VYstavovatelé, které můžete POTKAT!

ZMĚNA VCHODU DO KONFEREČNÍHO CENTRA!

Bohužel kvůli výstavbě metra D není možné jít do Konferenčního centra přímo (viz přeškrtaná červená trasa na mapce). Je potřeba obejít komplex domů, ve kterých se Konferenční centrum City nachází. Viz zelená trasa. Bezbariérový výstup výtahem ze stanice metra C je ale stále funkční! 

PARTNEŘI AKCE - facebookové nosící skupiny

Moderní nosičky

Moderní nosičky je celorepubliková nosící skupina a je velmi aktivní. Byla založena před 6 lety a momentálně čítá téměř 8 tisíc členů. V rámci skupiny najdete jak podporu při nošení, tak v otázkách běžného maminkovského života. Atmosféra ve skupině je velmi přátelská a vždy dostanete radu i podporu. Pokud hledáte spřízněné nosící duše, tak je to zcela jistě v Moderních nosičkách! Skupina nabízí i četná testování šátků, nosítek, nosícího oblečení, srazy, akce a mnoho dalšího.

www.moderninosicky.cz, FB: Moderní nosičky, IG: moderninosicky.cz

Nosím na srdci

Nosím na srdci je celorepubliková facebooková skupina primárně zaměřená na nošení dětí. Založily jí dvě maminky z Prahy v říjnu 2018 a aktuálně má skupina přes 3 tisíce členek. Maminky zde aktivně řeší i další aktuální témata spojená s mateřstvím, jako například: kontaktní rodičovství, výchovu a vzdělávání podle Marie Montessori, barefoot, zerowaste či non toxic, stejně jako i čistě ženská témata. Na všechna z nich naleznete ve skupině porozumění a odpovědi, které vás zajímají.

Součástí admin týmu jsou ženy, které různým způsobem obohacují a vedou skupinu odbornými znalostmi a snaží se tak členkám poskytovat nejenom novinky ze světa nošení, ale i z dalších oblastí.
Skupina si velmi zakládá na respektujícím přístupu nejen ke členkám, ale taktéž i mezi nimi ve všech diskuzích.

Dále nabízí skupina svým členkám na vyzkoušení a půjčení nemalé množství šátků, nosítek a dalších pomůcek v rámci své testování a také vlastní “knihovny”, kterou najdete jako přidruženou stránku “Nosím na srdci Wrap Library”.

Toto všechno a ještě mnohem více můžete na vlastní kůži zažít offline na srazech, které se pořádají více či méně často (s ohledem na aktuální nařízení), v různých lokalitách v Praze.

FB: Nosím na srdci ❤️, Nosím na srdci wrap library

Nosící Česko - Slovensko

Celorepubliková nosicí skupina Nosící Česko Slovensko má otevřené své brány všem, kterým je blízké téma nošení dětí, kontaktního rodičovství, kojení či barefoot.

Využili novinky, kterou poskytuje facebook a zařadili tzv. průvodce, které jsou zaměřeny vždy tematicky a najdete v nich mnoho zajímavých informací, nejen o nošení dětí!

Proto pokud hledáte fajn skupinu, kde je přátelská atmosféra a najdete v ní radu a pomoc kdykoli, víte, kam se obrátit 👍🏻👌🏻

FB: Nosící Česko Slovensko

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

ProMaminky.cz

ProMaminky.cz je skupinka nadšených maminek, které rády obletují své děti, ale občas také potřebují s něčím bodnout. Proto vytvořily ProMaminky.cz – komunitní web se zdravými názory na mateřství a děti, kde mohou všechny nastávající i stávající maminky sdílet své zkušenosti.

Na webu najdete přehledně seřazeny články a rozhovory, různé diskuse, poradnu, hodnocení a testy, tipy na akce a výlety, recepty, e-shop, věrnostní klub, pravidelné soutěže a mnohem více! 

U stánku je možné platit hotově i kartou.

www.promaminky.cz, FB: ProMaminky.cz, IG: ProMaminky.cz

Happy Baby

Happy Baby je tu pro maminky už 30 let. Připravují těhotenské desky, jejichž součástí je i těhotenská průkazka a praktický průvodce těhotenstvím. Ke gynekologům, do porodnic a k pediatrům dodávají dárkové balíčky a kufříky, aby si každá maminka otestovala a vybrala to nejlepší pro sebe a své dítě. Každá z členek týmu si prošla krásným, ale i náročným obdobím mateřství – díky tomu je celý projekt velmi osobní. Jejich interní heslo zní Maminky maminkám s láskou – a toho se drží.

Tým z Happy Baby bude mít pro Vás na festivalu připravené balíčky s různými dárečky a vzorky, tak se můžete těšit 🙂

www.happybaby.cz, FB: Happy Baby, IG: happybabycz

Kudy z nudy

VYSTAVOVATELÉ

Vystavovatelé - dle abecedy

Platební možnosti

U černě označených vystavovatelů je možná platba kartou i hotově.

U modře označených vystatovatelů platba pouze hotově

U zeleně označených vystatovatelů je možná platba pouze kartou.

