ORIENTAČNÍ INFORMACE

  • Adresa akce
  • Nejbližší MHD zastávky, parkování
  • Bazbariérový výstup pro kočárky z metra Ddejvická 
  • Jak se do hotelu dostat – pro mimopražské
  • Bankomaty
  • Dětská hřiště v okolí
  • Dvě nejbližší hřiště u hotelu International
  • Cesta od hotelu International do Stromovky  
  • Hřiště ve Stromovca a na Výstavišti 
  • Jak se dostat do Zoo Praha

Adresa akce Kouzlo nošení

Hotel International Prague

Koulova 15

 Praha 6

Nejbližší MHD zastávky, parkování

Jak se do hotelu dostanete: 

Metrem A – stanice Dejvická. Odtud můžete jít cca 10 – 15 minut pěšky po ulici Jugoskávýských partyzánů směrem na Podbabu nebo jet tramvají č. 8 a 18 ze zatávky Vítězné námětí na zastávku Nádraží Podbaba, která je nedaleko hotelu International 

Tramvají – kousek od hotelu je zastávka Nádraží Podbaba, kam jezdí tramvaje č. 8 a 18. 

Autobusem – přímo před hotelem je zastávka Čínská, kde staví autobusy č. 107, 116, 147, 160, 340, 350, 355

Vlakem – cca 5 minut pěšky od hotelu je vlaková zastávka Nádraží Podbaba

Autem – o víkendech je možné v okolních ulicích parkovat zdarma, doporučujeme začít v ulicích Pod Juliskou a Čínská, které jsou v bezprostřední blízkosti hotelu. 

Bezbariérový výstup pro kočárky z metra Dejvická

Po vystoupení ze soupravy metra se vydejte k pevných schodům, tam je i výtah. Tímto výtahem vyjedete do podochodu metra. Směrem před Vámi jsou pouze dvě pevná schodiště (doprava, které vede na tramvajovou zastávku a doleva), musíte se otočit a projít podchodem celou cestu nad stanicí metra až na druhou stranu. Do tohoto místa se můžete dostat od soupravy metra i po eskalátorech. Za skleněnými dveřmi, které ukončují prostor metra, se vydáte doleva. Zde najdete další výtah (nákladní), který Vás vyveze na úroveň silnice. Z výtahu se vydáte doprava po chodníku hlavní ulice Evropská směrem na Kulaťák (z kopce), než dorazíte na zastávku tramvaje Vítězné náměstí. 

Výtah, který je umístěn uprostřed podchodu po pravé straně, vede sice též na úroveň silnice, ale z něj se nedostanete na zastávku tramvaje. Tento výtah je vhodné využít, pokud byste od metra chtěly jít cca 10 – 15 minut pěšky po ulici Jugoslávských partyzánů až k hotelu. Pokud máte čas, není to náročná procházka a cestou k hotelu je to z mírného kopce. 

Jak se do hotelu dostat - pro mimopražské

Cesta z Hlavního nádraží: Z Hlavního nádraží je mnoho způsobů, jak se k hotelu dostat, ale doporučuji pro jednodušší orientaci buď přímým vlakem Hlavní nádraží – Nádraží Podbaba (cca 12 minut, ale nejezdí moc často) nebo jet metrem a tramvají viz detailní popis

Metrem C jeďte z Hlavního nádraží na přestupní stanici Muzeum (směrem na Háje), přestupte na linku A a jetďte na zastávku Dejvická (směr Nemocnice Motol). Po vystoupení z metra se vydejte po pevných schodech/výtahem (ne po eskalátorech), potom projďte rovně skleněnými dveřmi z metra a v podchodu před sebou se vydejte pravým východem po pevných schodech. Nahoře již jít pouze rovně, než narazíte na zastávku tramvaje Vítězné náměstí. Zde počkejte na tramvaj č. 8 či 18, která jede směrem na Kulaťák a dolu z kopce (ulice Jugoslávských partyzánů) tři stanice na zastávku Nádraží Podbaba. 

