PŘEDSTAVENÍ PŘEDNÁŠEJÍCÍCH 2020

Na akci Kouzlo nošení se bude podílet mnoho skvělých odbornic, lektorek, fyzioterapeutek a lékařek! I nějaký ten mužský element se najde. 🙂 Pojďme si je všechny v předstihu alespoň krátce představit! 

ALŽBĚTA SAMKOVÁ, porodní asistentka

Porodní asistentka s mnohaletou praxí, nejen na porodních sálech. Spoluvytváří se svým bratrem blog Bulbem záchranáře a vulvou porodní asistentky. Na její přednášce se dozvíte, jak pečují porodní asistentky. Co pro Vás mohou udělat nejen před porodem a při něm, ale hodně i v poporodnim období, tedy v začátcích vašeho mateřství. Dozvíte se mnohé o kontinuální péči porodních asistentek.

Alžběta je relativně čerstvou matkou. Má 4letého syna, kterého nosila a ještě dnes, jen pro připomenutí a na krátkou cestu. Chce tím jemu i sobě připomenout to krásné období, kdy ještě byl nedílnou součástí jejího těla, i když už “pouze” v šátku, nebo nosítku. Nicméně leckdy oba rádi využili kočárek proto, aby si od sebe trochu odpočinuli.

Přednáška: Co všechno může přinést kontinuální péče porodní asistentky

Konzultační zóna

FB: Bulbem záchranáře a vulvou porodní asistentky

MONIKA CAMPODONICO, ŠátkoMánie

Je maminkou dvou šátkovaných dětí a majitelkou e-shopu a kamenné prodejny ŠátkoMánie.cz a BarefootMánie.cz, který je zaměřen na prodej zboží a služeb výhradně souvisejících s nošením dětí v šátku či nosítku a barefoot obuvi. Již 5 let se aktivně věnuje podpoře nošení dětí a vzdělávání se v tomto směru. Jejím cílem je pomáhat rozvoji nošení dětí a tím rodičům posilovat důvěru ve své rodičovské schopnosti a podporovat kontaktní rodičovství, jako nejpřirozenější formu péče o dítě. Stejně dlouhou dobu působí i jako lektorka nošení dětí a z větší části se věnuje individuálním kurzům.

Než objevili šátkování, jejich Natálka byla velmi uplakané miminko, které navíc špatně spalo. Šátek z ní ze dne na den udělal usměvavé a spokojené dítě. Od té doby byl šátek jejich velkým pomocníkem při spánku, špatné náladě i nemocích.

Přednáška: Jak vybrat šátek, příměsi a jejich vlastnosti, péče o něj

Mgr. DANIELA ŠMOLÍKOVÁ, Trageschule DIDYMOS

Daniela Šmolíková je historicky první česká certifikované lektorka nošení dětí se zkušenostmi od roku 2005, školitelka lektorských kurzů nošení dětí Trageschule DIDYMOS a výhradní dovozce šátků a nosítek nejstaršího evropského výrobce, firmy DIDYMOS, do České republiky a na Slovensko.

Jejím motorem bylo od začátku přinést i do našeho prostředí informace a kvalitu, které v zahraničí byly už tehdy zcela běžné a které ji naprosto uchvátily. Dát rodičům možnost přeskládat si priority v přístupu ke svému dítěti úplně jiným způsobem, než bylo to té doby u nás obvyklé. Vrátit se ke kořenům a naslouchat sobě a svému dítěti a hodit všechny neopodstatněné obavy za hlavu. A vše dělat zároveň tak, aby to odpovídalo současným potřebám rodičů a aby to pro ně bylo zvládnutelné, pohodlné a ulehčilo jim to maximálně každodenní život s miminkem.

Dar mateřství vnímá jako možnost k transformaci celého JÁ a přináší jí obrovskou radost, když vidí ženy, které toto období využijí naplno a doslova rozkvetou do sebe(si)vědomé ženy.

Přednáška: Proč byste měli chtít nosit?

www.didymos.cz 

trageschule.didymos.cz

FB: Didymos.cz

IG: didymos.cz

MUDr. LENKA DANIELOVÁ, S láskou k dětem i sobě

Lenka je maminka dvou dětí, lékařka neuroložka, pomáhající rodičům s nespavostí jejich dětí respektujícím přístupem. Své znalosti použila i při spolupráci s centrem pro eegbiofeedback. Dále využívá pomoci Bachových květových esencí, tkáňových solí a základů psychosomatiky a výživy.  
 
