PROGRAM

Program

Harmonogram přednášek

Harmonogram workshopů - rezervace míst od 19. 8.!

PŘEDNÁŠKY

Edukační část je nabita skvělými přednáškami a praktickými workshopy. Změny programu vyhrazeny!

Celkem bude 21 přednášek, které budou tematicky rozděleny do tří sálů a ve většině případů budou trvat 55 minut. Sledujte prosím začátky jednotlivých přednášek, nemusí být ve všech sálech shodné!

Na přednášky je vstup dětí samozřejmě povolen, ale zvažte prosím Vaše možnosti, jestli si nepřivést doprovod, který by děti případně během přednášky pohlídal někde mimo. Bude to tak pohodlnější jak pro Vás, tak pro ostatní návštěvníky přednášek. V každém přednáškovém sále bude zřízen alepoň mini hrací koutek. 🙂 

Kapacita sálů je omezena. Na přednášky není možné udělat rezervaci. Přednostní vstup do sálů mají držitelé VIP vstupenek, kteří se dostaví k sálu minimálně 10 minut před začátkem přednášky (poté jejich právo na přednostní vstup zaniká). Držitelé celodenních vstupenek i vstupenek pro jednotlivé vstupy budou do sálů vpuštěni v pořadí, v jakém přišli, doporučujeme tedy dorazit s patřičným předstihem.

Babywearing Dad 

Daren Sadler, IntegraBaby (přednáška v aj)

Téma tatínkové a nošení podruhé! Tentokráte v podání Darena Sadlera, který se svou ženou Sarah založil britskou značku nosítek IntegraBaby, která jsou odlišná tím, že nemají vyztužený bederní pás (ale nejde o onbuhimo). Daren Vás provede svým příběhem nosícího tatínka. Tato přednáška bude vedena v angličtině.

Základy nošení 

Iva Gondeková, škola nošení Die Trageschule ®

Témata přednášky:

 • vliv nošení na vývoj dítěte
 • pozice miminka v pomůckách na nošení
 • pravidla úvazu
 • kritéria nosítek
 • od kdy a jak dlouho nosit, jak oblékat a další časté otázky
Tato interaktivní přednáška je určena čerstvým rodičům i odborníkům v péči o matku a dítě, kteří se chtějí seznámit se principy nošení. Nové souvislosti zde však mohou najít i zkušení znalci. V průběhu se neváhejte kdykoli zeptat či otevřeně vyjádřit svůj názor!
 

Iva je trenérkou školy nošení Die Trageschule®. Neustále se vzdělává, absolvovala řadu konferencí v Německu a Rakousku, čerpá z odborné literatury, spolupracuje s fyzioterapeuty, pediatry a dalšími. 

Co jste nevěděli o nosítkách 

Denisa Bel Hadjsalah, Nosím Tě

Plánujete si pořídit nosítko? Nebo nosítko máte a myslíte si, že více variant na výběr už není? Denisa Vás přesvědčí o tom, že možnosti nosítkového světa jsou opravdu široké. Poví Vám základy správného nošení v nosítku, na co si dát pozor, jak nosítko vybrat, seznámí Vás s mnoha typy nosítek a ukáže, jaké jsou v nich rozdíly.

Denisa je majitelkou obchodu/půjčovny a vznikajícího e-shopu Nosím tě, lektorkou nošení a zakladatelkou nosící skupiny Moderní nosičky.

Jak nosit naše zlatíčka bez přetížení a bolestí zad

Mgr. Nika Konečná, Ambulantní fyzioterapie Fyziotipy

Máte obavy, že Vás z nošení dětí v šátku či nosítku budou bolet záda? Už nemusíte! 

Přednáška bude popisovat přirozený stoj a následně zátěžové držení těla ve stoji, specifika stoje s dítětem v šátku či nosítku. Následovat budou parametry zdravé chůze, chůze s nosítkem a možné formy přetížení. Nabízeny budou způsoby, jak přetížení kompenzovat.

 

Nošení dětí v reálném životě

Denisa Písaříková, Mamalatté

Víte už základy nošení, ale stále máte mnoho otázek, jak to s nošením vypadá v praxi?  
 
Pak je tato přednáška vhodná právě pro Vás!
 
