VYstavovatelé, které JSTE MOHLI POTKAT!

PARTNEŘI AKCE

MoniLu

Firma MoniLu patří mezi leadery výrobců ergonomických nosítek.

Nosítka MoniLu se pyšní především precizním zpracováním a použitými nejkvalitnějšími materiály, včetně výplní, které skvěle roznesou váhu i těžších dětí. Spolu s evropskou certifikací, kterou si nese každé nosítko, zajišťují tu nejvyšší bezpečnost při nošení dětí. V nabídce naleznete nosítka rostoucí, vhodná pro děti již od narození až po věk 3 let. Nosítka jsou šitá výhradně ze šátků určených pro nošení dětí, pružnost šátku spolu s důkladně promyšleným střihem nosítka tak tvoří maximální oporu dítěte ve všech směrech.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou. 

www.monilu.czFB: Monilu – dětská nosítka, IG: nositkamonilu

KOKON

Firma Kokon se stala pro ČR v roce 2015 exkluzivním dovozcem jedinečných rostoucích nosítek rodinné značky Gusljonok TM z Astrachaně. 

Nosítka je zaujala svou ekonomičností i ekologičností, protože vydrží po dlouhé nosící období, a při jejich výrobě je vysokou měrou používán len, při jehož pěstování se spotřebuje několikanásobně méně vody i herbicidů, než u pěstování bavlny. Len roste tradičně i v našich podnebných podmínkách, proto se snaží šířit povědomí o úžasných vlastnostech této zapomenuté plodiny. 

Konstrukce nosítek je patentovaná, a nosítka se mohou pochlubit i jedinečnou certifikovanou výplní HoloFibre, která nezadržuje vlhkost, přizpůsobí se křivkám vašeho těla, ale nemění svůj tvar. Veškeré materiály a komponenty mají certifikáty EAS a jsou určeny pro děti do 3 let. Nosnost konstrukce je testována na 29 kg

Jejich specialitou jsou designy tvořené technologií digitálního potisku textiluJe možné tak splnit prakticky jakékoliv vaše přání a představy, což je pro firmu Kokon vždy výzvou a odměnou zároveň. Realizovat vaše sny je totiž baví. 

Na stánku bude možné platit pouze kartou. 

www.kokon-nositka.cz, FB: KOKON, IG: kokon.cz

La Tulia

Jsme malá česká firma, zastánci poctivé české výroby a precizního ručního zpracování. Velcí nadšenci nošení dětí a kontaktního rodičovství. Používáme jen nejkvalitnější materiály pocházející z Česka nebo zemí EU.

Pečlivě vybíráme vzory s důrazem na styl a jedinečnost. Snažíme se vnést eleganci do nosícího světa. Naše práce nás baví a největší odměnou jsou pro nás spokojení zákazníci, kteří se k nám vracejí.

Neděláme kompromisy. Věříme, že oblečení může být elegantní a funkční zároveň. Naší tvorbou pomáháme ženám cítit se krásně a žensky, mužům být spokojenými a hrdými otci a dětem užít si vřelou náruč svých rodičů za každého počasí.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou. 

www.latulia.cz , FB: La Tulia, IG: la_tulia

Dance4Mom

Dance4mom® umožňuje maminkám sportovat a vrátit se zpět do formy, kterou měly před porodem. Mohou být stále v kontaktu se svým děťátkem „tělo na tělo“, což je obzvlášť v prvních třech měsících dítěte velmi důležité. 

Fitness taneční program Dance4mom založila Lucka Trubačová, která je maminkou tří dětí a nadšenou sportovkyní.

S Luckou jsme letos vyzkoušely spolupráci a připravily Letní taneční výzvu 2019! Takže za přípravu krásné a hravé choreografie patří velké díky právě Lucce!

www.dance4mom.cz , FB: Dance4mom – když dvě srdce tančí, IG: dance4momcz

Moderní nosičky

Moderní nosičky je celorepubliková nosící skupina a je velmi aktivní. Byla založena před 4 lety a momentálně čítá přes šest tisíc členů. V rámci skupiny najdete jak podporu při nošení, tak v otázkách běžného maminkovského života. Atmosféra ve skupině je velmi přátelská a vždy dostanete radu i podporu. Pokud hledáte spřízněné nosící duše, tak je to zcela jistě v Moderních nosičkách! Skupina nabízí i četná testování šátků, nosítek, nosícího oblečení, srazy, akce a mnoho dalšího.

www.moderninosicky.cz, FB: Moderní nosičky, IG: moderninosicky.cz

Nosící Česko - Slovensko

Nová nosící celorepubliková skupina Nosící Česko Slovensko nedávno otevřela své brány všem, kterým je blízké téma nošení dětí, kontaktního rodičovství, kojení či barefoot.

Využili novinky, kterou poskytuje facebook a zařadili tzv. LEKCE, které budou zaměřeny vždy tématicky a najdete v nich mnoho zajímavých informací, nejen o nošení dětí!