AloeNosítka 

Angel Wings

BellyBoo

Caresse BraExpert

Duomamas 

EduCorn

Emiimio

Eli Handmade

Gaga´s pleny

GAG design

Happy Baby

iŠátky.cz 

Jatarové korálky 

Kavalu

Komio

Krásná mamka

La Tulia

Little Angel

Little White Dandelion

Loktu She

MartyS nosítka 

Mimimo

Minimol.cz

Moisha

MoniLu

Moyo

nanitce

Natálčino macrame

Nebo

Nedoklubko

Nosím Tě

Nošení online

Oriclo 

Plnitelné kapsičky Domky

ProMaminky.cz

Sestrice

SOVICK

VeKa nosítko

Woollies

Zumbucca, Zuzika Bdesign 

AloeNosítka

AloeNosítka je rodinný podnik s osobním přístupem ke každé zákazníci.

Významnou předností AloeNosítek je jedinečný patentovaný bederní pás, který zajišťuje rovnoměrné rozložení váhy na zádech, bedrech a pasu rodiče během nošení. Další výhody jsou pohodlnost, neokoukané vzory, možnost úprav na míru, každý kus je originál. Je pro ně velice důležité poskytnout svým zákazníkům veškeré potřebné informace a jsou rády za každé osobní setkání, kde si můžou maminky i tatínkové všechno prohlédnout, osahat a také vyzkoušet.

Nejlepší reklama jsou kladné recenze v nosících skupinách, doporučení kamarádek a zákaznic, které se vracejí, proto má nosítko Aloe už víc než 2000 českých rodin. Neváhejte se zastavit, vyzkoušet a rozhodnout se pro svoje Aloe. K nosítkům si můžete objednat celou řadu ladících doplňků: slintáčky, taštičky, batohy.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.aloenositka.cz, FB: AloeNositka, IG: aloenositka

Angel Wings

Angel wings vznikla v roce 2010 v malebném jihočeském Táboře pod vedením Rehany Ježkové. O deset let později se přestěhovala do podhůří Orlických hor, kde má vlastní šicí dílnu a tvoří nádherné nejen nosící oblečení, plné elegance a barev, které prodává po celém světě. 

Angel Wings chce i nadále ukazovat všem maminkám, že se s dítětem v šátku či nosítku mohou cítit krásně a pohodlně. Že je možné užívat si každého dne s našimi dětmi, aniž bychom se vzdávali svých aktivit a snů. Můžeme sportovat, chodit na procházky, jezdit na výlety, cestovat. Být aktivní a ještě se při tom cítit skvěle. Pojďte se nechat hýčkat našimi andělskými křídly. Pusťte z hlavy nepohodlí, nedostatek sebevědomí nebo ženskosti. Jste to stále Vy, jen o děti bohatší… 

Na stánku bude možné platit pouze kartou.

 www.angel-wings.cz, FB: Angel Wings, IG: angelwingscz

BellyBoo

Náš příběh

Jsme rodinná firma zaměřená na módu a doplňky pro těhotné a maminky, které nosí své děti v šátku či ergonomickém nosítku. Veškerý sortiment pro vás navrhujeme a šijeme v České republice.

Začalo to úplně nevinně. Měli jsme čerstvě po svatbě, bydleli v malém bytě a během pár měsíců se nám měla narodit naše první dcerka. Těhotenské bříško už se nevešlo do žádné z bund a ty těhotenské pro nás byly drahé.

Hledali jsme řešení. Nápad jsme našli a začali šít praktické a stylové vsadky BellyBoo®, které mají za zlomek hodnoty těhotenské bundy mnohem širší využití.

Přejeme si, abyste pocítili stejné nadšení jako my, když jsme si poprvé vyzkoušeli naší vsadku BellyBoo® a toto nadšení předávali dál.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.bellyboo.cz, FB: BellyBoo.cz – Váš partner pro těhotenství a nošení dětí, IG: bellyboo.cz

Caresse BraExpert

Caresse BraExpert je specializovaný obchod s dámským prádlem, který vznikl z jednoduché potřeby. Konečně si obléci podprsenku, která plní účel, ke kterému bylo spodní prádlo stvořeno! Prádlo, které nejen dobře vypadá, ale je pohodlné pro celodenní nošení, poskytuje ňadrům dostatečnou oporu a každá žena se v něm cítí půvabně. Momentálně má Caresse BraExpert 4 kamenné prodejny (3 v Praze a 1v Brně) a e-shop.

Majitelka Klára Hrušková se si s týmem úžasných brafitterek vybudovala příznivkyně napříč celou společností, poradenství využily už tisíce spokojených zákaznic. Caresse BraExpert pravidelně pořádá přednášky, akce, přehlídky spodního prádla, oblíbené jsou také tzv. “prádlové večírky”. Patří mezi první obchody v České republice, které se začaly zabývat odborným brafittingem a vyvracet nepravdivé mýty o nepohodlnosti spodního prádla. V Caresse BraExpert vyberou dokonalé spodní prádlo pro veškeré dámy jakékoliv postavy, figury či věk či se speciálními potřebami. Nabízí prádlo pro jakoukoliv příležitost – obvody 60 – 110, košíčky A-K, podprsenky klasické, luxusní, sportovní, mateřské, dále sortiment prádlových doplňků, plavek a mnoho dalšího. Tato firma také dovezla do České republiky ochranu proti odírání stehen – “bandelettes”. 

