milníky v pohybovém vývoji dětí především v prvním roce života. Ukážeme si také důležitost rozvoje smyslových funkcí u nejmenších dětí. Řekneme si tipy a doporučení na vhodnou stimulaci a rozebereme zdravotní aspekty nošení jako vhodné stimulace správného psychomotorického vývoje.

Představte si, že si sednete na gauč a budete čerpat informace, inspiraci a pozitivní energii z přednášek, které pro Vás někdo připravil.

Dostanete odpovědi na svoje otázky. A nemusíte nic hledat, zkoumat, stačí se zaposlouchat a užívat si to vše z pohodlí Vašeho domova.

Reference Kouzlo nošení 2019

Kolik stojí přednášky online?

Přednášky jsou mixem zajímavých informací, které dostanete přehledně na jednom místě. Dozvíte se nejnovější informace na téma kontaktní rodičovství a nošení dětí v šátcích i nosítkách, různé tipy a triky.
Ať už jste nosící nebo nenosící rodiče, informace o mateřské psychice, jak si poradit s kojením, co pro Vás může udělat porodní asistentka, jestli je možné po císařském řezu rodit i přirozenou cestou či jak detoxikovat svůj životní styl, se Vám budou zajisté hodit.

Exkluzivní cena je 600 Kč!

Online přednášky jsem pro Vás nacenila tak, aby byly dostupné pro každou rodinu! Za tuto exkluzivní cenu máte dostupných 15 přednášek a máte na ně celý víkend! Během festivalu se dá fyzicky zvládnou pouze 6 přednášek, a to nestihnete nic jiného. 
Jedna přednáška Vás vyjde pouze na 40 Kč, což je o něco málo více než 1 cheeseburger v McDonalds nebo kilo jablek. 
Cena jedné přednášky na festivalu je 230 Kč v předprodeji a 300 Kč při nákupu na místě. 
Celková hodnota 15 online přednášek je tedy 3 450 Kč, resp. 4 500 Kč! 

Cena je konečná, nejsem plátcem DPH.

MOŽNOST SHLÉDNOUT PŘEDNÁŠKY ONLINE JIŽ SKONČILA,
ALE MŮŽETE SE TĚŠIT NA VIDEA, KTERÁ BUDOU BRZY K DISPOZICI!

Možná Vás napadají nějaké otázky

Jak jsou přednášky dlouhé?

Na přednášky je vyhrazeno 60 minut vč. Q&A. Nicméně přednášející nemusí využít čas až zcela do konce. 

Kde a jak budou přednášky dostupné?

V sobotu dopoledne obdržíte email, ve kterém bude odkaz na stránku, kde budou všechna videa postupně vkládána (cca do 60 -90 minut po uplynutí přednášky) viz harmonogram přednášek zde. Tyto videa budete mít k dispozici do neděle 13. září 2020 do půlnoci.

Co když  se mi přednášky nebudou líbit? 

Velice mi záleží na Vaší spokojenosti! Pokud přednášky nesplní Vaše očekávání, jsem připravena Vám Vaše peníze vrátit, pokud mi Vaši nespokojenost napíšete ještě během soboty 12. 9. 2020. Bez dotazů a vymlouvání. Stačí mi napsat na michaela@kouzlonoseni.cz a v neděli po festivalu spolu během chvíle vše vyřešíme. 

NAVÍC NA VÁS ČEKÁ BONUS A PŘEKVAPENÍ!

SLEVY OD VYSTAVOVATELŮ

Nejen, že si díky online přenosu můžete užívat edukační část, kde se dozvíte mnoho zajímavých informací, ale budou na Vás čekat i úžasné veletržní slevy od některých našich vystavovatelů!  Prostě jako kdybyste se účastnili osobně. 🙂 

A překvapení je překvapení, takže o tom až na online festivalu! 😉 

OBJEDNEJTE SI PŘEDNÁŠKY
KOUZLO NOŠENÍ 2020 ONLINE JIŽ TEĎ!

Začít “profesi” maminka nebylo nikdy jednodušší!

Pokud toužíte po dalším vzdělání, poznat nepoznané a posunout své rodičovství zase o kus dále, máte nyní skvělou příležitost! 

Já jsem se postupem doby naučila, že občas je lepší raději investovat nějaké peníze do něčeho, co je již připravené, než trávit hromadu času znovuobjevováním. A ten ušetřený čas raději věnuji dětem! 🙂 

MOŽNOST SHLÉDNOUT PŘEDNÁŠKY ONLINE JIŽ SKONČILA,
ALE MŮŽETE SE TĚŠIT NA VIDEA, KTERÁ BUDOU BRZY K DISPOZICI!