Proto pokud hledáte fajn skupinu, kde je přátelská atmosféra a najdete v ní radu a pomoc kdykoli, víte, kam se obrátit 👍🏻👌🏻

FB: Nosící Česko Slovensko

MEDIÁLNÍ PARTNER

ProMaminky.cz

ProMaminky.cz je skupinka nadšených maminek, které rády obletují své děti, ale občas také potřebují s něčím bodnout. Proto vytvořily ProMaminky.cz – komunitní web se zdravými názory na mateřství a děti, kde mohou všechny nastávající i stávající maminky sdílet své zkušenosti.

Na webu najdete přehledně seřazeny články a rozhovory, různé diskuse, poradnu, hodnocení a testy, tipy na akce a výlety, recepty, e-shop, věrnostní klub, pravidelné soutěže a mnohem více! 

U stánku je možné platit hotově i kartou.

www.promaminky.cz, FB: ProMaminky.cz, IG: ProMaminky.cz

VYSTAVOVATELÉ

U modře označených vystavovatelů je možná platba kartou i hotově.

U červeně označených vystatovatelů je možná platba pouze kartou.

U barevně neoznačených vystatovatelů platba pouze hotově

Aloe

Afroditi Kengurka (Slovensko)

Angel Wings

Bamboolik

BarefootMánie

Be Lenka (Slovensko)

BellyBoo

Bobánek

Die Trageschule®, škola nošení 

Duomamas

Esence spojení 

Fidella (Německo)

For Mummy 

FoxyFox Bookshop (knihy Usborne)

Gravitas

Harmonie ženy, Jana Urbánková

Hrdě nosím 

IntegraBaby (Velká Británie)

KoDoBa

KOJO (Slovensko)

KOKON

La Tulia

Limas Baby (Německo)

Mamaja  

Mimiklip

MoniLu

NEBO korále 

Nedoklubko

Nije (Slovensko)

Nosící táta

Nosím Tě

Pellicano Baby

Plnitelné kapsičky Domky

ProMaminky.cz

Pure Baby Love (Nizozemí)

Pure Love

Rischino (Slovensko)

Sensimo slings (Polsko)

Sestrice (Slovensko)

Stříbrné kojení

ŠátkoMánie

VeKa nosítko

Woollies (Slovensko)

ZkusNosítko 

Stránka bude postupně doplněna o informace o vystavovatelích. 

AloeNosítka jsou dvě mámy a obě chtěly své děti nosit. Bylo velmi těžké, najít nosítko, které by splňovalo vše, co by si přály. Pohodlnost, neotřelý vzhled a hlavně, aby bylo cenově přijatelné. Pak se to ale stalo a našly AloeNositka.

  • AloeNositka jsou důmyslně vyrobena tak, aby zajistila ergonomické nošení dítěte ve správné poloze (nohy pokrčené v kolenou a doširoka roztažené od sebe, do tvaru písmene M).
  • Významnou předností AloeNosítek je jedinečný patentovaný bederní pás, který zajišťuje rovnoměrné rozložení váhy na zádech, bedrech a pasu rodiče během nošení. 

Bylo by od nich nefér, kdyby si existenci tak skvělého výrobku nechaly pro sebe a tak se rozhodly dovážet AloeNositka do České republiky. 

Postupem času do své nabídky zařadily i celou řadu jiných produktů, jako jsou například ladící doplňky k nosítkům – slintáčky, taštičky, batohy, ale také univerzální vsadky do bundy nebo dětské kombinézy.

Je pro ně velice důležité, poskytnout svým zákazníkům veškeré potřebné informace a jsou rády za každé osobní setkání, kde si můžou maminky, ale i tatínkové všechno prohlédnout, osahat a také vyzkoušet.  

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

FB: AloeNositka, IG: aloenositka

Afroditi Kengurka

Mgr. Adriana Kráľová je pedagogička, certifikovaná poradkyňa pri dojčení a poradkyňa nosenia detí v šatkách a ergonosičoch. Je majiteľkou e-shopu Kengurka, autorkou nosiča AK a iných produktov, projektu Materský raj, knihy Návody na viazanie a trojnásobnou matkou na plný úväzok. Žije svoj sen a prevádzkuje e-shop www.kengurka.sk, ktorý priamo odráža to, čím Adriana žije: vzťahovú výchovu. V skratke vám povie o svojom nosiči AK: “je to rastúci šatkový ergonomický nosič navrhnutý podľa mojich dlhoročných skúseností, invencie a tiež inšprirovaný gréckou mytológiou. Unikátnosť nosiča spočíva hlavne v jeho špecifickom dizajne a tiež pohodlnosťou #skutocnepohodlie, ktorou disponuje vďaka jedinečným popruhom na trhu.

Na stánku je možné platit pouze hotově. 

www.kengurka.sk, FB: Kengurka, IG: adrianakralova

Angel Wings

Angel wings

vznikla v roce 2010 v malebném jihočeském Táboře.  Nejdřív to byl jen takový naivní nápad, zcela podnikáním nepolíbené mladé maminky na mateřské dovolené.