Dozvíte se tipy:
 • jak kontakt prospívá miminku a mamince
 • jak řešit nespokojenost miminka v šátku
 • řeč těla miminka v při nošení
 • proč nosí maminky praktikující BKM
 • jak šátek můžu pomoci při nemoci
 • oblékání v létě a v zimě
 • co mít s sebou na procházku s šátkem

Jak vybrat šátek, jeho příměsi a jejich vlastnosti a péče o něj 

Monika Smětalová, ŠátkoMánie

Nejste si jistí, jak správně vybrat šátek? A podle čeho se orientovat? Monika Vám povypráví o různých materiálech a příměsích šátků, jaké mají vlastnosti a na co se které hodí. Pak už to pro Vás bude hračka si správný šátek vybrat! No, a abyste ani pak nemuseli tápat, řekne Vám Monika o adekvátní péči o nové domácí mazlíky.

Monika je zakladatelkou značky ŠátkoMánie, kterou vybudovala se svým manželem. Zboží různých značek si můžete zakoupit v e-shopu i kamenné prodejně v Týnci nad Sázavou. K nošení jí přivedly jak jinak, než její dvě děti, které byly oddanými testujícími.

Tatínkové a mateřství, porod a nošení

Vladimír Pinker, Nosící táta

Máte doma nosícího tatínka? Že ne? Pak vezměte svého partnera nebo manžela na tuto přednášku, kde Vám Vladimír pomůže prolomit ledy na téma Nosící táta. Nošení je totiž vhodné nejen pro maminku, ale i pro tatínky. A nezůstane pouze u nošení. Podíváte se na mateřství a porod pohledem chlapa!

Vladimír je sice novopečený tatínek, ale zkušený řečník. Nošení je mu velmi blízké a své zkušenosti rád předá těm, kteří si na nošení netroufají. Protože nošení si tatínky zaslouží! 

Recyklované šátky AYU – pomoc napříč kontinenty

Denisa Polanská, Esence spojení 

Představení recyklovaných šátků v rámci projektu Esence spojení a AYU. 

Co Vás během přednášky čeká:

 • o Esenci spojení a aktivity v ČR
 • představení zakladatelky AYU – filosofie AYU – sociální programy, kterým se AYU věnuje
 • životní úroveň matek v Kolumbii
 • způsob recyklace
 • jak vzniká šátek AYU – vlastnosti šátků

Nebojte se cvičení v těhotenství a po porodu 

Lucie Trubačová, Dance4mom 

Že těhotenství znamená, že musíte přestat cvičit? Nebo že se bojíte po porodu začít cvičit, i když cvičení máte tak ráda? Rady a tipy, jak na to, abyste cvičily vhodně vzhledem ke svému stavu, Vám přednese Lucka. 

Lucka je zakladatelkou fitness tanečního programu Dance4mom, maminkou tří dětí a nadšenou sportovkyní.

Seznamte se s BLW 

Mrg. Lucie Ernstová, Čas pro rodinu

Ještě jste nezačali s příkrmy a váháte, jak na to? Lucie Vám představí metodu BLW nebo-li baby-lead weaning, která je v posledních letech poměrně populární. Dáváte dětem jídlo již od začátku přikrmování po kouscích a dítě si samo vybírá, kdy bude jíst, co bude jíst a kolik toho bude jíst. A hlavně, jí samo, není krmeno. Jedná se o respektující přístup ke stravování.

Lucie je maminkou 4 dětí, včetně dvojčat. Má bohaté zkušenosti nejen s BLW, ale i s dalšími tématy zdravého stravování, pravidelně pořádá kurzy zdravého vaření. Věnuje se zdravému přebalování a bezplenkové komunikační metodě a je dlouholetou lektorkou nošení, zkušená především ve vázání tandemu dvojčat či různě starých sourozenců. 

Počátky kojení – kojení v raném poporodním období

Jana Barrera, Laktační poradkyně a podpora v mateřství  

Způsob, jakým se miminko narodí, má jednoznačně velký vliv i na kojení. 

