PŘEDSTAVENÍ PŘEDNÁŠEJÍCÍCH

Na akci Kouzlo nošení se bude podílet mnoho skvělých odbornic, lektorek, fyzioterapeutek a lékařek! I nějaký ten mužský element se najde. 🙂 Pojďme si je všechny v předstihu alespoň krátce představit! 

IVA GONDEKOVÁ, Die Trageschule®

 

Iva je trenérkou školy nošení Die Trageschule®. Neustále se vzdělává, absolvovala řadu konferencí v Německu a Rakousku, čerpá z odborné literatury, spolupracuje s fyzioterapeuty, pediatry a dalšími. Hlavní důraz klade na individuální situaci každého rodiče a dítěte. Odmítá hodnocení bez souvislostí. Více na www.nosenivsatku.cz.

Die Trageschule® vzdělává poradkyně nošení od roku 1998 po celém světě. Vedle evropských zemí v Japonsku, Malaysii, Mexiku a dalších. Od roku 2016 i v České republice, viz Die Trageschule® škola nošení  a www.trageschule.cz.

Přednáška: Základy o nošení

Workshopy: Vázání dopředu – KSK a dojitý kříž + elastik, Vázání RS a na bok 

DENISA BEL HADJSALAH, Nosím Tě

Poradenství, workshopy, půjčovna, prodejna a nyní i vznikající e-shop – to je Nosím tě. Vznikalo pozvolna, nejprve jako nosící poradenství poté, co Denisa v roce 2016 absolvovala první kurzy pro lektorky nošení u německé Die Trageschule. V roce 2017 pak přišla neplánovaně nabídka na převzetí úplně první české půjčovny šátků a nosítek – www.pujcovnasatku.cz – která tehdy v ČR existovala. Sebrala odvahu a šla do toho. Řešila totiž téměř denně, že pro správný výběr především u nosítek, je opravdu nejlepší si je osobně vyzkoušet. Bohužel ale téměř nebylo kde a to hlavně regionálně. Osobní kontakt, možnost nejen si nosítko půjčit, ale získat pomoc s jeho výběrem, nastavením, získat
oborné rady a povzbuzení…to v Liberci chybělo. Když v roce 2018 Denisa uzavřela třídílnou sérii poradenských kurzů u německé Die Trageschule a stala se tak plně certifikovanou lektorkou nošení dětí, byl zájem rodičů již tak veliký, že v září 2018 přestěhovala svou “sbírku” (tou dobou již cca stovku šátků a nosítek) do vlastních prostor a Nosím tě se stalo již “reálným” místem. Univerzálním prostorem nejen pro poradenství, půjčovnu a prodejnu, ale i prostorem pro setkávání nosících rodičů a jejich dětí. 

Denisy cíl byl, mít co nejširší nabídku produktů a hlavně skutečně nezávislé poradenství, což se osvědčilo jako správná cesta. Nyní dokončuje práce na zprovoznění e-shopu a nové podoby stránek půjčovny Nosím tě. Ten už měl být tak půl rokuv provozu, ale se 4 dětmi, pubertálním československým vlčákem, velmi zaměstnaným manželem a vlastními aktivitami, jde všechno trochu pomaleji 🙂 Navíc Denisa již 5 let vede FB skupinu Moderní nosičky, které loni zpovoznila stejnojmené webové poradenské stránky, kde se poradensky vyskytuje také
na denní bázi. Celým “projektem” Nosím tě se Denisa snaží napomáhat tomu, že se jednou všechny děti budou spokojeně nosit a že základní
výbavičkou každého rodiče již brzy bude vedle kočárku, postýlky (a dalších mnohdy nepotřebných věcí ) i šátek či ergonomické nosítko. A že bude pro všechny úplně samozřejmé, tyto transportní prostředky střídat dle dané situace a nálady