Dnes již máme vlastní šicí dílnu a tvoříme nádherné oblečení, plné elegance a barev, které prodáváme po celém světě. Ukazujeme ostatním maminkám, že se s dítětem v šátku nemusí oblékat do pytlů a beztvarých mikin po manželovi. Mohou být krásné a cítit s skvěle, jako ženy, podtržené kouzelnou esencí mateřství.

O značce Angel Wings

Dnes ale nelituji ani jedné vteřiny. Tvoříme nádherné oblečení, plné elegance a barev. Ukazujeme ostatním maminkám, že se s dítětem v šátku nemusí oblékat do pytlů a beztvarých mikin po manželovi. Mohou být krásné a cítit s skvěle, jako ženy, podtržené kouzelnou esencí mateřství.

Můj příběh začal z mé vlastní potřeby a obrovské touhy pomáhat. Ukázat, že si můžeme užívat každého dne s našimi dětmi. Že se nemusíme vzdávat svých aktivit a snů. Můžeme sportovat, chodit na procházky, jezdit na výlety, cestovat. Být aktivní a ještě se při tom cítit skvěle.

Ukázat, že s dětmi život právě začíná. V celé jeho kráse, aktivitě a celistvosti.

Pojďte se nechat hýčkat našimi andělskými křídly. Pusťte z hlavy nepohodlí, nedostatek sebevědomí nebo ženskosti. Jste to stále Vy, jen o děti bohatší…

 Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.angel-wings.cz, FB: Angel Wings, IG: angelwingscz

Bamboolik

Bamboolik je český výrobce látkových plen a produktů pro moderní ekologickou domácnost.

Dlouhodobou misí Bambooliku je redukce odpadů, kterých soudobá společnost produkuje neudržitelné množství. Jedno miminko, používající jednorázové pleny, vytvoří za své plenkové období cca jednu tunu (!) těžko rozložitelného odpadu. Používání látkových plen tedy významně pomůže snížit ekologickou stopu dítěte hned na startu jeho života.

Ruku v ruce s plenkami jdou také produkty pro moderní ekologickou domácnost – jedná se o opakovaně použitelné varianty jednorázových produktů (nerezová brčka, látkové menstruační vložky či odličovací tamponky).

Bamboolik vyrábí všechny své výrobky v ČR, zčásti v chráněných dílnách.

Na stánku bude možné platit pouze hotově. 

www.bamboolik.cz, FB: Bamboolik, IG: bamboolik 

BarefootMánie

Rodinná firma nabízející širokou nabídku barefoot obuvi pro děti a dospělé. Kromě eshopu www.barefootmanie.cz máme i kamennou prodejnu v Týnci nad Sázavou (cca 20 minut od Prahy). V kamenné prodejně máme i dětský koutek, takže zatímco si děti si budou hrát, vy si nabídku bot pro děti i dospělé v klidu prohlédnete či vyzkoušíte.

Inspiraci na založení obchodu nám dala naše dcera, která když začala „vylézat” z šátku a prozkoumávat svět po svých, úplně odmítala klasické boty a raději všude chodila bosa. Byla schopná si sundat boty za každého počasí. Dlouhodobě by to tak samozřejmě nešlo, a tak jsme potřebovali přijít na způsob, který by to změnil. Objevili jsme barefoot boty, které si dcerka (a posléze syn i my) úplně zamilovala!  Rozhodli jsme se tedy zprostředkovat radost z přirozené chůze a kontaktu se zemí i dalším dětem a dospělým.

Na stánku bude možné platit pouze hotově. 

www.barefootmanie.cz, FB: BarefootMánie.cz, IG: barefootmanie.cz

Be Lenka

Spoločnosť Be Lenka vyrába špičkové hand-made, certifikované detské ergonomické nosiče a ďalšie produkty
 
Lenka Cenigová, bývalá slovenská paralympionička, založila značku Be Lenka, ktorá vyrába na Slovensku detské ergonomické nosiče s medzinárodným certifikátom bezpečnosti. Nosiče sú vyrábané ručne z vysokokvalitnej šatkoviny v mnohých vzoroch. 
 
Okrem spomínaných ergonomických nosičov má Be Lenka v ponuke šatky na nosenie, kojo oblečenie, mikiny a bundy na nosenie detí. Portfólio produktov dopĺňa prémiová barefoot obuv, ručne vyrábaná v Česku a na Slovensku.  
 
Produkty Be Lenka sa za veľmi krátku dobu udomácnili na svetovom trhu a preto sa jej produkty predávajú v niekoľkých desiatkach krajín prostredníctvom siete partnerov a zároveň prostredníctvom 4 vlastných eshopov. Spoločnosť si zakladá na kvalitnom zákazníckom servise, čo sa odzrkadľuje v komunikácii cez rôzne komunikáčné kanály a sociálne siete.