Na přednášce se dozvíte:

– jak je kojení prospěšné, 
– co je dobré po porodu podpořit, aby se kojení dařilo od samého začátku,
– o souvislostech kojení, nošení a společného spánku,
– jaké jsou nejčastější potíže s kojením v počátcích a jaké je jejich řešení. 

Barefoot nebo neBarefoot  

Markéta Kočí, BarefootMánie

Máte v hlavně mnoho otázek ohledné tématiky barefoot obuvi? Tak nezapomeňte přijít na tuto přednášku! Zde se dozvíte totiž všechny odpovědi. Co to vlastně barefoot je, jaké jsou rozdíly oproti klasické obuvi. Výhody či možná úskalí. Vyvrácení mýtů o BF. A jak si správně barefoot obuv vybrat. 

Hypnoporod, bonding a šestinedělí

Andrea Kapitánová, Váš porod, Jemné Zrození 

Miminko teprve čekáte a přemýšlíte o tom, jaký bude váš porod? Ráda byste se informovala o relaxačních technikách, které vám pomohou se uvolnit a porod si užít? Kromě vysvětlení pojmu Hypnoporod a ukázky vizualizace, si také
popovídáme o důležitosti bondingu a příjemného šestinedělí.
 
Andrea je nejmladší lektorkou předporodních kurzů s Hypnoporodem a jednou z 
nejmladších dul v ČR. Právě svůj nízký věk vnímá jako velkou výhodu pro napojení s dětmi a chápání jejich potřeb. 
 
 

Jak a proč používat látkové plenky

Stáňa Musilová, látková poradkyně, Bamboolik 

Nezamlouvá se Vám používání jednorázových dětských plenek, ale nemáte zkušenosti s látkováním? Na této přednášce se dozvíte základní informace o látkových plenkách. Jaké typy existují, jaké mají vlastnosti, jak je používat a jak s nimi cestovat. 

Čistíte dětem správně zoubky? 

 

Čištění zoubků je věda! A asi žádný rodič nechce péči o chrup svého potomka zanedbat… Proto je tato přednáška vhodná právě pro Vás! Dozvíte se, jak na to a na co si dát pozor. Po přednášce bude možné absolvovat praktická cvičení (mimo přednáškový sál), kde na Vás bude čekat drobná čistící odměna .  

Vývojová psychologie od narození do 6 let 

Bc. Adriana Nováková, Akademie rodičovství 

Chcete vědět, proč se vaše dítě vzteká, proč kouše či bouchá jiné děti, nebo možná vás, proč stále pláče, k čemu slouží období vzdoru a co s tím? Je to, co dělá, v pořádku? Víte jak reagovat, když se vaše dítě vzteká? A čím již v tomto útlém věku podpoříte, že se v dospělosti bude mít rádo a nebude o sobě pochybovat?

Výchova dětí je cesta od úplné závislosti k úplné samostatnosti. Samostatnost začíná tím, že máte miminko stále u sebe. Paradox, viďte? Maličké miminko si chováte, nosíte, mazlíte a mačkáte pevně v náručí a na konci té stejné cesty jej vypustíte do světa a necháte jít dál svou cestou. Celá cesta k samostatnosti a zodpovědnosti trvá od narození až do 18 let. Adriana z Akademie rodičovství Vám vysvětlí, co se děje v začátku celého toho úžasného procesu.

Co se odehrává v hlavičkách dětí od narození do šesti let?

Na přednášce získáte odpovědi na mnoho otázek ohledně vývoje dětí a konkrétní tipy na to, jak všechny ty zapeklité situace zvládnout! Porozumět tomu, proč se věci dějí, mnohdy stačí k tomu, aby se problémy vyřešily! 

První pomoc dětem

Mgr. Ondřej Koudela, DiS., PrPom, s. r. o.

Nikdo se nechce dostat do situace, že bude muset poskytovat první pomoc. Ale nikdo Vám také nezaručí, že se tak nestane! 

Férová přednáška o první pomoci

Férovou přednášku o první pomoci vede zkušený lektor, který využije svůj čas tak maximálně, jak to jen půjde, aby posluchačům předal krátký vhled do první pomoci. Nejprve představí obecné zásady první pomoc, následně se budě věnovat základům první pomoci u dětí. I přesto je třeba vědět, že první pomoc se nelze naučit přednáškou. Do přednášky, navzdory časovému limitu, propašujeme alespoň nějaký ten nácvik a sem tam drobné překvapení. Závěr bude patřit otázkám. Každá otázka je správná a tak se neváhejte zeptat, my na ni férově odpovíme.