Pokud chcete volit jinou cestudoporučuji aplikaci www.idos.cz a zadat Hlavní nádraží – Nádraží Podbaba. Varianty jsou: metrem linky C z Hl. nádraží na zastávku Nádraží Holešovice (směr Letňany) a přestoupit na vlak směrem Nádraží podbaba (zde pozor, čas přestupu dle iDos z metra na vlak je nereálný pro ty, kteří přestup neznají a nebudou hodně pospíchat) nebo tramvají 26 ze stanice Hlavní nádraží (ulice Bolzanovat – cca 5-7 minut pěšky parkem od vlaku!) na Hradčanskou a pak tramvají 18 na stanici Nádraží Podbaba. 

Cesta z Masarykova nádraží: Nejjednodušší cesta je tramvají č. 26 ze stanice Masarykovo nádraží na stanici Hradčanská a zde přestoupit na tramvaj 8 či 18, která jede 

Cesta z autobusového nádraží Florenc: nejjednodušší cesta je přímým spojem tramvaje č. 8 ze zastávky Florenc na zastávku Nádraží Podbaba

Cesta z autobusového nádraží Roztyly: Metrem C ze zastávky Roztyly (směřem Letňany) dojeďte na přestupní stanici Muzeum, kde přestupte na linku A a jeďte na stanici Dejvická (směrem Nemocnice Motol). Po vystoupení z metra se vydejte po pevných schodech/výtahem (ne po eskalátorech), potom projďte rovně skleněnými dveřmi z metra a v podchodu před sebou se vydejte pravým východem po pevných schodech. Nahoře již jít pouze rovně, než narazíte na zastávku tramvaje Vítězné náměstí. Zde počkejte na tramvaj č. 8 či 18, která jede směrem na Kulaťák a dolu z kopce (ulice Jugoslávských partyzánů) tři stanice na zastávku Nádraží Podbaba.  

Cesta z letiště: Nejjednodušší je se dopravit taxíkem. MHD: autobusem č. 119 z letiště na zastávku Nádraží veleslavín. Zde přestoupit buď na metro A a jet na zaskávku Dejvická (směr Skalka) nebo na tramvaj č. 20 a 26 a jet na zastávku Vítězné náměstí. V obou případech poté pokračovat tramvají č. 8 či 18 ze zastávky Vítězné náměstí na zastávku Nádraží Podbaba. 

Pokud máte tip, na jakou zastávku dorazí mimopražští a není to tu popsáno, napište mi prosím pomocí kontaktního formuláře (zde) a ráda to sem doplním. 

Bankomaty

Dva bankomaty jsou přímo v hale hotelu, vedle recepce. Jinak mimo hotel je nejbližší bankomat České spořitelny u Kauflandu (viz mapka níže vlevo) a jinek je bankomatů je cestou z Dejvické v poměrně hodně, viz. mapka níže vpravo.

Dětská hřiště v okolí

Pokud byste si chtěli jít s dětmi odpočinout od šátku a nosítek nebo případně, pokud byste potřebovali vyslat ven hlídání s dětmi a sami v klidu absolvovat přednášky, zde je tip na několik hrišť v okolí. 

Menší hřiště je umístěno přímo v zahradě hotelu International a dá se na něj dostat přes restauraci Symfonie. Pokud bude pěkné počasí, bude možné hlídání dětí spojit s posezením na jejich venkovní terase u dobré kávy. 

V okolí hotelu International či po cestě od metra A Dejvická se nachází mnoho dětských hřišť. Seznam hřišť viz obrázek níže nebo přímo odkaz do aplikace mapy.cz  zde.  

Cca 13 minut chůze od hotelu se rozkládá Královská obora Stromovka, velký park plný hřišť a jezírek – detaily viz níže. 