 

Be Lenka bude na akci Kouzlo nošení zastoupena na stánku ZkusNosítko.cz Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

BellyBoo

BellyBoo je česká rostoucí firma a zaměřuje se na doplňky k oblečení pro těhotné ženy a maminky, které nosí své děti v šátku či ergonomickém nosítku. To nejlepší na jejich příběhu je, že je opravdu pravdivý. Přejí si, aby zákazníci pocítili stejné nadšení jako oni, když si poprvé vyzkoušeli naší vsadku BellyBoo® a toto nadšení předávali dál. Proč jsme založili firmu BellyBoo®? První myšlenka byla taková, že jim těhotenské a nosící bundy přišly příliš drahé a proto hledali nápad, jak potíže s rostoucím bříškem vyřešit. Nápad našli a začali šít praktické a stylové vsadky BellyBoo®, které mají za zlomek hodnoty těhotenské bundy mnohem širší využití.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.bellyboo.cz, FB: BellyBoo.cz – Váš partner pro těhotenství a nošení dětí, IG: bellyboo.cz

Bobánek

Slyšeli jste již o moderních látkových plenkách, ale bojíte se, že to nezvládnete? Že je s látkovými plenami moc práce?

S látkovými plenkami Bobánek tomu tak není. Zvládne to opravdu každá maminka i tatínek. Specializují se na nejjednodušší typ látkování připomínající svým použitím jednorázové plenky, avšak se všemi výhodami látkových plenek. Přijďte se o tom přesvědčit sami. Rádi vše názorně ukáží a vysvětlí.

Nelátkujete? Nevadí. I Vás určitě zaujmou jejich další produkty: rostoucí plavečky, přebalovací podložky, tréninkové kalhotky, bryndáčky, slintáčky, nepromokavé tašky atd. Přijďte se za nimi podívat. Rádi Vás uvidí.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.plenkybobanek.cz, FB: Látkové plenky Bobánek, IG: plenkybobanek

Die Trageschule® - škola nošení

Na stánku se Vám bude věnovat certifikovaná lektorka Iva Gondeková a Veronika Třešňáková Vostrá. 

Nabídnou Vám:

  • pomoc s úvazem
  • nastavení Vašeho nosítka
  • pomoc s výběrem šátku/nosítka
  • odpovědi na Vaše otázky ohledně nošení
  • vyzkoušení nosítka

Na stánku bude možné platit pouze hotově. 

www.dietrageschule.cz, www.nosenivsatku.cz, FB: Nošení v šátku.CZ, IG: nosenivsatku.cz

Duomamas

Firma duomamas je rodinnou firmou. Specializuje se na funkční oblečení pro děti a jejich rodiče. Používá certifikované materiály nejvyšší kvality, především merino vlnu a bambusové tkaniny. Vše včetně materiálů je vyrobeno v České republice. Firma usiluje o respektování principů fair trade.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.duomamas.cz, FB: Duomamas, IG: duomamas

Esence Spojení

Ekologické šátky s příběhem AYU

Esence Spojení Vám přináší nový rozměr v nošení dětí v šátcích AYU, které s láskou a ručně tkají kolumbijské maminky samoživitelky.
Šátky AYU jsou utkány z recyklovaných materiálů, kde 50% je recyklovaná bavlna a 50% jsou recyklované PET lahve (materiál známý také jako repreve). Mají svůj specifický vzhled “urban-rustical” tento design se tvoří díky ručnímu tkaní a také výrobou vláken, kdy se ve vláknech díky recyklaci objevují nopky či jiné barevné variace vláken a to činí z každého AYU šátku jedinečný originál.
Koupí šátku na nošení dětí AYU získáte jedinečný, ručně tkaný, ekologický a bezúdržbový šátek! A co více, podpoříte ženy, které mají velmi náročnou životní perspektivu v zemi, kde jim stát nedává téměř žádnou podporu ve chvílích, kdy se ocitnou jako samoživitelky či v jiné těžké životní situaci.

Na stánku bude možné platit pouze hotově. 

www.esencespojeni.cz, FB: Esence Spojení, IG: esencespojeni

Fidella

Značku Fidella CZ&SK asi není třeba dlouze představovat, jsou známými výrobci velmi měkkých a příjemných bavlněných šátků i nosítek. Všechna nosítko jsou rostoucí, což znamená, že lze plynuje upravovat šířku i výšku zádové opěrky s ohledem na aktuální velikost miminka. Nespornou výhodou nosítek Fidella je možnost jejich použití i u velmi hubených rodičů (od velikosti XS po XXL).

Co bude ale řadu návštěvníků nejvíce zajímat, jsou novinky v jejich nabídce, které budete na festivalu Kouzlo nošení moci vyzkoušet. K pilotní plně vázací verzi Fly Tai se přidaly dvě hybridní varianty: FlowClick a FlyClick, jenž mají bederní pás na oboustranně dotahovanou bezpečnostní přezku a vázací popruhy. Inovací prošla i plně přezková verze Fusion, která pod označením 2.0 zvládne téměř celé nosící období.

Značku nám přijede představit výhradní dovozce pro Českou republiku, eshop Nosoboso – Babooca.cz z Uherského Hradiště.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou. 

www.babooca.cz, FB: Fidella CZ&SK, IG: fidellaczsk

For Mummy

For Mummy jsou dvě maminky, které s láskou tvoří stylové kojící mikiny pro možnost kojení bez omezení a pro vytvoření soukromí kdykoliv je to potřeba. Na přání také sety oblečení Mami+mimi, čepičky, hnízdečka, mantinely, plyšáčky… Zkrátka cokoliv, co udělá maminkám a jejich dětem radost.