Přednáška: Co jste nevěděli o nosítkách

Workshop: Jak nastavit nosítko 

RNDr. BARBORA TOMALOVÁ Ph.D., Belandy - dítě pod lupou

Svá studia začala na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci oborem Molekulární a buněčná biologie. Během studií jí začal velmi zajímat obor Imunologie a tak se po absolvování bakalářského studia přesunula na Přírodovědeckou fakultu Karlovy Univerzity, kde se začala v průběhu magisterského a následně i doktorského studia imunologii intenzivně věnovat. Momentálně působí na Mikrobiologickém ústavu v Praze Krči v Laboratoři nádorové imunologie a učí Reprodukční imunologii v rámci přednáškového cyklu Klinická imunologie na Karlově Univerzitě. Po narození dcery se začala zabývat popularizací imunologie a vývoje zdraví dětí, vlivu kojení na zdraví dětí i matek, a další problematice týkající se péče o zdraví dětí a potažmo i dospělých

Přednáška: Imunita dětí při kojení 

ANDREA KAPITÁNOVÁ, Váš porod, Jemné zrození

Andrea je s 22 lety nejmladší lektorkou předporodních kurzů s Hypnoporodem a jednou z nejmladších dul v ČR. Právě svůj nízký věk vnímá jako velkou výhodu pro napojení s dětmi a chápání jejich potřeb. 
Zároveň se již dotkla silného a božského ženství, díky čemuž chápe to, co potřebují cítit ženy – matky. Zajímá se nejen o těhotenství, porod a šestinedělí, ale zpracovává i placenty a fascinuje ji celé chápání světa mateřskýma a dětskýma očima. Má dva koně a i díky tomu mi jí akce  Kouzlo nošení velmi blízká, protože bez nošení si neumí představit, jak by se o ně starala :).
 
Přednáška: Hypnoporod, bonding a šestinedělí
 

STÁŇA MUSILOVÁ, látková poradkyně, Bamboolik

Stáňa Musilová pochází z Kutné Hory, ale po studiu historie trvale zakotvila na severu Čech, a tak nyní bydlí v Děčíně a za prací dojíždí do Ústí nad Labem. K plenkovému poradenství a látkovým plenkám obecně se dostala jako většina poradkyň přes přebalování svého syna Františka, tedy jako spokojená uživatelka moderních látkových plen.

Jako mnoho maminek, které se rozhodnou pro tento způsob přebalování, si na začátku prožila období totálního zmatení a neschopnosti se zorientovat ve všech těch typech, zkratkách, značkách a způsobech použití. Přestože se považuje za celkem praktickou ženu, chvíli pochybovala o tom, že to vůbec zvládne. Nakonec v mnohém pomohly ochotné kamarádky, které si také kdysi prošly podobným šokem z objevení nového vesmíru moderních látkových plenek. Přirozeně se časem snažila podobně pomáhat i dalším zmateným maminkám, a práce látkové poradkyně se tak stala logickým vyústěním v dalším životním směřování.

Lákají vás látkové pleny, ale nejste si jistí, které vybrat? Slyšeli jste, že je to moc náročné? Nebo už doma nějaké plenky máte, ale nemáte úplně jasno v tom, co k čemu použít, a zda plen vůbec máte dost? Ať už si kladete podobné nebo úplně jiné otázky ohledně látkových plenek, nebo jste naopak o moderních látkových plenách nikdy neslyšeli, právě pro vás tu je látková poradkyně firmy Bamboolik Stáňa Musilová, která vám na místě vše ochotně ukáže a poradí.

 

Přednáška: Látkování

Mrg. NIKA KONEČNÁ, Ambulantní fyzioterapie Fyziotipy

Nika za námi přijede až od Ostravy. Vystudovala fyzioterapii na Univerzitě Palackého v Olomouci (2003), a poté 5 let pracovala v Rehabilitačním Ústavu Hrabyně. Dnes pracuje samostatně ve své ambulanci Fyziotipy v Hrabyni. Je maminka 3 holčiček, které všechny nosila v šátku i v nosítku, a má blízký vztah ke kontaktnímu rodičovství. Zastává názor, že tělo se umí regenerovat samo, jen k tomu potřebuje vhodné podmínky. 🙂