Caresse BraExpert se také úspěšně snaží o osvětu v otázkách konfekčního prodeje, ženského sebevědomí, slowfashion a bojuje proti tabuizování některých aspektů mateřství. Svůj přístup zakládáme na ohleduplnosti, přátelském a rovném přístupu a samozřejmě vysoké profesionalitě a perfektní znalostech.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.caresse.cz, FB: Caressebra, IG: caressebra

Duomamas

Duomamas je česká rodinná firma. Specializujeme se na funkční oblečení pro děti a jejich maminky hlavně proto, že jsme sami rodiči malých potomků.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.duomamas.cz, FB: Duomamas, IG: duomamas

EduCorn

EduCorn je centrum sebeřízeného vzdělávání, které funguje už dva roky. V rámci centra se pravidelně schází stálá skupina dětí v domácím vzdělávání, které zde tráví svůj čas a spolu. Vedle toho zde funguje klub pro maminky v dětmi v předškolním věku, odpolední kroužky, jednorázové víkendové workshopy a zakladatelky vedou i pravidelná setkávání Share&Care pro rodiče.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

educorn.webnode.cz, FB: EduCorn, IG: edu.corn

Emiimio

Emiimio je mladá lokální značka, jež se zaměřuje na výrobu výbaviček do dětských postýlek, jako jsou hnízdečka, zavinovačky, ochranné mantinely do postýlky a další. Dále šijí originální a pohodlné oblečení a doplňky pro nejmenší. Emiimio si zakládá na kvalitním ručním zpracování, prémiových materiálech a jedinečných designech. Vše od A až do Z šikovné maminky stříhají, šijí i balí ručně v dílně v Nové Pace. Mimo to dbá firma i na praktičnost všech svých výrobků a myslí i na maminky a miminka na cestách.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.emiimio.cz, FB: Emiimio, IG: emiimio

Eli Handmade

Značka Elihandmade již osmým rokem vyrábí ergonomická nosítka, k nimž se v průběhu let přidaly různé doplňky a barefoot balerínky. V posledních měsících Eli přišla s vlastní kolekcí autorských látek a také šátků na nošení dětí.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

FB: elihandmade.cz, IG: elihandmade.cz

Gaga´s pleny

Rodinná firma vyrábí pod značkou GaGa’s pleny již deset let látkové pleny a dalších potřeby pro látkování a ekologickou domácnost. Většinu jejich výrobků navrhují ve spolupráci s maminkami, díky kterým vznikne finální podoba produktu. Kvalita prověřená maminkami je tedy zaručena. 

Mimo látkové pleny u nich naleznete široký výběr přebalovacích podložek, plavek pro kojence, dámských vložek, nepromokavých pytlů či čtvercových plen z bambusu a BIO bavlny. 

Novinkou jsou i kalhotky pro inkontinenční pejsky či hárací fenky. 

Pokud potřebujete poradit s výbavou či ji doplnit o další krásné a praktické kousky, neváhejte se na jejich stánku zastavit, kde na Vás k nákupu bude čekat i milý dárek.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.gagapleny.cz, FB: Gaga´s pleny, IG: gagas_pleny

GAG design

Za značkou GAG design stojí dvě kamarádky a mámy dohromady čtyř dětí, které je přivedly na myšlenku tvorby produktů pro ty nejmenší. A tak v roce 2018 vznikla první kousátka, kojící korále, klipy na dudlíky a další designové kousky z nebarveného přírodního dřeva a potravinářského silikonu. Všechny tyto produkty jsou ručně vyráběné přímo majitelkami Alex a Gabčou u nás v České republice a disponují veškerou potřebnou certifikací. 

Předností jejich výrobků je možnost individuální úpravy na základě přání zákazníka a personalizace produktů s českou diakritikou. 

Jejich snahou je vytvářet produkty, které pozitivně podporují vývoj a formování smyslového vnímání těch nejmenších, ale zároveň jsou stylovými doplňky jejich outfitů, kočárků i postýlek. Elegantní a nápadité zpracování produktů, spolu s funkčností, systematicky rozvíjí dítě v jeho jednotlivých etapách. Barevný kontrast napomáhá rozvíjet zrak, zatímco různé tvary, velikosti a struktura podporují rozvoj jemné motoriky a koncentrace. 

Produkty firmy GAG design jsou určeny pro všechny rodiče, kteří chtějí stylové, zdravotně nezávadné a kvalitní doplňky pro své děti.

Na stánku bude možné platit pouze hotově.

www.gagdesign.cz, FB: GAG design, IG: gag_designforbaby

iŠátky.cz

Eshop iŠátky.cz podporuje filozofii kontaktního rodičovství, k čemuž Vám nabízí široký výběr šátků na nošení dětí a ergonomických nosítek.