Na stánku bude možné platit pouze hotově. 

www.formummy.cz, FB: For mummy, IG: formummy.cz 

FoxyFox

 

FoxyFox je mobilní knihkupectví zaměřené na kvalitní dětskou literaturu. V nabídce má na 2 500 titulů z britského nakladatelství Usborne. Knížky jsou určeny dětem každého věku, všech jazykových i čtenářských dovedností. Hlavní předností mobilního knihkupectví je, že za svými zákazníky přijede kamkoli – do firmy, do školy i domů.

Na stánku bude možné platit pouze hotově. 

 

Web: FoxyFox, FB: FoxyFox Bookshop

Gravitas

Na stánku bude možné platit hotově i kartou. 

www.gravitas.cz, FB: Gravitas, IG: gravitas.cz.sk

Harmonie ženy

Hrdě nosím

Značka Hrdě nosím je takovým větším koníčkem jedné mámy tří kluků – Kristýny z Votic.

Nabízí originální předměty s tématikou kontaktního rodičovství tvořené převážně jejíma rukama, v malé domácí dílničce. Od placek, klíčenek,zrcátek,magnetek,samolepek, přes kojkorále,hrnečky,termoplechovky,trička, až po oblečení ze šátku, dětských nosítek,tašek, baťůžků a dalších věcí, které Vám zpříjemní a rozveselí čas,strávený s Vašimi nejmenšími. Často tvoří i na přání. Přijďte jí podpořit, protože když podporujete malého prodejce, podporujete sen. 🙂

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.hrdenosim.cz, FB: Hrdě nosím, IG: hrdenosim

Integra Baby

Integra Baby je populární britská značka nosítek. Tyto nosítka jsou unikátní tím, že nemají klasický vyztužený bederák, ale miminko je usazeno přímo do látky. Toto řešení může být zajímavé pro maminky, které klasické bederní pásy tlačí. V zásadě jde o nosítko, které je něco mezi klasickým nosítkem a onbuhimem. 

Integra Baby nosítka mají tři velikosti, od malých miminek až po batolata.  

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.integrababy.co.uk, FB: Integra Baby, IG: integrababy

KodoBa

Slyšeli jste již o moderních látkových plenkách, ale bojíte se, že to nezvládnete? Že je s látkovými plenami moc práce?

S našimi plenkami tomu tak není. Zvládne to opravdu každá maminka i tatínek. Specializujeme se na nejjednodušší typ látkování připomínající svým použitím jednorázové plenky, avšak se všemi výhodami látkových plenek. Přijďte se o tom přesvědčit sami. Rádi vše názorně ukážeme a vysvětlíme.

Nelátkujete? Nevadí. I Vás určitě zaujmou naše další produkty: rostoucí plavečky, přebalovací podložky, tréninkové kalhotky, bryndáčky, slintáčky, nepromokavé tašky atd. Přijďte se za námi podívat. Rádi Vás uvidíme. 

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

FB: KodoBa, IG: kodoba.scrap

KOJO

JSTE AKTIVNÍ? RÁDA SE POHYBUJETE V PŘÍRODĚ, SPORTUJETE A NEUMÍTE SI PŘEDSTAVIT ŽIVOT BEZ FUNKČNÍHO PRÁDLA, KTERÉ JE PŘI MNOHA OUTDO­OROVÝCH AKTIVITÁCH K NEZAPLACENÍ?

Pak jistě doufáte a plánujete, že s příchodem vašeho potomka na svět se nebudete muset svých oblíbených výjezdů vzdát. A jistě byste nechtěla dělat kompromisy v tom, jak poho­dlně se budete cítit.

Někdy ale může být problémem něco, nad čím by vás ani nenapadlo uvažovat – funkční oblečení, ve kterém byste ale ráda nakojila své dítě bez toho, abyste se musela svléct. A nemusíte se ostýchat svlékat jenom ze studu nebo z pocitu: “je tu tolik lidí, celkem se stydím ukazovat svoje prsa.”, ale i z čistě zdravotních důvodů – pokud je ven­ku chladno, případně fouká, existuje zvýšené riziko nachlazení, případně i nemoci. Také v případě, že se zpotíte, není úplně příjemné se odhalovat. A pokud jste zvyklá nosit funkč­ní oblečení, jistě se jeho benefitů nebudete chtít vzdát ani v období po porodu.

Na tato rizika se zaměřila značka funkčního oblečení pro kojící matky KOJO, která podporuje vše, co je přirozené – pohyb a kojení. Trička KOJO jsou speciálně vytvo­řena do různých klimatických podmínek, z velmi efektivních funkčních materiálů, jako například merino vlna nebo modal. Díky důmyslnému střihu a detailům jsou dokonale uzpůsobena pro komfortní kojení kdekoliv a kdykoliv – bez nutnosti odhalová­ní. Jsou rychleschnoucí, mají termoregulační a dokonce I antibakteriální vlastnosti. Jejich dizajn umožňuje I kojení, pokud je dítě v šátku nebo v ergonomickém nosiči.

