PŘEDSTAVENÍ PŘEDNÁŠEJÍCÍCH

Ing. MICHAELA NOVÁKOVÁ, Kouzlo nošení

Míša je lektorkou nošení Trageschule DIDYMOS, autorkou online kurzů nošení a zakladatelkou festivalu Kouzlo nošení. K nošení se dostala díky své mladší dceři a jednomu nepovedenému výletu s kočárkem. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou a léta pracovala na pozici marketingové manažerky pro velké korporátní firmy. Na rodičovské dovolené dostal její život zcela jiný směr a našla své srdce v pomáhání rodičům s poznáváním kouzla nošení, a tak se rozhodla zúročit svoji praxi a organizační smysl a přivedla na svět festival Kouzlo nošení, který se letos koná již potřetí. Navíc vytvořila vůbec první online kurz o nošení dětí, který pomůže rodičům odhalovat taje nošení z pohodlí domova. Registrace na kurz, kde bude rodiče osobně podporovat a radit jim, budou spuštěny na podzim. Zapište se na waiting list, aby Vám mohla dát vědět, ať se kurz vypíše. 

Přednáška: Nošení dětí jednoduše a bezpečně v 10:30 hodin

DENISA PÍSAŘÍKOVÁ, Mamalatté

Denisa působí od roku 2015 jako lektorka nošení (certifikáty V bavlnce a Die Trageschule) a laktační poradkyně. Pravidelně pořádá workshopy Má-mě blíž a poskytuje individuální poradenství přímo v rodinách. Podporuje přirozené rodičovství a svým klientům se vždy snaží být především průvodcem než lektorem.
Denisa založila značky Mamalatté a spoluautorkou knihy Má-mě.
 
Aktuálně má tříměsíční miminko, které na přednášce uvidíte, a čtyřletého syna. Vedle Mamalatté a rodiny pracuje v nadnárodní společnosti v marketingové komunikaci a sní, že jednou práci pro korporaci na plný úvazek bude moci jednou pověsit na hřebík.
 
Přednáška: Realita všedního nosícího dne v 11:45 hodin

PETRA VYTÁSKOVÁ, petravytaskova.cz

Petra Vytásková je lektorkou nošení dětí Trageschule Didymos a maminkou tří krásných dcer, přičemž mladší dvě jsou dvojčata. Díky tomu se věnuje nejen klasickému poradenství v oblasti nošení, ale také poradenství při nošení dvojčat. Snaží se také, aby rodiče dvojčat a dětí s velmi malým věkovým rozdílem měli co nejsnazší přístup ke kvalitní informacím o tandemovém nošení, proto založila web www.nosimedvojcata.webnode.cz, kde se snaží poskytnout nejen seznamy možných úvazů, ale také zprostředkovat osobní zkušenosti s péčí o dvojčata.

Nošení je způsob péče o dítě. Tato myšlenka ji vedla k tomu, že každé dítě má své základní potřeby a jednou z nich je blízkost pečující osoby a i tuto potřebu je třeba naplňovat. Proto se snaží podpořit rodiny, které příroda obdařila více miminky v krátkém čase, aby všichni členové byli co nejvíc spokojení. Uvědomuje si, že každá máma i každý táta mají své limity. Na jaké univerzální limity a překážky můžete při tandemovém nošení narazit, jak se s nimi vypořádat, případně na koho se obrátit a jak vám nošení může pomoci v každodenním životě, o tom všem bude její přednáška Tandemové nošení aneb Když tělo dostává zabrat.

Přednáška: Tandemové nošení aneb když tělo dostává zabrat ve 13 hodin

RENATA PELCOVÁ, Se srdcem na dlani

Renča je lektorkou partnerské komunikace s dětmi a znakování s nimi. Aby pomohla maminkám s komunikací s miminky, založila projekt Se srdcem na dlani. Ve svých kurzech, programech a konzultacích čerpá z odborné literatury, vzdělávání v oblasti psychologie a také praxi se svými dětmi i dětmi klientek. Děti všemu rozumí, nicméně v naší společnosti jsou stále velmi podceňované. Každý z nás si nese řadu traumat a vzorců chování ze svého dětství. Ačkoliv to vždy děláme nejlépe, jak umíme, často nevidíme za hranici vlastní zkušenosti. 

Renči vize je vést ženy k porozumění sobě i svým dětem právě skrze zpracování vlastních vzorců chování, partnerské komunikace s dětmi a v případě miminek i znakování. Proč zrovna taková kombinace? Protože známe skutečný záměr, touhy, přání, asociace a emoce dětí. Nesklouzneme k zákazům, příkazům, moralizování a manipulaci. Naopak jsme schopny nastavit si vnitřní hranice, komunikovat se svými dětmi s respektem a tím si budovat komunikaci snů a lásku na celý život.

Přednáška: Partnerská komunikace s dětmi od 14:15 hodin

Bc. ADRIANA NOVÁKOVÁ, Akademie rodičovství

Adriana právě dokončuje magisterský obor Psychologie na Univerzitě Karlově v Praze a prochází sebezkušenostním psychoterapeutickým výcvikem. Pracuje jako školní terapeutka a poradkyně na soukormé základní škole v Praze. Ve spolupráci s Akademií rodičovství se specializuje na práci s rodinami a rodinnými systémy. Ač dobře zná psychologii komunikace a vztahů, sama je matkou 2 malých dětí a ví, že teorie a realita mohou být mnohdy velice rozdílné. Spoustu nesnází ale dokáže vyřešit jen to, že člověk rozumí tomu, proč se co děje. 