Pomůže Vám s výběrem toho správného šátku nebo nosítka pro Vás a Vaše miminko a poradí s úvazem či nastavením.

iŠátky.cz – nosíme děti s láskou

Na stánku bude možné platit pouze hotově.

www.isatky.cz, FB: iŠátky.cz – nosíme děti s láskou, IG: isatky_cz

Jantarové korálky

Před cca deseti lety se Tereze Křikavové nedařilo v ČR sehnat jantarové korálky pro svá dítka. Pátrala po pravém jantaru, objednala toto baltské zlato přímo z Litvy pro své tehdy maličké potomky. Zájem pokračoval ze strany jejích kamarádek a známých, po pár letech tedy Tereza založila eshop a jantarovou myšlenku šířila dál. Na pomoc přispěchala Pavla Asmara Bernášková, která se svědomitě korálkům věnovala po dva roky.

Po čase se tyto dvě ženy od korálků lehce vzdálily, hledaly novou energii a tak začala jantar opečovávat Gabriela Němečková. Po dva roky sbírala zkušenosti a odvahu, láska ke korálkům rostla a stále roste. Nyní je právě Gabriela jedinou duší Jantarových korálků, o firmu se stará sama, rozvíjí tvorbu korálků na míru, kde kombinuje jantar a minerály podle konkrétních vlastností malých i velkých zákazníků. Korálky tvoří z menší a někdy větší dávkou intuice vždy však s velkou dávkou lásky a péče, každé korálky jsou originál. Též se stále věnuje prodeji čistě jantarových korálků z léty ověřeného litevského zdroje rodinné firmy.

Účast na festivalu bude premiérou v osobním prodeji, je to však myšlenka, kterou by Gabriela ráda rozvíjela.

Na stánku bude možné platit pouze hotově.

www.jantarovekoralky.com, FB: Jantarové korálky, IG: jantarovekoralky

 

 

Kavalu

KAVALU – značka kvalitního, rostoucího a nebo třeba i magického oblečení nejen pro děti.

Designové oblečení originálních vzorů, barev a střihů navržené mámou osmiletého syna a ušité s péčí a za důstojných podmínek v Česku.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.kavalu.cz, FB: Kavalu, IG: kavalu_cz

Komio

Komio je ceska znacka kojiciho obleceni, zalozena Annou Komarkovou. Navrhuji a siji v Cr. Pouzite materialy splnuji vysoke standardy kvality, pouzivaji pouze materily s certifikatem Gots. Vsechny jejich kojici modely jsou navrzene tak, ze pohodlne a diskretne nakojite dite v nositku i v tandemu.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.komio.cz, IG: komio_komio

 

Krásná mamka

Minimalistická česká mateřská móda z prémiových materiálů s důmyslným zpracováním. Krásná mamka jsou precizně zpracované kojicí šaty, trička a halenky pod taktovkou návrhářky Pavly Šťastné. Kolekce pro skvělý pocit ze sebe sama a především – pro snadné a diskrétní kojení.

Od návrhu až po začištění poslední nitky vznikají výrobky pečlivě zpracované, promyšlené a skutečně funkční a výhradně české.

Výrobky, které Vám v období kojení dodají skutečně nádherný pocit.

Věřte, že kojicí a těhotenská móda MŮŽE BÝT elegantní a přitažlivá.

Zažijte ten krásný pocit!

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.krasnamamka.cz, FB: Krásná mamka, IG: krasnamamka

La Tulia

La Tulia® navrhuje a šije vlastní kolekci oblečení pro NOŠENÍ dětí, TĚHOTNÉ a DÁMSKOU módu. Vždy s láskou k designu, špičkové kvalitě a v duchu slow fashion. Šije výhradně v České republice a od roku 2017 obléká stovky spokojených maminek.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou. 

www.latulia.cz , www.latulia.com, FB: La Tulia, IG: la_tulia

Little Angel

Značka Little Angel je již 15 let známá výrobou originálního termoregulačního oblečení pro děti. Většina výrobků obsahuje termoregulační materiál Outlast®, který snižuje pocení až o 40%. Veškeré výrobky jsou ušité v České Republice, konkrétně v Táboře, kde oblečení šijí pod záštitou mateřské společnosti DITA v.d.i., která je na trhu již 65 let a zaměstnává zhruba 250 lidí, kdy více než polovina zaměstnanců je zdravotně znevýhodněna.

Nákupem u Little Angel pomáháte hned několikrát. Kupujete kvalitní výrobek, který vaše děti ocení, podporujete tradiční českou výrobu a navíc pomáháte zaměstnávat zdravotně znevýhodněné.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou. 

FB: LittleAngel.cz, IG: little_angel_cz

Little White Dandelion

Little White Dandelion v skratke „LWD“ je slovenská značka nosičského oblečenia a oblečenia na dojčenie, pre všetky mamičky a tehuľky, ktoré chcú kráčať s módou.

Nájdete u nás štýlové mikiny a bundy pre nosiace maminy, teplákové súpravy a tričká na pohodlné dojčenie – ktoré využijete pred, počas a po období materskej dovolenky.

Na stánku bude možné platit pouze hotově. 

www.littlewhitedandelion.com, FB: Little White Dandelion – nosíme naše deti, IG: lwd.littlewhitedandelion

Loktu She

Loktu She je česká firma, kterou založily matky nosící své děti. „Chtěly jsme nosit v kvalitních šátcích a oblékat se do oblečení, ve kterém se budeme i s dítětem cítit krásně a žensky“. Od svého založení v roce 2016 se společnost rozrostla a hodně věcí se změnilo, filosofie naší práce je stále stejná.