Všechny materiály jsou vyráběny šetrně s ohledem na životní prostředí a celý výrobní proces je zárukou té nejvyšší kvality. Pokud se ptáte na praktickou stránku věci také z hlediska udržitelnosti a neplýtvání, jistě vás potěší, že tričko můžete nosit i pokud kojit přestanete, bude stejně krásné a funkční.

Sortiment značky KOJO se pořád rozšiřuje, momentálně je součástí nabídky e-shopu i spodní funkční prádlo pro miminka a novinkou jsou kojíci sportovní podprsenky. Nedělej­te kompromisy – naplňte své tělo endorfiny, buďte v teple, bez potu a pohodlně a diskrét­ně nakojte svoje dítě. 

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.kojo.shop, FB: Kojo, IG: kojo_activewear

Limas Baby

Další zahraniční firmou, která bude mít premiéru v České republice, je německá firma LIMAS!

LIMAS nabízí krásná nosítka ve třech velikostech:

  • LIMAS, která jsou pro novorozená miminka od 3kg, mají užší bederní pás a širší ramenní popruhy,
  • LIMAS Plus pro větší děti, mají širší bederní pás a širší ramenní popruhy a
  • LIMAS Flex, které mají užší ramenní popruhy a odepnutím bederního pásu je rychle proměníte v onbuhimo.

Dále nabízejí krásné nosící mikiny pro nošení jak vpředu, tak na zádech a navíc ve verzích jak pro maminky, tak pro tatínky! Kromě dalších doplňků k nosítkám a ring sling šátku si můžete pořídit i dětská nosítka pro panenky.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.limasbaby.de, FB: LIMAS Baby Carriers, IG: limasbaby

Mamaja

Firma Mamaja Vám přijede představit několik značek: 

Manduca – rovná se vše týkající se nošení dětí. Na prvním místě klademe vždy bezpečnost, udržitelnost a kvalitu. Všechny naše výrobky jsou vyrobeny z přírodních materiálů, navrženy ve spolupráci s lékaři a fyzioterapeuty a testovány. V nabá´ídce najdete rostoucí nosítko manduca XT, elastický šátek manduca Sling a nosítko manduca FIRST. www.mamaja.cz

Caboo – předvázaný šátek, který usnadňuje nošení od samého začátku. Odpadá složité vázání a je připraven ihned k použití. Oblíben rodiči miminek od narození.

MaM – oblečení pro nošení dětí. V naší nabídce najdete široký sortiment nosících bund, kapes a kabátů, pro rodiče, kteří chtějí nosit celoročně.  www.mamaja.cz

Manymonths – oblečení z merinovlny  pro všechny děti, ochranné botičky, body, legíny – vše co zahřeje vaše nejmenší v chladných dnech.  

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.mamaja.cz, FB: Mamaja.cz, IG: mamajaczsk

MIMIklip

” Válí se dudák Vašeho miminka často po zemi? S MIMIklipem mytí dudlíků končí! “

Firma MIMIklip Vám nabízí klipy na dudlíky, chrastítka i kousátka pro Vaše nejmenší, české výroby. Produkty jsou vyrobené z ekologických a certifikovaných materiálů. Převážně vše ze dřeva – žádné plasty. Budeme mít několik výrobků na ukázku i na prodej, ale přímo na místě se bude vyrábět dle Vašeho přání. Budeme se těšit!

Na stánku bude možné platit jen v hotovosti. 

www.MIMIklip.cz, FB: MIMIklip – klipy na dudlíky, chrastítka, kousátka, IG: mimiklip

NEBO korále

Ručně vyráběné stylové a praktické silikonové šperky, které ozdobí maminku a zabaví miminko. Zdravotně nezávadné a hypoalergenní  kojicí korále, kousátka či náramky.

Protiskluzové capáčky Slipstop se dají nosit  po celý rok v jakémkoli vnitřním prostoru, ale především jsou skvělé do bazénů, na koupaliště, na pláž či do moře.

Snadno se nazouvají a vyzouvají, jsou vyrobeny z prodyšného materiálu, který velmi rychle schne. Pro všechny věkové kategorie ve spoustě designů.  

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.neboshop.cz, FB: Neboshop Kojící šperky /nejen/ pro maminky, kojící korále, IG: nebo.cz

Nedoklubko

Nedoklubko spolupracuje se všemi perinatologickými centry v ČR, je jedním z 65 aktivních členů mezinárodní organizace EFCNI, spolupracuje s Českou neonatologickou společností ČSL JEP a nově se podílí i na odborném výzkumu.

Nedoklubko realizuje několik projektů, které významně podporují rodiče předčasně narozených dětí i perinatologická centra.