Přednáška: Spánek a kojení
Konzultační zóna
 

MUDr. BARBORA PETROVÁ, lékařka

Vystudovala  1. Lékařskou fakultu University Karlovy. Už během studií začala školit první pomoc pro ZDrSEM a IPRK. Aktuálně pracuje ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady na klinice anesteziologie a resuscitace.
 
Jelikož její práce je i zábavná, má stránku na facebooku Deníček anestezioložky, zn. blondýny, kde můžete nahlédnout jak to vypadá v nemocnici i ze strany personálu.
 
Přednáška: První pomoc u dětí – život zachraňující úkony 

DENISA PÍSAŘÍKOVÁ, Mamalatté

Denisa působí od roku 2015 jako lektorka nošení (certifikáty V bavlnce a Die Trageschule) a laktační poradkyně. Pravidelně pořádá workshopy Má-mě blíž a poskytuje individuální poradenství přímo v rodinách. Podporuje přirozené rodičovství a svým klientům se vždy snaží být především průvodcem než lektorem.
Denisa založila značky Mamalatté a spoluautorkou knihy Má-mě.
 
Aktuálně má tříměsíční miminko, které na přednášce uvidíte, a čtyřletého syna. Vedle Mamalatté a rodiny pracuje v nadnárodní společnosti v marketingové komunikaci a sní, že jednou práci pro korporaci na plný úvazek bude moci jednou pověsit na hřebík.
 
Přednáška: Nošení od narození až do školky, Kojící matkou snadno a rychle 

IVA GONDEKOVÁ, Die Trageschule®

Iva je trenérkou školy nošení Die Trageschule®. Neustále se vzdělává, absolvovala řadu konferencí v Německu, Rakousku a Maďarsku, čerpá z odborné literatury, spolupracuje s fyzioterapeuty, pediatry a dalšími. Hlavní důraz klade na individuální situaci každého rodiče a dítěte. Odmítá hodnocení bez souvislostí. Více na www.nosenivsatku.cz.

Iva v roce 2019 vydala překlad německé knihy Babys im Gleichgewicht s českým názvem Miminka v rovnováze – nošení dětí podle poznatků fyzioterapie.

Die Trageschule® vzdělává poradkyně nošení od roku 1998 po celém světě. Vedle evropských zemí v Japonsku, Malaysii, Mexiku a dalších. Od roku 2016 i v České republice, viz Die Trageschule® škola nošení  a www.trageschule.cz.

Workshop: Vázání na bok/RS 

Tester zóna

 

DENISA BEL HADJSALAH, Nosím Tě

Poradenství, workshopy, půjčovna, prodejna a nyní i vznikající e-shop – to je Nosím tě. Vznikalo pozvolna, nejprve jako nosící poradenství poté, co Denisa v roce 2016 absolvovala první kurzy pro lektorky nošení u německé Die Trageschule. V roce 2017 pak přišla neplánovaně nabídka na převzetí úplně první české půjčovny šátků a nosítek – www.pujcovnasatku.cz – která tehdy v ČR existovala. Sebrala odvahu a šla do toho. Řešila totiž téměř denně, že pro správný výběr především u nosítek, je opravdu nejlepší si je osobně vyzkoušet. Bohužel ale téměř nebylo kde a to hlavně regionálně. Osobní kontakt, možnost nejen si nosítko půjčit, ale získat pomoc s jeho výběrem, nastavením, získat
oborné rady a povzbuzení…to v Liberci chybělo. Když v roce 2018 Denisa uzavřela třídílnou sérii poradenských kurzů u německé Die Trageschule a stala se tak plně certifikovanou lektorkou nošení dětí, byl zájem rodičů již tak veliký, že v září 2018 přestěhovala svou “sbírku” (tou dobou již cca stovku šátků a nosítek) do vlastních prostor a Nosím tě se stalo již “reálným” místem. Univerzálním prostorem nejen pro poradenství, půjčovnu a prodejnu, ale i prostorem pro setkávání nosících rodičů a jejich dětí. 