Přednáška: Jak nosit naše zlatíčka bez přetížení a bolestí zad

DENISA HILLOVÁ, Moderní nosičky

Denisa se nošení věnuje aktivně něco málo přes dva roky . Miluje nejen blízkost mezi dítětem a rodičem, ale také praktičnost nošení, mít volné ruce třeba pro staršího sourozence, podívat se na místa, kam to s kočárkem není úplně možné. 😉 Je šátková, šátků jí rukama prošlo už spousty, při posledním počítání něco kolem dvou stovek. Ráda zkouší nové značky, vazby i složení. S šátkem se toho dá tolik vykouzlit! 😍 Tak se spolu nějaké ty super zakončení úvazů naučíte, hm? Bude se na Vás v září těšit! ☺️

Workshop: Fancy finishes aneb zakončení stokrát jinak 

ŠÁRKA BÖHMOVÁ, Moderní nosičky

Šíša, vlastním jménem Šárka, je maminkou dvou synů, které stále aktivně nosí. Společně rádi testují šátky a nosítka a nejraději prozkoumávají a testují kousky, které buď nikdo nezná, nebo je ještě nezkusil. O to zajímavější jsou její recenze. Nošení je jejím nejpřednějším koníčkem, ráda poradí, prozradí různé vychytávky a dokonce se dozvíte zajímavosti, co se nošení týče.

Workshop: Fancy finishes aneb zakončení stokrát jinak 

JANA HORÁČKOVÁ

Po porodu svého syna a svém bouřlivém šestinedělí se Jana stala poporodní dulou a stále se v této oblasti učí novým věcem. Kromě samotné péče o šestinedělky se věnuje i šíření myšlenky, že šestinedělí může být krásné, jen se na něj žena musí dostatečně připravit. Je tvůrkyní online kurzu Láskojení, který v sobě kloubí přípravu na začátky kojení i šestinedělí. V rámci svého Projektu Vrba pořádá sdílecí skupinky a inspiruje ženy k tomu, aby se v mateřství neztratily. Jana také vede kurzy španělštiny pro maminky za přítomnosti dětí a příležitostně konzultuje přípravu na porod s hispánsky mluvícími. 

Workshop: Vyvazování těhu a poporodního bříška aneb jak bříšku ulevit 

www.transformacevmatku.cz, www.laskojeni.cz, www.facebook.com/projektvrba

JANA BARRERA, Laktační poradkyně a podpora v mateřství

Jana je maminka tří dětí a porod každého z nich byl úplně jiný. Prošla cestou od plánovaného císařského řezu, přes medicínsky vedený vaginální porod a až napotřetí porodila přirozeně, v souladu s vlastním tělem a rodícím se miminkem tak, jak by přála rodit každé ženě. Věnuje se podpoře žen v přirozeném porodu a porodu po předchozím císařském řezu. 
 
Všechny svoje děti dlouhodobě kojila a nejmladšího stále kojí. Stala se certifikovanou laktační poradkyní a podporuje kojení s využitím vrozených reflexů. 

Jana je zároveň zlatnicí a vyrábí kloboučky z ryzího stříbra, které využívají antibakteriálních účinků stříbra při hojení prasklin a ragád prsních bradavek kojících žen.
 
Přednáška: Kojení je základ
Workshop: Laktační poradenství a jak nakojit v šátku 
 

Mgr. Lucie Ernstová

Lucie je maminkou 4 dětí, včetně dvojčat. Má bohaté zkušenosti nejen s BLW, ale i s dalšími tématy zdravého stravování, pravidelně pořádá kurzy zdravého vaření. Věnuje se zdravému přebalování a bezplenkové komunikační metodě a je dlouholetou lektorkou nošení, zkušená především ve vázání tandemu dvojčat či různě starých sourozenců. 
 