Vyrábíme krásné a funkční výrobky za férovou cenu. Je pro nás důležité, aby to, co děláme, vycházelo z nás. Vzory na šátky kreslíme sami, navrhujeme oblečení a vlastní střihy. Používáme kvalitní materiály, jejichž výroba je šetrná k přírodě.
Naše výrobky musí fungovat. Při vývoji využíváme vlastní zkušenosti s nošením dětí, spolupracujeme s lektorkami nošení dětí i se zkušenými nosícími rodiči. Novinky nejprve důkladně testujeme: teprve po vychytání všech připomínek můžou do světa!

V naší nabídce najdete šátky a ring slingy na nošení dětí, oblečení pro rodiče – softshellové kabáty a bundy, větrovky z funkčního hardsellu, merino svetry, zavinovací svetry a návleky. Naše oblečení Vám bude slušet s dítětem i bez dítěte.
Pro děti u nás najdete softshellové kalhoty, kombinézy a rukavice, merino kamaše a návlečky z bavlny i merina. Radost udělají dětem turkáčky a sukýnky ze šátkoviny.

Na stánku Loktu She vám jako prvním představíme naše nové rostoucí přezkové nosítko vhodné i pro novorozence.

Během festivalu platí sleva 10% na vše.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou. 

www.loktushe.cz, FB: LoktuShe, IG: LoktuShe

MartyS nosítka

MartyS – Ergonomická Nosítka je malá rodinná firma, která šije ergonomická nosítka a doplňky. Jsou na trhu už 6 let a jejich cílem je pohodlnost nosítka jak pro nošence, tak nositele. Mají obrovský výběr designových, jednobarevných látek, ale také šátků pro nošení dětí, z kterých vám nosítka a doplňky rádi ušijí.

S sebou přivezou spoustu krásných nosítek, u kterých pro Vás mají připravenou veletržní slevu.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou. 

www.moyobaby.com, FB: Moyo – slovenské nosiče, IG: moyocarrier 

Mimimo

Mimimo, to je velmi kvalitní dětský rostoucí nábytek – židle a stůl. Je vhodný pro batolata od chvíle, kdy samostatně umí sedět a protože má 4 snadno nastavitelné výšky, mohou ho děti samostatně a bez pomoci dospělého používat celé předškolní období, tedy až do cca 6ti let. Mimimo to jsou i závěsné pozorovací dekorace pro novorozená miminka. Vše je vytvořeno podle Montessori pedagogiky.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou. 

www.mimimo.cz, FB: Mimimo, IG: mimimo.cz

Minimol.cz

Největší výběr funkčního oblečení pro děti, to je Minimol.cz. E-shop, který umí poradit a vybrat oblečení na míru, ve kterém se vy i děti budete cítit prostě skvěle. Na festivalu nabídnou bohatý výběr dětského a dámského kojicího oblečení z merina. Budete si moc osahat, porovnat a vybrat body, kuklu, capáčky pro vaše děti nebo kojicí oblečení pro sebe. 

Zastoupeny budou oblíbené značky Joha, Crawler, Hust and Claire, Celavi, Mikk-line, Kojo, Milker, Manymonths, Surtex a další. Vše vám rády ukáží, předvedou a poradí Jana a Míša.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou. 

www.minimol.cz, FB: Minimol.cz, IG: Minimol.cz

Moisha

Moisha Wings pro Vás vyrábí šátky a nosítka od roku 2015. Nošení se ale dámy, které jsou srdcem Moishy, věnují již od roku 2000 – fíha toto letí 🙂

V nabídce značky Moisha Wing naleznete šátky na nošení dětí pro úplně pidi miminka, šátky univerzální na celé nosící období, ale umí i festovní šátky pro těžší batolata. Tkají vlastní látky, z různých materiálových kombinací – bavlna, vlna, hedvábí, repreve, tencel, bambusová viskóza …

V posledních letech se značka Moisha Wings zaměřila primárně na výrobu skvělých rostoucích nosítek Moisha Grow, které můžete použít již od 5 týdnů až téměř do tří let, a také novorozeneckého rostoucího nosítka Moisha HuGo, vhodného od narození do zhruba 10 měsíců. V nabídce mají přes 60 vzorů!

Během festivalu platí 10% sleva na všechny produkty, tedy i ty, které nebudeme mít skladem a pošleme Vám je po festivalu z Třince. 🙂

Na stánku bude možné platit hotově i kartou. 

www.moisha.cz, FB: Moisha, IG: moisha_babywearing

MoniLu

MoniLu patří mezi nejoblíbenější přední české výrobce ergonomických nosítek. Jejich nosítka se pyšní především precizním zpracováním a použitými nejkvalitnějšími materiály, včetně výplní, které skvěle roznesou váhu i těžších dětí. Nosítka jsou šitá výhradně ze šátků určených pro nošení dětí, pružnost šátku spolu s důkladně promyšleným střihem nosítka tak vytváří maximální oporu dítěte ve všech směrech. Spolu s evropskou certifikací, kterou si nese každé nosítko, zajišťují tu nejvyšší bezpečnost při nošení dětí. V nabídce naleznete nosítka rostoucí, vhodná pro děti již od narození. Tento rok představilo MoniLu dlouho očekávanou novinku – rostoucí nosítko pro děti až do věku 5ti let.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.monilu.czFB: Monilu – dětská nosítka, IG: nositkamonilu