Denisy cíl byl, mít co nejširší nabídku produktů a hlavně skutečně nezávislé poradenství, což se osvědčilo jako správná cesta. Nyní dokončuje práce na zprovoznění e-shopu a nové podoby stránek půjčovny Nosím tě. Ten už měl být tak půl rokuv provozu, ale se 4 dětmi, pubertálním československým vlčákem, velmi zaměstnaným manželem a vlastními aktivitami, jde všechno trochu pomaleji 🙂 Navíc Denisa již 5 let vede FB skupinu Moderní nosičky, které loni zpovoznila stejnojmené webové poradenské stránky, kde se poradensky vyskytuje také
na denní bázi. Celým “projektem” Nosím tě se Denisa snaží napomáhat tomu, že se jednou všechny děti budou spokojeně nosit a že základní
výbavičkou každého rodiče již brzy bude vedle kočárku, postýlky (a dalších mnohdy nepotřebných věcí ) i šátek či ergonomické nosítko. A že bude pro všechny úplně samozřejmé, tyto transportní prostředky střídat dle dané situace a nálady

Přednáška: Co potřebujete vědět o nosítkách

Tester zóna

Ing. MICHAELA NOVÁKOVÁ, Kouzlo esencí

Michaela je zakladatelkou festivalu Kouzlo nošení.  K nošení, stejně tak jako k detoxikaci svého životního stylu se dostala díky svým dětem, pro které se, stejně jako každá máma, snaží dělat to nejlepší. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou a léta pracovala na pozici marketingové manažerky pro velké korporátní firmy. Na rodičovské dovolené se rozhodla zúročit svoji praxi a organizační smysl a přivedla na svět festival Kouzlo nošení, který se letos koná již podruhé. K esenciálním olejům se dostala cca před rokem, a protože to pro ní byla velmi zajímavá cesta, o které do té doby neměla ani tušení, chce se o ní podělit a inspirovat i ostatní maminky. Protože co na sebe používáme, co jíme, pijeme a dýcháme, na tom záleží! Obzvlášť u dětí! A kdy je lepší doba na to začít budovat imunitu než před podzimem a během školního roku. 

Přednáška: Detox životního stylu a budování imunity

Mgr. NIKA KONEČNÁ, Ambulantní fyzioterapie Fyziotipy

Nika za námi přijede až od Ostravy. Vystudovala fyzioterapii na Univerzitě Palackého v Olomouci (2003), a poté 5 let pracovala v Rehabilitačním Ústavu Hrabyně. Dnes pracuje samostatně ve své ambulanci Fyziotipy v Hrabyni. Je maminka 3 holčiček, které všechny nosila v šátku i v nosítku, a má blízký vztah ke kontaktnímu rodičovství. Zastává názor, že tělo se umí regenerovat samo, jen k tomu potřebuje vhodné podmínky. 🙂

Přednáška: Na co si dát při nošení pozor, aby záda nebolela

JANA BARRERA, Laktační poradkyně a podpora v mateřství

Jana je laktační poradkyně a dula, která podporuje ženy v přirozeném porodu (i) po předchozím císařském řezu, v kojení, v raném poporodním období a v empatickém vnímání dětské duše. Napomáhá tak ženám prožívat mateřství s radostí a lehkostí.
 
Je maminka tří dětí a porod každého z nich byl úplně jiný. Prošla cestou od plánovaného císařského řezu, přes medicínsky vedený vaginální porod a až napotřetí porodila přirozeně, v souladu s vlastním tělem a rodícím se miminkem tak, jak by přála rodit každé ženě. Všechny svoje děti dlouhodobě kojila. Stala se certifikovanou laktační poradkyní a podporuje kojení s využitím vrozených reflexů. 

Jana je zároveň zlatnicí a vyrábí kloboučky z ryzího stříbra, které využívají antibakteriálních účinků stříbra při hojení prasklin a ragád prsních bradavek kojících žen.
 
Přednáška: VBAC – přirozený porod po císařském řezu

Mgr. LUCIE ERNSTOVÁ, Čas pro rodinu

Lucie je maminkou 4 dětí včetně dvojčat. Má bohaté zkušenosti nejen s BLW, ale i s dalšími tématy zdravého stravování, pravidelně pořádá kurzy zdravého vaření. Věnuje se zdravému přebalování a bezplenkové komunikační metodě a je dlouholetou lektorkou nošení, zkušená především ve vázání tandemu dvojčat či různě starých sourozenců. 
 