 

(Tato přednáška není náhradou certifikovaného kurzu První pomoci)

Diastáza břišních svalů

Mgr. Lucie Ternová , Libela – centrum celostní péče , MAMASPORT

Mnoho maminek trápí dlouhé měsíce a roky po porodu tzv. diastáza. Ta se projevuje nejen esteticky “vyvaleným bříškem”, ale bývá často příčinou bolestí zad, oslabeného pánevního či refluxu jícnu. 

Na přednášce se dozvíte, jak diastázu diagnostikovat, proč rozestup některým maminkám po porodu nemizí, dostanete doporučení, na co se s diastázou soustředit při nošení miminek a jak s diastázou pracovat a cvičit v běžném životě.

Lucie se zaměřuje na cvičení a pohybovou terapii osob se speciálními potřebami (cvičení v těhotenství, cvičení po porodu, poúrazové stavy, cvičení a rehabilitace seniorů). Je certifikovanou trenérkou metody prof. Pavla Koláře tzn. DNS – dynamickou neuromuskulární stabilizaci.

Imunita kojených dětí

RNDr. Barbora Tomalová, Ph.D., imunoložka, Belandy – dítě pod lupou 

Jak to vlastně funguje a proč kojení neznamená 100% ochranu před infekcemi. Proč jsou vlastně dětské nemoci pro vývoj dětského imunitního systému prospěšné, proč kojit při nemoci dítěte i matky (a jaké jsou výjimky) a co dělat pro podporu vývoje dětského zdraví.

Do nemocnice informovaně 

Ágnes Němečková, Podpoříte mne v osvětě – práva hospitalizovaných dětí 

Máte pochybnosti, na co máte v nemocnici nárok? Během této přednášky se dozvíte, jaká jsou práva dětí a rodičů v oblasti zdravotnické péče a jak komunikovat s lékařem.  
 
Ágnes Němečková ze spolku Juno Moneta z.s. poskytuje poradenství ve věcech práv pacientů na facebookové platformě „Podpoříte mne v osvětě?“. Původem sociální pracovnice, matka dvou dcer, nyní na rodičovské dovolené. Již deset let se zabývá odborným sociálně právním poradenstvím.

Psychomotorický vývoj dítěte se zaměřením na oblast nohy

Mgr. Lucie Alblová, Fyzioterapie pro děti 

Lucie Vám předá své cenné zkušenosti se zaměřením na: 

 – Funkce nohy
 – Nekvalita držení těla a z toho plynoucí vady nohy (plochonoží, vbočené kotníky, kolena, kyčle, vtáčení a vytáčení špiček při chůzi atd.) v souvislosti s jednotlivými vzpřimovacími fázemi
 – Jak předejít těmto problémům
 – Výběr vhodného obutí, „barefoot koncept
 – Problematika korekce – ortopedických vložek a pevných bot, tejpování

Změny v programu: 

14. 7. Přednáška Evoluce nošení Anny Pohořálkové avizovaná na letácích bohužel z pracovních a rodinných důvodů nebude.

16. 8. Přidán workshop Zavinování poporodního bříška stylem Bengkung s Janou Urbánkovou z Harmonie ženy!  

16. 8. Název přednášky Porod a kojení přejmenován na Kojení je základ a je drobně poupraven obsah přednášky. 

17. 8. Bohužel musím zrušit avizované dílničky kvůli zdravotním komplikacím lektorky domluveného dětského klubu. 

WORKSHOPY

Workshopů bude 12, budou rozděleny do dvou sálů a ve většině případů budou trvat 55 minut.  Sledujte prosím začátky jednotlivých workshopů, nemusí být ve všech sálech shodné!