Moyo

Moyo je malá lokálna firma, ktorá už vyše 3 rokov prináša medzi nosiacich rodičov vlastné, na Slovensku šité Moyo nosiče, vhodné už od narodenia bábätka. Okrem ergonomických nosičov ponúka aj štýlové oblečenie na nosenie a doplnky k noseniu detí. Pri vývoji Moyo nosičov sa sústredili najmä na kvalitu, precíznosť šitia a maximálne pohodlie. Zohľadnili požiadavky mnohých nosiacich rodičov. Nosiče sú vyrobené v limitovanom množstve, zo šatkoviny, ktorej dizajn si sami navrhujú. Moyo je značka, do ktorej vložili svoje srdce. Preto radi hovoria: Moyo – vyrobené s láskou na Slovensku.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou. 

www.moyobaby.com, FB: Moyo – slovenské nosiče, IG: moyocarrier 

Nanitce

Milujeme látky a vybíráme pro vás ty nejkvalitnější výrobce a nejhezčí vzory.

V naší kamenné prodejně NANITCE na Praze 6 – Břevnově, si můžete koupit jak metráž pro vlastní tvorbu, tak hotové výrobky, pro děti i maminky.

Našim nejoblíbenějším šitým produktem jsou mušelínové šátky ve dvou velikostech, které mají nesčetné využití, od modního doplňku, přes praktického pomocníka všech maminek. Využijete je jako lehkou deku, plenku, kojící či sluneční úkryt, osušku, či turban….

Velmi oblíbené jsou také naše rostoucí kahoty “baggy”, čepice a nákrčníky, vázací i korunkové čelenky nebo háčkované capáčky.

Do podvědomí jsme se zapsali taktéž výrobou dětských kufříků se jménem či obrázkem, které vyrábíme na objednávku již od roku 2015.

Náš sortiment doplňují produkty vybraných českých designerů, jejichž filozofie harmonizuje s našim vnímáním.
Ve všech směrech se snažíme o podporu české výroby, za férových podmínek, s důrazem na udržitelnost.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou. 

www.nanitce.cz, FB: nanitce, IG: nanitce

Natálčino macrame

Pro podporu sbírky pro postiženou Natálku její maminka vyrábí macrame výrobky a Natálky dědeček vyrábí dřevené mísy z ovocných stromů na soustruhu 😊

Tyto výrobky si můžete na Kouzlu nošení zakoupit a Natálce tím ulehčíte její cestu za kvalitnějším životem 😊

Natálka se totiž narodila s těžkým handicapem – mozek se jí přestal vyvíjet v polovině těhotenství kvůli mononukleóze, kterou si s maminkou prošly. Natálka je velice usměvavá a intenzivní rehabilitační pobyty jí moc pomáhají (jsou to maličké krůčky, ale pro Natálčiny rodiče znamenají strašně moc 😊), bohužel jsou hodně drahé, a proto se snaží vyrábět různé výrobky, aby Natálce mohli dopřát potřebné pomůcky i pobyty 😊 Natálka je také velmi šťastná, když se nosí v šátku nebo nosítku – v tomto ohledu jsme si s maminkou prošly dlouhou cestu, na které ozkoušely vše možné, v prvním roce totiž nemohla být vůbec na rovné podložce, jinak ji chytaly záchvaty epilepsie, proto jim nošení velmi přirostlo k srdci 😊❤️

Na stánku bude možné platit pouze hotově. 

FB: Natálčino macrame

Nebo

Ručně vyráběné stylové a praktické silikonové šperky, které ozdobí maminku a zabaví miminko. Zdravotně nezávadné a hypoalergenní  kojicí korále, kousátka či náramky.

Protiskluzové capáčky Slipstop se dají nosit  po celý rok v jakémkoli vnitřním prostoru, ale především jsou skvělé do bazénů, na koupaliště, na pláž či do moře.

Snadno se nazouvají a vyzouvají, jsou vyrobeny z prodyšného materiálu, který velmi rychle schne. Pro všechny věkové kategorie ve spoustě designů.  

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.neboshop.cz, FB: Neboshop Kojící šperky /nejen/ pro maminky, kojící korále, IG: nebo.cz

Nedoklubko

Nedoklubko je nezisková organizace podporující rodiče předčasně narozených dětí a neonatologická oddělení po celé České republice. Z malého klubu rodičů vznikla velká organizace, která tento rok oslavila 20. výročí své působnosti. V posledních letech se u nás rodí přibližně 8 % dětí před ukončeným 37. týdnem těhotenství, ročně to představuje zhruba 8 500 dětí.

Rodiče předčasně narozených dětí podporujeme od prvních chvil. Snažíme se napomoci přijmout situaci spojenou s nečekaných příchodem miminka na svět. Podporujeme rodiče, kteří jsou se svými dětmi dlouhodobě v nemocnici, ale i doma.