Přednáška: Zdravé stravování miminek
Workshop: Vázání tandem  
 

Mgr. DAGMAR LISÁ, Be Balanced

Dagmar je fyzioterapeutka a zakladatelka fyzioterapeutického a psychoterapeutického centra rehabilitace Be Balanced s.r.o. Zabývá se diagnostikou a terapií miminek, specifických poruch motoriky u dětí, tzv. dyspraxií, a dospělých. Vychází především z pojetí fyzioterapie prof. Pavla Koláře. Je terapeutem Vojtovy reflexní lokomoce v dětském věku, DNS a fasciální manipulace. Nyní pracuje spíše jako konzultant fyzioterapeutické péče Centra Be Balanced, píše, přednáší a společně s manželem řídí firmu rehabilitace Be Balanced s.r.o.

Přednáška: Jak sledovat a podporovat psychomotorický vývoj v prvním roce života

Ing. MICHALA TILTON, MBA, Baby signs

Máma dvou báječných holek, zakladatelka konceptu GoKids, průvodkyně znakováním Baby Signs, vášnivá propagátorka přirozené výuky angličtiny a spoluautorka knihy o rodičovství S láskou i rozumem. V současné době spolupracuje s desítkami nezávislých certifikovaných lektorů a pořádá kurzy pro děti, rodiče i pedagogy po celé ČR na téma rané komunikace, učení angličtiny, rozvoje emoční inteligence a respektujícího přístupu ve výchově a vzdělávání. Věnuje se aplikaci neurovědeckých poznatků do vzdělávací praxe, a to zejména ve výuce angličtiny.

Přednáška: Znakování – přirozená řeč miminek

www.babysigns.cz

FB: Baby Signs

IG: babysigns.cz

Mrg. LUCIE TERNOVÁ, MAMASPORT

Kromě předcvičování jógy a fyzio fitness tréninku se Lucie zaměřuje na cvičení a rehabilitaci osob se speciálními potřebami (cvičení v těhotenství, proti bolestem zad, na podporu otěhotnění, seniorů a po úrazech).

Vystudovala Fakultu sportovních studií v Brně, kde se již během studia věnovala zdravotnímu cvičení a psychosomatice.

Je certifikovanou trenérkou metody prof. Pavla Koláře tzn. DNS – dynamickou neuromuskulární stabilizaci. Nyní se vzdělávacím procesu DNS pro děti tj. DNS FIT KID. Mj. absolvovala kurzy Stanford Introduction to Food and Health (Stanford University).

Také organizuje sportovní aktivity pro maminky pod značkou MAMASPORT.

Přednáška: Diastáza břišních svalů

VERONIKA KUBRICHTOVÁ, Úsměv mámy

Po prvním porodu v roce 2012 ji zaskočily urputné poporodní úzkosti. Snažila se je překonat silou vůle, aby ve finále zjistila, že to nejde. Pomoc našla až v ordinaci psychiatričky, kam by dříve nevkročila. Nakonec se vyrovnala se svými úzkostmi i s pocitem vlastního selhání a rozhodla se, že bude podporovat další ženy, které potkalo něco podobného. V roce 2014 proto založila neziskovou organizaci Úsměv mámy, kterou i nadále vede.

Úsměv Mámy

Nezisková organizace Úsměv mámy, z.s. podporuje šťastné mateřství a ženy, kterým do života vstoupily psychické obtíže v těhotenství a v období po porodu. Ačkoliv se v zahraniční jedná o aktuální téma, v ČR je zatím spíše okrajové. Proto vznikl spolek Úsměv mámy, který se věnuje osvětovým aktivitám, organizuje svépomocné podpůrné skupiny v různých městech, propojuje ženy se zkušeností a snaží se vyjednávat o lepší systémové péči. V roce 2020 plánuje otevřít první centrum pro maminky s psychickými obtížemi. Umístěno bude v Praze.