Na akci Kouzlo nošení si pro Vás Nedolubko a paní ředitelka Lucie Žáčková přichystají kreativní dílničky pro děti, zapečetěnou kasičku, kam můžete finančně přispět na podporu Nedoklubka a zároveň získat jeden z úžasných darů od sponzorů akce nebo si můžete zakoupit krásné výrobky

www.nedoklubko.cz, FB: Nedoklubko, IG: nedoklubko

Nije

Nije, další firma ze Slovenska, se bude účastnit české nosící akce úplně poprvé! 

Nije vyrábí skvělé a hlavně krásné designové nosící kapsy, aby se miminko mohlo pohodlně nosit i během zimy! A jelikož je akce Kouzlo nošení před zimní sezónou, určitě se Vám bude jejich nabídka hodit pro doplnění zimního šatníku. Umí dokonce i kapsy pro dvojčátka! Vyrazte do mrazivé zimy stylově!

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.nije.sk, FB: Nije, IG: nije.sk

Nosící táta

Nosící Táta se snaží propagovat nošení v šátku a nosítku nejen mezi tatínky. Na svém blogu vyvrací zažité věci, které straší nastávající prvorodičky.

Zároveň provozuje eshop s kojeneckým, kojícím a těhotenským zbožím od českých výrobců, vyzdobeným vlastními motivy.

Na stánku bude možné platit jen v hotovosti. 

www.nosicitata.cz, FB: NosícíTáta.cz, IG: nosicitata

Nosím Tě

Poradenství, workshopy, půjčovna, prodejna a nyní i vznikající e-shop – to je Nosím tě. Vznikalo pozvolna, nejprve jako nosící poradenství poté, co Denisa v roce 2016 absolvovala první kurzy pro lektorky nošení u německé Die Trageschule.

Denisy cíl byl, mít co nejširší nabídku produktů a hlavně skutečně nezávislé poradenství, což se osvědčilo jako správná cesta. Nyní dokončuje práce na zprovoznění e-shopu a nové podoby stránek půjčovny Nosím tě. Ten už měl být tak půl roku v provozu, ale se 4 dětmi, pubertálním československým vlčákem, velmi zaměstnaným manželem a vlastními aktivitami, jde všechno trochu pomaleji 🙂

Na stánku bude možné platit v hotovosti i kartou. 

 

FB: Nosím Tě, IG: nosimte

Pellicano Baby

Pellicano Baby je známá polská značka šátků. Přijede Vám je představit paní majitelka María společně s druhou značkou Sensimo. Můžete se těšit na velmi příznivé ceny, které budou o hodně nižší, než jsou na e-shopu a přivezou Vám je až k nohám 🙂  

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.pellicanobaby.com, FB: Pellicano Baby, IG: pellicano_baby

Plnitelné kapsičky DOMKY

Na začátku byl roční Dominik a jeho máma, která hledala, kde by našla něco jako vymyvatelné kapsičky. Aby si je naplnila, čím chce, synovi je dala venku na procházce a potom jí nemusela vyhazovat, ale umyla a znovu použila.

A proto vznikly plnitelné kapsičky „Domky”.Kapsičky, které můžete naplnit přesnídávkou, jogurtem nebo rozmixovaným pyré připraveným doma nebo koupeným v obchodě. Tak dáte svým dětem přesně to, co chcete, aby jedli, víte, že jedí zdravě a dobře, a to způsobem, který se jim líbí a baví je!

www.plnitelnekapsicky.cz, FB: Plnitelné kapsičky pro děti DOMKY, IG: plnitelne_kapsicky

Pure Baby Love

Z dalekého Nizozemí nám přijede představit své šátky a nosítka oblíbená firma Pure Baby Love!

Kdo se přijde podívat na jejich nabídku? Nebudou to jen tkané šátky, ale i RS a elastik šátky a ani nosítka nebudou chybět!

Tkané šátky mají širokou škálu barev, vyznačují se svojí elegancí v jednobarevném či dvoubarevném provedení. Šátky elastik jsou vhodné především pro miminka od narození díky své pružnosti a jemnosti a jsou dostupná ve třech barvách. Nosítka o velikosti baby a standard obsahují 30% bambusu, a proto jsou super jemná, vzdušná a s UV ochranou.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.purebabylove.com, FB: Pure Baby Love, IG: purebabylove

Pure Love

Originální designové zboží pro miminka a maminky z potravinářského silikonu a přírodního neošetřeného dřeva.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.pureloveforbaby.cz, FB: Dřevěné klipy na dudlíky PureLove, IG: pure_l.o.v.e

Rischino

 
Cílem firmy bylo přinést na trh poctivý domácí produkt, který bude promyšlený do posledního detailu. Velký důraz kladou na všechny použité materiály a komponenty. Soustředí se především na ty komponenty, které si dávají na míru vyrobit u slovenských a českých dodavatelů. Dohlíží na jejich výrobní procesy. Na nosítkách používají výhradně certifikované komponenty a materiály nejvyšší kvality. 