Dvě nejbližší hřiště u hotelu International

Kromě hřiště přímo v zahradě hotelu International jsou v bezprostřední blízkosti (cca 5 – 10 minut chůze) dvě hřiště. 

Cesta od hotelu International do Stromovky

Odkaz na google trasu zde

Pozor! Ve Stromovce je pouze jediná možnost občerstvení – Restaurace Vozovna ve vzdálenější části parku. Další restaurace je pak až na Výstavišti. Doporučuji si tedy s sebou vzít dostatek tekutin a nějakou drobnou svačinu, pokud děti mají apetit. 🙂 

Restaurace Vozovna bohužel nepatří k těm nejlevnějším, hřeší na to, že je v parku po zrušení občersvtení ve Šlechtovce, jediná. V létě se tam tvoří i poměrně fronty. Nicméně jahodové knedlíky tam mají skutečně vynikající, dětem budou určitě chutnat! 

Hřiště ve Stromovce a na Výstavišti (vyznačeno šipkami) + Mořský svět na Výstavišti (akvária)

1. Lanová dráha (houpačka) na Psí louce 

2. Lanovu prolézačka (pavouk)

3. Menší hřiště U Čítárny

4. Lanové hřiště

5. Hřiště u restaurace Vozovna – největší hřiště ve Stromovce

6. Menší hřiště – prolézačky, houpačky 

7. Nové hřiště s prolézačkami a točitými skluzavkami na Výstavišti. Vedle Křižíkova pavilonu B, v bezprostřední blízkosti restaurace U Primasů (Vchod na prolézačku je přímo z venkovního posezení restaurace). 

8. Mořský svět na Výstavišti – mořská akvária s rybičkami a mořskými živočichy všeho druhu. Platí se vstupné. 

Jak do Zoo Praha

Pokud chcete na akci Kouzlo nošení strávit třeba jenom dopoledne nebo naopak chcete vyslat děti s hlídáním na celý den pryč, pak je možné navštívit blízkou Zoo Praha

V před hotelem International přejdete silnici na druhou stranu na zastávku Čínská a pojedete jakýmkoli autobusem, který tam staví, tři zastávky do zastávky V Podbabě (pozor, zastávka je na znamení). Na této zastávce budete pokračovat po chodníku po směru jízdy autobusu a po pár metrech po pravé straně uvidíte cestičku na přívoz. Přívoz je placený, ale platí na něj ta samá jízdenka, kterou použijete pro autobusy. Přívoz  jezdí směrem do zoo každých 15 minut v celou, čtvrt, půl a tři čtvrtě, trvá to zruha 2 minuty 🙂 Cestou zpět je čas asi o 5-7 minut posunut, loď tam nečeká, jen vyloží a naloží cestující a jede zpět. Po vystoupení z lodi je možné jít doprava podél řeky po cyklistické stezce až k jižnímu vstupu do Zoo (pro pomalé chodce to moc nedoporučuji, i dospělému to trvá tak 20 minut, než to projdou svižnou chůzí, je to v zásadě před celou délku Zoo) nebo jít ulicí V Podhoří viz mapa níže na zastávku autobusu Podhoří, odkud Vás autobus 112 či 236 odveze k hlavnímu vchodu do Zoo Praha. Autobus 236 navazuje na přívoz, takže tam v klidu stačíte dojít i s dětmi (pokud se nebudou cestou nějak moc zapomínat). Pokud byste ze zoo jeli stejnou trasou k hotelu International, tak se na autobus 236 nastupuje na stejné zastávce, jako jste vystoupili cestou sem, jen si musíte dát pozor na cílovou stanici budu, musí to být Podhoří! (Tento autobus na zastávce staví pro oba směry). 

Pokud budou u vchodu fronty na vstupenky, doporučuji velmi rychlý online nákup vstupenky na webových stránkách Zoo. Pak již jen pípnete u turniketu kód, který Vám přijde do emailu. 

V blízkosi zoo se nachází i botanická zahrada se skleníkem Fata Morgana.