Akademie rodičovství je soukromá rodinná poradna. Sdružuje odborníky, kteří pomáhají rodinám ke spokojenějšímu životu. Psychology, psychoterapeuty, pedagogy a sociální pracovníky. Pracujeme s plným respektem k tomu, že každý potřebuje jinou formu pomoci. Akademie není výchovný směr, ale podpora a psychologická pomoc pro každou jednotlivou rodinu, její příběh a potřeby. Zakladatelky Akademie rodičovství – Iva Kyselá a Katka Novotná – jsou rodinné poradkyně, systemické terapeutky a supervizorky s mnohaletou odbornou zkušeností. Nabízíme odbornou psychoterapii jednotlivcům, párům i rodinám. Prostřednictvím terapie se snažíme otevírat lidem nové možnosti, pomáhat objevit a pojmenovat jejich vzorce chování a přesvědčení, a tím jim otevřít možnost je měnit a tíživé problémy vyřešit.

Přednáška: Izolace v době mateřství

Čas: 15:30-16:30

ZUZANA ELIÁŠOVÁ, Breberky.cz

Zuzka je srdce celých Breberek ♥️. Každý den vám pomáhá najít ty nejlepší plenky, které budou přesně vyhovovat vašim potřebám a to ať už hledáte rychloschnoucí plenečky do bytu bez sušičky anebo pořádné noční savce, pro malé sloní počůránky. Mimo to stíhá ještě mraky administrativy a zábavná storíčka z naší dílny. Na festivalu s vámi Zuzka detailně projde moderní látkové plenky od A až do Z a speciální zastávku udělá u látkování v šátku. Těšit se tak můžete nejen na podrobné představení jednotlivých druhů plen, ale i informace o jejich uchovávání, údržbě a výrobě. Třešničkou na závěr pak bude sebelátkování, kde si popovídáme o tom, jaké možnosti dnes nabízí ženám moderní látkové vložky (inkontinenční, menstruační i poporodní).

Přednáška: Látkové plenky a vše kolem nich

Čas: 16:45-17:45

VERONIKA VOSTRÁ, Nosím na srdci

Veronika je maminka dvou dcer (3 a 6 let). Obě nosila, mladší dceru velmi intenzivně. K nošení ji původně přivedla její sestra, když bylo první dceři přibližně 7 měsíců. Intenzivně začala nosit až v těhotenství s druhou dcerou. 

Po narození se naskytla příležitost absolvovat lektorský kurz poradkyně nošení, čehož využila už jen proto, abych měla dobrý základ pro vznik vlastní FB skupiny a možnost předávat správné a ucelené informace nosícím rodičům, nebo těm, kteří nosit chtějí začít. Práce pro skupinu a osvěta ohledně nošení a dalších aktuálních témat ji velmi naplňuje. Začít se tomu věnovat veřejně jí původně umožnila pozice moderátorky v jedné regio skupině na Facebooku. 

Má za sebou základní lektorský kurz Die Trageschule pod vedením Ivy Gondekové. Najdete ji na FB pod jménem Verča Vostrá nebo ve skupině Nosím na srdci ❤️

Workshopy: Vázání kříže s kapsou uvnitř (břicho) od 15:30 hodin a Vázání double hammock (záda) od 16:45 hodin.

Tester zóna

Mgr. VERONIKA NAVRÁTILOVÁ, Navrcovi v šátku

Veronika je certifikovaná lektorka nošení Trageschule Didymos a (zatím stále) aktivně nosící máma. S manželem Jakubem založili Navrcovi v šátku, kde působí jako hlavní lektorka individuálního poradenství a skupinových kurzů nošení v Brně. Baví ji testovat různé značky českých i zahraničních šátků, zajímavé příměsi, zkouší nové úvazy a o svých nosících aktivitách píše na stránku Navrcovi v šátku nebo na jejich Instagram. 

Od ledna 2020 je Veronika také v týmu Moderních nosiček. Zapojuje se do aktivit brněnské neziskovky MaTáTa, kde pomáhá hlavně na podpůrkách nošení, podílí se na organizaci Dne nosících tatínků a organizuje program přednášek a seminářů pro maminky a tatínky na rodičovské dovolené. Jejím civilním povoláním je odborný rada na Odvolacím finančním ředitelství a tak jsou mimo nošení jejím oborem taky právo a daně.

Workshopy: Úvazy s krátkým šátkem (od 14:15 hodin), Vázání na bok a ring sling (od 13:00 hodin)

Bc. MICHAELA KOHOUTOVÁ, Nosím na srdci ❤

Prvním impulzem k nošení byla její kamarádka, u níž v roce 2011 viděla v Manduce nosit dítko jak ji, tak jejího manžela. Jakmile v roce 2015 otěhotněla, načetla si v největší české skupině o nošení dětí info a rozhodla se pro Caboo, aby mohla nosit už od narození (a protože doufala, že se nošení zalíbí i manželovi, u něhož by šátek v žádném případě neprošel) a upřímně se sama bála, že nezvládne uvázat, natož uvázat správně. Poprvé si troufla do něj vložit miminko týden po porodu, na první umotání šátku potřebovala další tři měsíce. Tím se spustila lavina testování, jak různých šátků, tak i nosítek, a pomalé těšení se na nošení tandemu, poněvadž druhátko se rozhodlo být skorodvojčetem. Šátkování ji bavilo natolik, že se ráda účastnila i vázacích výzev s různými fancy finishes. Byla také u zrodu fb skupiny Nosím na srdci ❤, která na srazech v Praze již druhým rokem pomáhá mnoha začínajícím rodičům s výběrem nosítka či šátkováním. V roce 2019 absolvovala certifikovaný lektorský kurz Trageschule Didymos. Nošení dětí se stalo její velkou láskou, které by se ráda věnovala i v budoucnosti.

Workshopy: Úvaz kříž s kapsou uvnitř (od 10:30 hodin), Úvaz batoh (od 11:45 hodin) 

FB: Nosím na srdci ❤️