Na stánku bude možné platit pouze kartou.
 

www.rischino.skwww.rischino-nositka.cz, FB: Rischino-nositka.cz, IG: rischino_skcz

Sensimo Slings

Sensimo slings = Sensitive Momma neboli citlivá máma. Samotný název symbolizuje mámy, kamarádky, které jsou plné nápadů, energie a milují nošení dětí. Společně stvořily Sensimo Slings, protože mají letité znalosti a zkušenosti s nošením dětí a designem. Je to téměř 6 let, co poprvé poznaly šátek a navrhy první vzor. A láska k šátkům je neopoustila. Možnost vidět, že jejich šátky v nosícím světě, je téměř návyková a je jejich motivací. Proto chtějí nabídnout mnoho krásných šátků a radosti z jejich nošení. 

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.sensimoslings.com, FB: Sensimo Slings, IG: sensimoslings

Sestrice

Sestrice sa vo svojej tvorbe zamerali na tých najmenších zákazníkov a už niekoľko rokov im prinášajú kvalitné a obľúbené šatky na nosenie a ergonomické nosiče. Kvalita a pohodlie sú to najdôležitejšie, čo do svojich produktov vkladajú. Či už sa s nosením zoznamujete, alebo hľadáte špeciality z luxusných prímesových priadzí či pohodlný nosič, u Sestríc si zaručene vyberiete. Pre začiatočníkov je k dispozícii odborné poradenstvo a manipulačné bábiky, takže si všetko môžete natrénovať, aj keď je váš poklad ešte v brušku. 🙂

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.sestrice.sk, FB: Sestrice, IG: sestrice_wraps

Stříbrné kojení

 Kloboučky z ryzího stříbra pro kojení bez bolesti. 
Antibakteriální účinky stříbra jsou známy od nepaměti. Využívány byly původními kulturami, ve starověku i ve středověku a léčivých vlastností stříbra se využívá dodnes.
Kloboučky z ryzího stříbra vyrábí laktační poradkyně a zlatnice v jedné osobě Jana Barrera.
Na veletrhu Kouzlo Nošení budou kloboučky z ryzího stříbra k dostání za speciální cenu. 
 
Na stánku bude možné platit pouze hotově. 
 

ŠátkoMánie.cz

S příchodem dětí na svět se nám změnil život. A mění se neustále 🙂 Díky dceři, která bez šátku byla velmi uplakané miminko jsme objevili kouzlo šátkování a přirozeného nošení dětí a založili jsme e-shop www.satkomanie.cz, abychom jej zprostředkovali co nejvíce rodičkům. V naší nabídce najdete šátky, nosítka, nosící oblečení i další doplňky. Dále poskytujeme kurzy nošení, poradenství s výběrem vhodného šátku i nosítka a máme i půjčovnu. 

Naším cílem je pomáhat rozvoji šátkování a tím rodičům posilovat důvěru ve své rodičovské schopnosti a podporovat kontaktní rodičovství, jako nejpřirozenější formu péče o dítě. V roce 2017 jsme navíc otevřeli naši první kamennou prodejnu v Týnci nad Sázavou (cca 20 minut od Prahy), kde si kromě jiného můžete zakoupit i barefoot obuv. Prodejna je vybavena dětským koutkem a přebalovacím pultem.

Na stánku bude možné platit pouze hotově. 

www.satkomanie.cz, FB: ŠátkoMánie.cz, IG: satkomanie.cz

VeKa nosítko

VeKa nosítko je malá rodinná firmička, která se zabývá šitím ergonomických nosítek a spoustu dalších věcí pro maminky a děti.

Věra a Katka dbají na prvotřídní materiály a rodinný přístup i k jejich zákazníkům 🙂

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.vekanositko.cz, FB: VeKa nosítko, IG: vekanositko

Woollies

Nie sme mamičky, ktoré začali na materskej šiť oblečenie svojim deťom a neprinášame ani lacný textil pochybného pôvodu z Ázie.

Sme dve rodiny so štyrmi deťmi ktoré radi trávia voľný čas vonku. My rodičia používame funkčné športové oblečenie z merino vlny a poznajúc plusy tohto jedinečného materiálu sme sa rozhodli rovnaký komfort dopriať aj našim deťom. A to nielen pri športe, ale aj pri cestovaní v autosedačke či v kočíku, pri hraní či pri spaní. Oblečenie z merino vlny má toľko výnimočných vlastností, že by bola škoda používať ho len pri športe. Našim deťom i deťom rodičov, ktorí prednosti merino vlny vedia oceniť sme sa rozhodli priniesť detské bodyčká z merino vlny a aj z bio bavlny.

Na stánku bude možné platit pouze hotově.  

www.woollies.sk, FB: Woollies – slovenské rastúce oblečenie z merino vlny a bio bavlny, IG: woollies.sk

ZkusNosítko.cz

ZkusNosítko.cz je největší půjčovna nosítek v ČR. Kromě půjčovny funguje i jako e-shop s kamennou prodejnou v Praze, kde mimo nosítek nabízí i široký sortiment doplňků k nošení, jako nosící oblečení, dětské merino, capáčky a mnoho dalšího.

Na stánku bude možné platit hotově i kartou.

www.zkusnositko.cz, FB: ZkusNosítko.cz, IG: zkusnositko.cz