Workshopy jsou primárně o praktickém vyzkoušení a naučení se, proto jsou kapacitně velmi omezeny. Lektorky tam budou pro Vás, proto se  ptejte se na všechno, co Vás zajímá! 🙂   Cílem je, aby z workshopu odcházeli spokojení rodiče a ještě spokojenější nošenečci. 🙂 

Rezervace na workshopy bude možná a bude spuštěna 19. 8. 2019, držitel vstupenky bude o možnosti rezervací upozorněn na email, který zadá při nákupu vstupenky. Informační emaily budou odesílány ve vlnách od 19. 8. vždy v pondělí, středu a pátek odpoledne (online prodejní systém neumožňuje rezervaci ihned po zakoupení). Rezervace propadá, pokud se držitel vstupenky nedostaví na workshop minimálně 10 minut předem.  

Pokud nemáte rezervaci a bude některý workshop vyhlášen před akcí jako obsazený a i tak máte zájem se ho účastnit, doporučuji se chvíli před workshopem k danému sálu dostavit, protože se místo může uvolnit! 

!! VÝJIMKA!! Na workshopy Jak nastavit nosítko, Laktační poradenství a jak nakojit v šátku/nosítku a První pomoc nebude potřeba rezervace! Tyto workshopy budou přístupny návštěvníkům s edukační vstupenkou (celodenní nebo jednorázovou, která bude uplatněna na jednom z těchto workshopů). 

Kapacita sálů je 12 míst, proto si po spuštění rezervací udělejte svoji rezervaci co nejdříve! Prosíme o ohleduplnost k ostatním návštěvníkům a pokud zjistíte, že se rezervovaného workshopu nebudete účastnit, zrušte svoji rezervaci ve stejném rezervačním systému. Do předprodeje bude puštěn pouze omezený počet jednotlivě prodávaných vstupenek, aby se kapacitně dostalo i na rezervace z celodenních vstupenek. Pokud bude kapacita workshopů z většiny naplněna již před akcí, nebudou jednotlivé vstupenky na místě vůbec zařazeny do prodeje. 

Přítomnost “nosících” dětí je na většině workshopů přímo žádoucí! Přítomnost staršího sourozence zvažte dle Vašich možností s přihlédnutím na ostatní návěštěvníky workshopu. Pokud jste teprve v očekávání, nevěšte hlavu a doražte také! Lektorky budou mít k dispozici panenky na vyzkoušení, takže určitě doražte!   

 

Vázání poporodního bříška stylem bengkung

Lektorka: Jana Urbánková, Harmonie ženy 

Pro koho je workshop určen:  ženy po porodu i těhulky

 

Jak mít po porodu krásné bříško a předejít potížím s diastázou, pánevním dnem, bolestmi zad, ale třeba také podpořit své tělo při nošení miminka v šátku/nosítku?

Naučíte se jednoduchou ale velmi efektivní asijskou techniku zavinování bříška stylem bengkung – 15m dlouhý úzký pruh bavlněné látky.

Lektorka se vám bude věnovat individuálně a naučí vás úvaz tak, abyste pochopila jeho základní zákonitosti, uměla šátek uvázat bezpečně a využila maximálních benefitů, které úvaz nabízí. Po akci bude možné šátky zakoupit na prodejním stánku i objednat.

Workshop je vhodný i pro těhotné maminky (úvaz upravíme, ale techniku se naučíte s námi)!

Vázání dopředu – KSK (kříž s kapsou) a dvojitý kříž

Lektorky: Petra Lizarazo, Esence spojení a Iva Gondeková, škola nošení Die Trageschule ®  

Pro koho je workshop určen:  začátečníci 

V odpolední lekci s Ivou vč. šátků elastik!  

Základní úvazy pro nejmenší nošence. Nebojte se, jsou jednoduché a během hodinového workshopu se je naučíte oba! Nebo už je umíte, ale nejste si jistí se správností úvazu? I s tímto Vám zde pomůžeme! 

Lektorky Vám úvazy nejdříve s instruktáží ukáží, a poté Vám pomohou s praktickým vyzkoušením či zlepšením Vašich dovedností. 

Nebojte se na workshop dorazit jako těhulka! Můžete se úvazy naučit s panenkou a po porodu se tím vyhnete starostem s absolvováním kurzu. 

Tento kurz proběhne jednou dopoledne a jednou odpoledne.