Naše cíle:  

• Předávat rodičům relevantní informace o předčasném porodu, jeho příčinách a prevenci.
• Podporovat neonatologická oddělení v ČR.
• Posilovat sounáležitost rodičů, sdílet příběhy a podporovat rodiny i zdravotníky.
• Zvyšovat informovanost veřejnosti o problematice předčasného porodu a české neonatologii.
• Prohlubovat mezinárodní spolupráci v oblasti podpory rodin předčasně narozených dětí.

Nedoklubko je jedním z více než 100 aktivních členů mezinárodní organizace EFCNI (European Fundation for the Care of Newborn Infants), spolupracuje s Českou neonatologickou společností ČLS JEP, s neonatologickou sekcí České asociace sester a s Českou gynekologicko-porodnickou společností ČLS JEP. Nedoklubko spolupracuje s odborníky z řad neonatologů, psychologů, dětských neurologů, pediatrů a dalších zdravotníků, čímž propojuje svět mezi odborníky a rodiči, kteří by měli v péči o předčasně narozené děti působit jako jeden tým.

Na stánku bude možné platit pouze hotově. 

www.nedoklubko.cz, FB: Nedoklubko, IG: nedoklubko

Nosím Tě

Poradenství, půjčovna, prodejna a nyní i nově vzniklý e-shop – to je Nosím tě. Vznikalo pozvolna, nejprve jako nosící poradenství poté, co Denisa v roce 2016 absolvovala první kurzy pro lektorky nošení u německé Die Trageschule. V roce 2017 pak přišla neplánovaně nabídka na převzetí úplně první české půjčovny šátků a nosítek – www.pujcovnasatku.cz – která tehdy v ČR existovala. Sebrala odvahu a šla do toho. Řešila totiž téměř denně, že pro správný výběr u ergonomických nosítek, je opravdu nejlepší si je osobně vyzkoušet. Bohužel ale nebylo v rámci regionu kde. Možnost si nosítko půjčit, získat pomoc s jeho výběrem, nastavením, odborné rady a povzbuzení…to zde chybělo. Když v roce 2018 Denisa uzavřela třídílnou sérii poradenských kurzů u německé Die Trageschule a stala se tak plně certifikovanou lektorkou nošení dětí, byl zájem rodičů již tak veliký, že přestěhovala svou poradenskou sbírku (tou dobou již cca stovku šátků a nosítek) do vlastních prostor a Nosím tě se stalo již reálným prostorem nejen pro poradenství, půjčovnu a prodej, ale i prostorem pro setkávání nosících rodičů a jejich dětí.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

Nošení online

Nošení.online je půjčovna a rodinný e-shop pro nákup nosicích pomůcek a oblečení se sídlem v Praze.

Nosítka a onbuhima
nabízí s dodáním do druhého dne, na objednávku nebo na přání jako @nositkonamiru.
Učí rodiče, jak nosit zdravě a pečlivě se starají o vše, co kolem nošení prožívají a potřebují.
Stojí za vybranými výrobci ručně šitých nosítek a proto rodičům pomohou nejen ve výběru, ale i v designování modelu na míru a přání.
Šitá nosítka na přání dodavají handmade dílny: ALOE, Donkey, EverySlings, MartyS, MONILU, PEPE Porter, Skaldino, Vatanai a Zumbucca.
Oblíbenou specialitou jsou designová příměsová nosítka, která svými vlastnostmi a nenáročností těší další a další rodiče.

Podporují
– zdravé nošení rodičů,
– ergonomicky správné nošení miminek,
– tandemové nošení sourozenců a dvojčat,
– kojení v šátku a nosítku.

Vedou kurzy:
– Nošení
– Handling a cvičení pro zdraví s miminky
V rámci všech kurzů podporují rodiče v správné, jemné manipulaci s miminkem a rozvoji.

Potíže?

Můžete pořešit vaše těžkosti po nošení (obvyklé: bolest zad, pánve, chodidel atd.)
V nabídce na e-shopu mají doplňky k nosítkům zlepšující vaše pohodlí.

Šátky a Ring Slingy
Pro festival Kouzlo Nošení představí noseni.online k nákupu designové šátky výrobců: Wild Slings, Diso, Roar, Luluna a Lolly Wovens.

Doplňky
Podporují malé producenty šátkových doplňků jako jsou: Calmo, Tosh, Denika, Karoli Merino a Moonare. Udělají vám jistě radost drobnostmi ve výprodeji s krásnými slevami.

SLEVY
Výprodej testerů a outlet posledních kusů nosítek. Např.: KAVKA, MartyS, Andala… @nejlevnejsisatkyanositka

Jako žhanou novinku vám představí novou edici šátkových nosítek od narození.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.noseni.online, FB: Nošení.online, Nejlevnější šátky a nosítka, Nosítko na míru, IG: noseni.online

Oriclo

Značka ORICLO je výrobcem těhotenského, kojicího a nosicího oblečení. Její specialitou je individuální přistup ke každému zákazníkovi – můžete mluvit do výsledného vzhledu výrobků a nechat si je ušít přímo na míru.