Přednáška: Seznamte se s BLW
Workshop: Vázání tandem  
 

Monika Smětalová, ŠátkoMánie

Je maminkou dvou šátkovaných dětí a majitelkou e-shopu a kamenné prodejny ŠátkoMánie.cz a BarefootMánie.cz, který je zaměřen na prodej zboží a služeb výhradně souvisejících s nošením dětí v šátku či nosítku a barefoot obuvi. Již 5 let se aktivně věnuje podpoře nošení dětí a vzdělávání se v tomto směru. Jejím cílem je pomáhat rozvoji nošení dětí a tím rodičům posilovat důvěru ve své rodičovské schopnosti a podporovat kontaktní rodičovství, jako nejpřirozenější formu péče o dítě. Stejně dlouhou dobu působí i jako lektorka nošení dětí a z větší části se věnuje individuálním kurzům.

Než objevili šátkování, jejich Natálka byla velmi uplakané miminko, které navíc špatně spalo. Šátek z ní ze dne na den udělal usměvavé a spokojené dítě. Od té doby byl šátek jejich velkým pomocníkem při spánku, špatné náladě i nemocích.

Přednáška: Jak vybrat šátek, příměsi a jejich vlastnosti, péče o něj

Markéta Kočí, BarefootMánie

Po studiu přišla do cesty Markétě možnost začít prodávat v barefootové prodejně a to dělá již čtvrtým rokem. Má tak zkušenosti s přímým prodejem bosobot, s vybíráním zboží se zákazníky, kteří mají nejrůznější nohy a potřeby i přístup. Za dobu na prodejně už Markéta potkala také mnoho dětí a maminek, kteří jsou pro ni dohromady různorodou mozaikou zkušeností. 

Práce ji naplňuje hlavně proto, že má smysl – barefooty pomáhají probouzet tělo i ducha a to je to, proč má Markéta pro tuto práci zápal. Kromě jiného ráda tvoří a prostřednictvím nacházení své vlastní cesty v čem chodit, se nakonec kreativita, chození a předávání světu spojilo i do pravidelných sandálových workshopů. Kromě práce si nechává čas i na spolužití a komunitní život, různorodé tvoření, na podporu hezkých míst na světě a vytváření svobodné, přijímající a respektující atmosféry – sama v sobě i mezilidsky.

Přednáška: Barefoot nebo neBarefoot

Mgr. Lucie Trubačová, Dance4mom

Lucie má pocit, že jsem se místo v porodnici narodila v tělocvičně. Od 4 let dělala sportovní gymnastiku a pak ve 14 plynule přešla na sportovní aerobik. Vystudovala FTVS a teď se snaží předávat své zkušenosti dál. Sport a pohyb ji provází celým životem a nedokáže si představit, že by tomu mělo být jinak jen proto, že mám doma 3 děti. Proto po narození syna založila cvičící program a lekce Dance4mom, kde tančí s dětmi v nosítku nebo šátku. Baví jí inspirovat a motivovat ostatní maminky k tomu, že to jde i jinak, stačí jen pořádně chtít. Nejvíc si ale vyčistí hlavu při běhu s hudbou na uších nebo při tvorbě choreografie na další lekci Dance4mom. Je pyšná maminka – Sáry ( 10/2011), Samuela (03/2015) a Laury (11/2017) na takové NEobyčejné „mateřské“.

Přednáška: Nebojte se cvičení v těhotenství a po porodu

www.dance4mom.cz

Denisa Písaříková, Mamalatté

Denisa působí od roku 2015 jako lektorka nošení (certifikáty V bavlnce a Die Trageschule) a laktační poradkyně. Pravidelně pořádá workshopy Má-mě blíž a poskytuje individuální poradenství přímo v rodinách. Podporuje přirozené rodičovství a svým klientům se vždy snaží být především průvodcem než lektorem.
Denisa založila značky Mamalatté a spoluautorkou knihy Má-mě.
 
Aktuálně má tříměsíční miminko, které na přednášce uvidíte, a čtyřletého syna. Vedle Mamalatté a rodiny pracuje v nadnárodní společnosti v marketingové komunikaci a sní, že jednou práci pro korporaci na plný úvazek bude moci jednou pověsit na hřebík.
 