Přednáška: Křehká mateřská psychika

Konzultační zóna

Bc. ADRIANA NOVÁKOVÁ, Akademie rodičovství

Adriana právě dokončuje magisterský obor Psychologie na Univerzitě Karlově v Praze. Ve spolupráci s Akademií rodičovství se specializuje na práci s rodinami a rodinnými systémy. Je matkou 2 malých dětí a ví, že teorie a realita mohou být mnohdy velice rozdílné. Uvědomuje si, že spoustu nesnází dokáže člověk vyřešit jen tím, že rozumí tomu, proč se co děje a k čemu je to dětem dobré. Akademie rodičovství je soukromá rodinná poradna a vzdělávací institut. Sdružuje odborníky, kteří pomáhají rodinám ke spokojenějšímu životu. Psychology, psychoterapeuty, pedagogy a sociální pracovníky. Pracujeme s plným respektem k tomu, že každý potřebuje jinou formu pomoci.

Akademie není výchovný směr, ale profesionální podpora a psychologická pomoc pro každou jednotlivou rodinu, její příběh a potřeby. Nabízíme psychoterapii dětem, dospívajícím i celým rodinám. Vytvořili jsme jedinečné místo pro rozvoj a inspiraci. Bezpečný prostor, kde najdete pomocnou ruku, ať už řešíte ve výchově nebo rodinných vztazích cokoli. Nabízíme účinné nástroje, zkušenosti profesionálů a otevřené dveře pro každého, kdo o pomoc požádá.

Přednáška: Objevte kouzlo zvládání dětských emocí i VY

Konzultační zóna

VLADIMÍR PINKER, Nosící Táta

Nosící Táta se snaží propagovat nošení v šátku a nosítku nejen mezi tatínky. Na svém blogu vyvrací zažité věti, které straší nastávající prvorodičky. Zároveň provozuje eshop s kojeneckým, kojícím a těhotenským zbožím od českých výrobců, vyzdobeným vlastními motivy.

Přednáška: Nosící táta a cestování 

Mgr. VERONIKA NAVRÁTILOVÁ, Navrcovi v šátku

Veronika je certifikovaná lektorka nošení Trageschule Didymos a (zatím stále) aktivně nosící máma. S manželem Jakubem založili Navrcovi v šátku, kde působí jako hlavní lektorka individuálního poradenství a skupinových kurzů nošení v Brně. Baví ji testovat různé značky českých i zahraničních šátků, zajímavé příměsi, zkouší nové úvazy a o svých nosících aktivitách píše na stránku Navrcovi v šátku nebo na jejich Instagram. 

Od ledna 2020 je Veronika také v týmu Moderních nosiček. Zapojuje se do aktivit brněnské neziskovky MaTáTa, kde pomáhá hlavně na podpůrkách nošení, podílí se na organizaci Dne nosících tatínků a organizuje program přednášek a seminářů pro maminky a tatínky na rodičovské dovolené. Jejím civilním povoláním je odborný rada na Odvolacím finančním ředitelství a tak jsou mimo nošení jejím oborem taky právo a daně.

Workshopy: Úvazy s krátkým šátkem, Vázání batoh

Bc. NELA STUDÝNKOVÁ-TACCA, Magic of Babywearing

Nela je certifikovaná lektorka nošení dětí rakouské Die Trageschule ® Österreich und Schweiz, která kromě nošení dětí také učí speciální techniky vázání těhotenského bříška podle FTZB ®, má i školení pro nošení předčasně narozených dětí. Absolvovala workshop u Didymos školy nošení dětí v Ludwigsburgu s Hedwych Veeman známou jako Wrap You in Love a Joannou McNeilly, zakladatelkou Center for Babywearing Studies v New Yorku, sama je těžkým šátkomaniakem a nošení je pro ni velkou vášní a posláním.

Nela je mámou 2 úžasných holčiček, díky kterým svět nošení objevila. Po vystudování Masarykovy Univerzity v Brně oboru Mediální a komunikační studia odešla do zahraničí, kde od roku 2009 střídavě ve Švýcarsku a Rakousku bydlí.

Nela se aktivně věnuje poradenství, můžete ji potkat na sociálních sítích nebo v Brně, kde v RC MaTáTa pořádá kurzy. Stojí za značkou Magic of Babywearing – vše, co k nošení dětí potřebujete: poradenství, workshopy, online kurzy, pronájem, prodej. Individuální přístup, profesionální služby – zasloužíte si to nejlepší.