Vázání na záda – batoh

Lektorka: Petra Lizarazo, Esence spojení a Veronika Třešňáková Vostrá, Nosím na srdci 

Pro koho je workshop určen: začátečníci a mírně pokročilí. Je vhodné mít již alespoň základní zkušenosti s úvazy na břicho. Nicméně odvážným štěstí přeje, takže vítání budou i začátečníci. 

Základní úvaz na záda. Ač to nevypadá, není složitý! Vyzkoušíte jednou, dvakrát a pak už to bude brnkačka! 🙂 

Lektorky Vám úvaz nejdříve s instruktáží ukáží, a poté Vám pomohou s praktickým vyzkoušením či zlepšením Vašich dovedností. Velká pozornost se bude klást na to, jak dostat nošenečka bezpečně na záda.   

Nebojte se na workshop dorazit jako těhulka! Můžete se úvaz naučit s panenkou a po porodu se tím vyhnete starostem s absolvováním kurzu. 

Tento kurz proběhne jednou dopoledne a jednou odpoledne. 

Vázání double hammoc 

Lektorka: Veronika Třešňáková Vostrá, Nosím na srdci  

Pro koho je workshop určen:  pokročilí 

Umíte již s přehledem batoh a rádi byste se naučili něco nového, o krapet složitějšího, ale hezky vypadajícího? Pak je tu právě pro Vás připraven workshop na úvaz double hammoc neboli DH

Lektorka Vám úvaz nejdříve s instruktáží ukáže, a poté Vám pomůže s praktickým vyzkoušením či zlepšením Vašich dovedností. 

A že už Vám nošenec odrostl nebo nemá náladu, ale stejně byste se to chtěli naučit? Žádný problém…  Půjčíme Vám panenku! 

Fancy finishes aneb zakončení úvazů 100x jinak  

Lektorky: Denisa Hillová a Šárka Böhmová, Moderní nosičky 

Pro koho je workshop určen:  pokročilí  

Umíte již kde jaký složitý úvaz, ale vždycky to končí tím nevzhledným uzlem… 

Pak se přijďte inspirovat k nám! Líbivými, fotogenickými a cool zakončeními různých úvazů se to tu bude jenom hemžit! Nebo trumfnete naše lektorky a naopak je a ostatní účastnice naučíte něco parádního? Fantazii se mezi nekladou! Pojďme sdílet společnou radost z krásna 🙂 

Vyvazování těhu a poporodního bříška aneb jak bříšku ulevit 

Lektorka: Jana Horáčková, Transformace v matku, Láskojení 

Pro koho je workshop určen:  těhulky a maminky po porodu (šestinedělí)

Ke konci těhotenství se už břísko pronese, bolí záda, kyčle, otékají nohy a maminky hledají jakýkoli způsob, jak si efektivně a jednoduše ulevit! K tomu slouží zatím málo známé a používané vyvazování těhotenského bříška! Přijďte se to naučit a ulevit si tak od bolestí. 

Velmi často se řeší, kdy se může začít s nošením po porodu. S ohledem na stav miminka by měla maminka dbát i na sebe! Přeci jen se bříško po 9 měsících musí zase vrátit do původního stavu, tak mu v tom pomozme. Vyvazování poporodního bříška je skvělým pomocníkem! 

Vázání s krátkým šátkem (2 – 4)

Lektorka: Veronika Navrátilová  

Pro koho je workshop určen:  vhodné pro ty, které už mají alespoň nějaký základní úvaz naučený (KSK, dvojitý kříž, batoh, …) a mají základy vázání

Ne každá má v oblibě dlouhé šátky, a proto se s Veronikou budete moci naučit nejběžnější úvazy s krátkým šátkem
 

Zcela jistě se naučíte úvaz Short front cross carry  neboli jednoduchý kříž.

Dále bude na domluvě během workshopu, jestli se budete chtít naučit úvaz Poppins hip carry (úvaz na bok Poppins) nebo tzv. RRRR – reinforced rear rebozo ruck (pirátský batoh)

 

Vázání tandem

Lektorka: Mgr. Lucie Ernstová , Čas pro rodinu  

Pro koho je workshop určen:  rodiče, kteří mají dvojčátka nebo sourozence, kteří jsou věkově blízko u sebe a oba se rádi nosí 

Starat se o dvojčátka není vůbec jednoduché! A i v tomto případě může být šátek skvělým pomocníkem. Že se to nedá? Ale dá 🙂 Přesvědčí Vás o tom lektorka Lucie, která je sama maminkou dvojčátek a celkem 4 dětí, takže s nošením v tandemu, ať už dvojčecím nebo sourozeneckém, má bohaté zkušenosti. 