Na stánku bude možné platit pouze hotově. 

www.oriclo.cz, FB: oriclo.cz, IG: oriclo.cz

Plnitelné kapsičky DOMKY

Na začátku byl roční Dominik a jeho máma, která hledala, kde by našla něco jako vymyvatelné kapsičky. Aby si je naplnila, čím chce, synovi je dala venku na procházce a potom jí nemusela vyhazovat, ale umyla a znovu použila.

A proto vznikly plnitelné kapsičky „Domky”.Kapsičky, které můžete naplnit přesnídávkou, jogurtem nebo rozmixovaným pyré připraveným doma nebo koupeným v obchodě. Tak dáte svým dětem přesně to, co chcete, aby jedli, víte, že jedí zdravě a dobře, a to způsobem, který se jim líbí a baví je!

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.plnitelnekapsicky.cz, FB: Plnitelné kapsičky pro děti DOMKY, IG: plnitelne_kapsicky_domky

Sestrice

Sestrice sú prvou slovenskou značkou šatiek na nosenie detí. No už dávno to u nich nie je len o šatkách. Nájdete u nich prepracované nosiče, vhodné už od narodenia, obľúbené tisíckami rodičov a detí. Pred časom do svojho portfólia pridali aj Smart Fashion – oblečenie na nosenie, vyrobené z funkčných materiálov Tecnowool, Tecnostretch a Softshell a ľanové šaty nohavice a sukne, ktoré ocenia nie len mamy.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.sestrice.sk, FB: Sestrice, IG: sestrice_wraps

Sovick

Firma SOVICK, vyrába pre vás obľúbené plienky, ktoré ste mohli poznať pod značkou Unuo. Naša výroba je lokálna, keďže naša firma sídli v pohraničnom mestečku Skalica, tak vyrábame v Čechách a aj na Slovensku. Veľký dôraz kladieme pri výbere materiálu, ktorý je vyrábaný najčastejšie v Českej republike. 

Okrem látkových plienok vyrábame čím ďalej, tým viac obľúbené menštruačné nohavičky. Naše celé portfólio si môžete omrknúť na www.sovick.sk.

Na našom stánku môžete platiť kartou a hotovosťou.

FB: Sovick-slovenské látkové plienky & menštruačné nohavičky, IG: sovick.sk 

VeKa nosítko

VeKa nosítko je malá rodinná firmička, která se zabývá šitím ergonomických nosítek a spoustu dalších věcí pro maminky a děti.

Věra a Katka dbají na prvotřídní materiály a rodinný přístup i k jejich zákazníkům 🙂

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.vekanositko.cz, FB: VeKa nosítko, IG: vekanositko

Woollies

Renata a Gabo, Martina a Matúš woollies vytvořili v roce 2018 jako značku slovenského dětského oblečení z merina. Znali super vlastnosti merina, které využívali hlavně při sportu a v zimních měsících a chtěli ho dopřát i svým dětem. A to celoročně a při jakékoliv příležitosti. Doma či venku, při hraní, spánku, cestování, či při sportu. 

Woollies je nadčasové oblečení, které nepodléhá krátkodobým módním trendům, je jednoduše kombinovatelné a snadno se stane součástí kapsulového šatníku. 

Začali s „rostoucím” oblečením pro děti. Díky rukávům s nastavitelnou délkou a důmyslnému extenderu mezi nožičkama z něj dětičky tak rychle nevyrostou a své oblíbené body využijí ještě déle. Později přibyla trička, legíny a různé doplňky i pro větší děti. Volnočasovým oblečením (nejen) pro rodiče mysleli i na dospělé. 

Woollies upřímně záleží na tom, aby děti i dospělí dostávali to nejlepší. Merino je obnovitelným a udržitelným zdrojem. Je jednoduše a rychle rozložitelné, dokonce kompostovatelné. Vše, co se dá, dělají lokálně. Jsou zapojeni do iniciativy „Obleč sa doma”. Nabídkám krejčovských dílen mimo Slovenska či Česka nepodlehli. Pletárny a krejčovské dílny pravidelně navštěvují a vědí, že mají zajištěné přiměřené pracovní podmínky a odměňování. Za každým jedním kouskem oblečení si hrdě stojí.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.woollies.sk, FB: Woollies – slovenské rastúce oblečenie z merino vlny a bio bavlny, IG: woollies.sk

Zumbucca, Zuzika Bdesign

ZUMBUCCA to sú originálne nosiče pre výnimočných rodičov. A čo to slovo znamená? ZU – čo znamená Zuzka a symbolizuje mňa ako autorku nosiča. Druhým slovným základom je pôvodne latinské slovo BUCCA – v preklade tvár, líce, ústa. Jeho použitie v názve symbolizuje jednu zo základných zásad ergonomického nosenia detí – nosenie „tvárou v tvár“. A písmeno M charakterizuje ergonomickú polohu nožičiek detí pri nosení. Obrazne povedané, ZUMBUCCA znamená – „Zuzka nosí tvárou v tvár!“, teda to, čo tvorím sú ergonosiče, pomôcka na nosenie detí pre tých, ktorí chcú mať svoje dieťatko stále blízko seba.

Na stánku bude možné platit pouze hotově.

www.zumbucca.com, FB: zumbucca, Zuzika Bdesign