Workshopy: KsK a jeho variace: Anne´s front carry, pond finish, klokanní efekt a Vázací techniky těhotenského bříška podle FTZB ®

VERONIKA VOSTRÁ, Nosím na srdci

Veronika má dvě dcery, 1 a 4 roky, které se obě nosí. Mladší dcera velmi intenzivně od 10 dne po porodu.

K nošení ji původně přivedla její sestra, když bylo první dceři přibližně 7 měsíců. Intenzivně začala nosit až v těhotenství s druhou dcerou. Po narození se naskytla příležitost absolvovat kurz, čehož využila už jen proto, abych měla dobrý základ pro vznik vlastní FB skupiny a možnost předávat správné a ucelené informace nosícím rodičům, nebo těm, kteří nosit chtějí začít. Práce pro skupinu a osvěta ohledně nošení a dalších aktuálních témat ji velmi naplňuje. Začít se tomu věnovat veřejně jí původně umožnila pozice moderátorky v jedné regio skupině na Facebooku.

Ráda by se tomu věnovala i do budoucna a udělala si i kurz laktačního poradenství. Má za sebou základní lektorský kurz Die Trageschule pod vedením Ivy Gondekové.

Najdete ji na FB pod jménem Verča Třešňáková Vostrá nebo ve skupině Nosím na srdci ❤️.

Workshopy: Vázání double hammock a Vázání batoh

Tester zóna

ŠÁRKA BÖHMOVÁ, Moderní nosičky

Šíša, vlastním jménem Šárka, je maminkou dvou synů, které stále aktivně nosí. Společně rádi testují šátky a nosítka a nejraději prozkoumávají a testují kousky, které buď nikdo nezná, nebo je ještě nezkusil. O to zajímavější jsou její recenze. Nošení je jejím nejpřednějším koníčkem, ráda poradí, prozradí různé vychytávky a dokonce se dozvíte zajímavosti, co se nošení týče.

Tester zóna, nastavování nosítek

Bc. MICHAELA KOHOUTOVÁ, Nosím na srdci ❤

Prvním impulzem k nošení byla její kamarádka, u níž v roce 2011 viděla v Manduce nosit dítko jak ji, tak jejího manžela. Jakmile v roce 2015 otěhotněla, načetla si v největší české skupině o nošení dětí info a rozhodla se pro Caboo, aby mohla nosit už od narození (a protože doufala, že se nošení zalíbí i manželovi, u něhož by šátek v žádném případě neprošel) a upřímně se sama bála, že nezvládne uvázat, natož uvázat správně. Poprvé si troufla do něj vložit miminko týden po porodu, na první umotání šátku potřebovala další tři měsíce. Tím se spustila lavina testování, jak různých šátků, tak i nosítek, a pomalé těšení se na nošení tandemu, poněvadž druhátko se rozhodlo být skorodvojčetem. Šátkování ji bavilo natolik, že se ráda účastnila i vázacích výzev s různými fancy finishes. Byla také u zrodu fb skupiny Nosím na srdci ❤, která na srazech v Praze již druhým rokem pomáhá mnoha začínajícím rodičům s výběrem nosítka či šátkováním. V roce 2019 absolvovala certifikovaný lektorský kurz Trageschule Didymos. Nošení dětí se stalo její velkou láskou, které by se ráda věnovala i v budoucnosti.

Workshop: Fancy finishes aneb zakončení úvazu 100x jinak

FB: Nosím na srdci ❤️ 

VÁCLAV PEKÁREK

Václav Pekárek žije se svojí manželkou Miluškou a ročním synem Šimonem v Německu. Má rád všechny možné sporty a také pivo. 😀 Májí doma navíc tři pejsky.
Vašek je moc rád, že mu Miluška ukázala, co je to kontaktní rodičovství, hlavně nošení. Může teď na hrudi, blízko srdce, nosit svého syna. Miluje nošení, protože má volné ruce a může dělat cokoliv, a pak ta neuvěřitelná blízkost se svým synem. Rozhodně to prohlubuje jejich vztah otce a syna.

Tatínci, přijďte na jeho workshop a ukáže Vám “Kouzlo nošení” ❤️

Workshop: KsK pro tatínky