Lucie Vám úvaz nejdříve s instruktáží ukáže, a poté Vám pomůže s praktickým vyzkoušením či zlepšením Vašich dovedností. Důraz bude kladen na bezpečnost miminek a správné rozložení váhy. 

Nebojte se na workshop dorazit jako těhulka! Můžete se úvazy naučit s panenkou. K zapůjčení budou i šátky.

Vázání RS a na bok 

Lektorka: Iva Gondeková, škola nošení Die Trageschule ®  

Pro koho je workshop určen: začátečníci i pokročilí 

RS a vázání na bok je velmi populární, protože je poměrně rychlé a RS šátek či “kraťas” se hravě vejdou i do kabelky, takže je máte vždy po ruce. 

Iva Vám ukáže, jak rychle a snadno navázat děťátko na bok a pak Vám pomůže s praktickým zkoušením. 

První pomoc 

Lektoři společnosti PrPom, s.r.o.

Pro koho je workshop určen: kohokoli, koho zajímá první pomoc 

Na tento workshop se nebudou dělat rezervacepřístup bude mít kdokoli, kdo bude mít vstupenku na edukační část (celodenní či jednorázovou, kterou zde využije). 

Workshop první pomoci

Na workshopu první pomoci na Vás budou čekat zkušení lektoři PrPom, kteří Vás provedou následujícím programem:
– nástěnka s mýty a příběhy o první pomoci
– výstavka užitečných pomůcek k první pomoci
– výuka resuscitace s použitím defibrilátoru
… a možná přijde i překvápko


Samozřejmě budou lektoři připraveni zodpovědět jakékoli otázky, které se první pomoci a záchrany života týkají.

 

Jak nastavit nosítko

Lektorky: Denisa Bel Hadjsalah, Nosím Tě, Šárka Böhmová, Moderní nosičky 

Pro koho je workshop určen: začátečníci bez/s nosítkem i pokročilí, kteří si nejsou jistí nebo chtějí vyzkoušet něco nového. 

Na tento workshop se nebudou dělat rezervace, přístup bude mít kdokoli, kdo bude mít vstupenku na edukační část (celodenní či jednorázovou, kterou zde využije). 

Chcete nosit dítko v nosítku, ale ještě jste to neměli možnost vyzkoušet? Nevíte, které nosítko Vám padne? Nebo nosítko už máte, ale nejste si jistí nastavením a potřebujete to zkontrolovat?

Nebo si myslíte, že na nosítku není moc co zkoušet? Ono každé má svoje… ať už jde o látkové, šátkové, přezkové, clasic, standard, start, mini, uni, mezi, maxi, xxl, baby, toddler, ftg (free to grow), onbu, half bucle, mei tai, mei dah,… 

Lektorky Vám na místě pomohou vyzkoušet různé typy nosítek nebo Vám pomohou nastavit či zkontrolovat nastavení Vašeho nosítka.    

Nebojte se na workshop dorazit jako těhulka! Můžete se naučit pracovat s nosítkem s panenkou a po porodu se tím vyhnete starostem s absolvováním kurzu. 

Laktační poradenství a jak nakojit v šátku

Laktační poradkyně: Jana Barrera, Přirozené mateřství   

Pro koho je workshop určen: všem maminkám i těhulkám 

Na tento workshop se nebudou dělat rezervacepřístup bude mít kdokoli, kdo bude mít vstupenku na edukační část (celodenní či jednorázovou, kterou zde využije). 

Pokud máte dotazy ke kojení a potřebovaly byste si o tom promluvit s laktační poradkyní, neváhejte dorazit! Bude tu jen pro Vás! 🙂 

Stejně tak, pokud bojujete s nakojením miminka v šátku. 

I těhulky jsou vítány, určitě budete mít zvídavé dotazy, na které tu najdete odpověď!