NEJVĚTŠÍ FESTIVAL KONTAKTNÍHO RODIČOVSTVÍ
A NOŠENÍ DĚTÍ V ČR

Pojďte s námi podlehnout kouzlu nošení!

DRUHÝ ROČNÍK

KDY:  12. 9. 202010 – 18 hodin   (v důsledku zakázání hromadných akcí od vlády ČR musel být původní termín 14. března přesunut na září!)

KDE: Konferenční centrum City, Praha 4

 Akce je určena nejen všem nadšencům a podporovatelům nošení dětí, ale i pro ty, kteří nošení neznají a chtěli by se o něm něco dozvědět! Cílem je šířit povědomí o kontaktním rodičovství, a to zejména o ergonomickém nošení dětí, jeho přirozenosti a pozitivech.

Jedná se o jedinečnou možnost pro návštěvníky dozvědět se komplexní informace nejen o nošení dětí v šátcích a nosítkách, ale i o dalších velmi aktuálních tématech pro rodiče. Opět pro Vás bude připravena řada přednášek a praktických workshopů! 

Výrobci a prodejci šátků, nosítek, nosícího oblečení, doplňků a dalšího zboží Vám nabídnou možnost si prohlédnout, vyzkoušet a případně nakoupit jejich produkty. 

Novinky roku 2020

Nemůžete dorazit? NEVADÍ! My dorazíme za Vámi!

V roce 2020 se můžete na festivalu  těšit na řadu novinek! 

Zdarma pro Vás bude připraveno: 

  • TESTER  ZÓNA – chcete si vyzkoušet různé značky v klidu a za pomoci lektorek nošení? V rámci tester zóny budete mít tu příležitost! K dispozici bude řada šátků, nosítek a nosícího oblečení, které si můžete zdarma vyzkoušet. 
  • WORKSHOPY NA ZÁKLADNÍ ÚVAZ NA BŘICHO – nemáte s nošením zatím žádné zkušenosti a chcete ho vyzkoušet? Několikrát za den bude pro Vás připraven workshop vázání základního úvazu na břicho, tzv. KSK – kříž s kapsou uvnitř. Stačí jen, abyste ve správný čas (bude uveden v programu akce) dorazili do Tester zóny. Nic jiného nepotřebujete. Zde Vás lektorky zdarma naučí tento základní úvaz. Zajímají Vás další úvazy? Pak se podívejte do edukačního programu akce, v sekci workshopů bude nabídnuta řada z nich. 
  • NASTAVOVÁNÍ NOSÍTEK – máte nosítko a neumíte ho nastavit nebo si jeho nastavením nejste jisti? Nebo plánujete pořídit nosítko, ale nejdříve byste si ho rádi vyzkoušeli? Opět stačí dorazit ve správný čas do Tester zóny a se vším Vám naše milé lektorky zdarma pomohou! 
  • KONZULTAČNÍ ZÓNA – zde budete mít možnost se poradit u řady odbornic – své služby Vám zde nabídnout duly, laktační poradkyně, fyzioterapeutky a další. Opět zcela zdarma. 

PATRONI AKCE

Popelka wrapuje

Popelka je vášnivá testérka šátků i nosítek a ráda se s nimi fotí 🙂 Má tři syny, z nichž nejmladší je nyní aktivní nošenec!

FB: Popelka wrapuje

navrcovi v šátku

Veronika a Jakub se nošení věnují naplno a předávají tuto radost jako lektoři dalším rodičům. Obzvláště si dávají záležet na osvětě nosících tatínků! 

FB: Navrcovi v šátku

adri.trs

Adri je mamka malé slečny, kterou ráda nosí v šátcích a nosítkách. Své recenze sdílí na svém instagramovém účtu Atri.trs. 

IG: Adri.trs

ZÁŠTITA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

PARTNEŘI AKCE

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI AKCE

Leták k volnému sdílení

Chci být vystavovatel

Máte firmu a chtěli byste se festivalu Kouzlo nošení účastnit?

Chci přednášet

Jste odborníkem na téma vhodné pro rodiče s dětmi a máte zájem své zkušenosti sdílet?

Chci být v konzultační zóně

Chcete nabídnout návštěvníkům konzultace?

KOUZLO NOŠENÍ 2019 - PRVNÍ ROČNÍK

NEDOKLUBKO NA AKCI KOUZLO NOŠENÍ 14. 9. 2019

Kouzlo nošení podporuje neziskovou organizaci Nedoklubko, která pomáhá rodinám s předčasně narozenými dětmi.

Na akci 14. září byla přítomna paní ředitelka Nedoklubka Lucie Žáčková. Na stánku byla připravena kromě jiného i zapečetěná kasička, do které návštěvníci přispívali finančními dary, za které velice děkujeme! Tito návštěvníci potom mohli získat jeden z nádherných darů od našich skvělých sponzorů – více viz níže. 

14. ZÁŘÍ 2019 SE NA AKCI KOUZLO NOŠENÍ 

VYBRALA PRO NEDOKLUBKO NEUVĚŘITELNÁ ČÁSTKA 22 389 KČ!!!!

DĚKUJEME VŠEM ZÚČASTNĚNÝM! ❤️

Tato částka již byla připsána na transparentní účet Nedoklubka a bude za ní uhrazen tisk nového časopisu pro rodiny předčasně narozených miminek. 

Přehled dárků a sponzorů je k nahlédnutí zde

Akce Kouzlo nošení získala záštitu MČ Praha 6!

Akce Kouzlo nošení získala záštitu starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře!  

Pan starosta Kolář neudělí záštitu každému projektu, který o ni zažádá, proto je to pro mě velká pocta, že si právě akce Kouzlo nošení záštitu zasloužila! Znamená to, že městská část nošení dětí podporuje a vnímá ho jako prospěšné pro rodiny. 

Městská část Prahy 6 má zájem na tom, aby se rodičům dostala edukace na různá témata a kontaktní rodičovství a ergonomické nošení dětí patří nyní mezi ně! 

Děkuji panu starostovi za důvěru! 

Michaela Nováková, 

zakladatelka a hlavní organizátorka akce

 

LETNÍ TANEČNÍ VÝZVA - SPOLEČNÝ TANEC VŠECH SOUTĚŽNÍCH TANEČNÍCH SKUPIN

Více informací k Letní taneční výzvě a celá videa jednotlivých skupin najdete zde