Přednáška: Nošení miminka v reálném životě

Mrg. Lucie Ternová, Libela - centrumcelostní péče

Kromě předcvičování jógy a fyzio fitness tréninku se Lucie zaměřuje na cvičení a rehabilitaci osob se speciálními potřebami (cvičení v těhotenství, proti bolestem zad, na podporu otěhotnění, seniorů a po úrazech).

Vystudovala Fakultu sportovních studií v Brně, kde se již během studia věnovala zdravotnímu cvičení a psychosomatice.

Je certifikovanou trenérkou metody prof. Pavla Koláře tzn. DNS – dynamickou neuromuskulární stabilizaci. Nyní se vzdělávacím procesu DNS pro děti tj. DNS FIT KID. Mj. absolvovala kurzy Stanford Introduction to Food and Health (Stanford University).

Také organizuje sportovní aktivity pro maminky pod značkou MAMASPORT.

Přednáška: Diastáza břišních svalů

Denisa Polanská, Esence spojení

Denisa je spoluzakladatelkou Esence spojení – projektu v rámci kterého do ČR přiváží šátky AYU, 100% recyklované šátky na nošení dětí, které v Kolumbii s láskou vytvářejí Kolumbijské maminky samoživitelky. V šátku AYU vynosila svého syna Jáchymka, a to co o šátcích říká, se zakládá na jejích vlastních zkušenostech. Nošení je pro ní nedocenitelný pomocník, vášeň i smysl života. Pomoc ženám napříč kontinenty jí naplňuje radostí s vědomím, že to co dělá, má hluboký smysl, nejen pro mě, ale i pro mnoho žen, které se díky tomu mohou bezpečně starat o své děti. Bude se na Vás těšit na přednášce „Recyklované šátky AYU, pomoc napříč kontinenty“.

Přednáška: Recyklované šátky AYU, pomoc napříč kontinenty

Petra Lizarazo Martinez, Esence spojení

Jsem spoluzakladatelkou Esence spojení, kde se snoubí dvě mé největší lásky a těmi jsou láska k dětem a ke Kolumbii. S Esencí spojení dovážíme do ČR 100% recyklované šátky na nošení dětí, které v Kolumbii s láskou vytvářejí Kolumbijské maminky samoživitelky. Pomoc ženám napříč kontinenty mne naplňuje radostí s vědomím, že to co dělám má hluboký smysl nejen pro mě, ale i pro mnoho žen, které se díky tomu mohou bezpečně starat o své děti. Kontakt matky a dítěte vnímám jako zásadní pro zdravý vývoj dětské psychiky a proto jsem si udělala certifikaci lektorky nošení dětí Trageschule a těším se na všechny z vás, kdo přijdete na můj workshop vázání.

Workshopy: Vázání dopředu – KSK a dvojitý kříž a Vázání batoh

Vladimír Pinker, Nosící Táta

Nosící Táta se snaží propagovat nošení v šátku a nosítku nejen mezi tatínky. Na svém blogu vyvrací zažité věti, které straší nastávající prvorodičky. Zároveň provozuje eshop s kojeneckým, kojícím a těhotenským zbožím od českých výrobců, vyzdobeným vlastními motivy.

Přednáška: Tatínkové a mateřství, porod a nošení

Mgr. Ondřej Koudela, DiS., PrPom, s. r. o.

Ondřej Koudela (*1983) vystudoval záchranářství na VOŠ 5. května v Praze a sociologii na UK FSV. Zároveň se stal lektorem zážitkové pedagogiky a v této oblasti se rozvíjel v několika různých firmách (Jules a Jim, Užitečný život, Agentura Signum, Attavena a další). V letech 2009 až 2013 pracoval na Klinice anesteziologie a resuscitace ve FN Motol. Pracoval také jako plavčík, lektor podnikatelských dovedností, barman, operátor nebo taxikář. Od roku 2013 se rozvíjí také pomocí mírumilovného bojového umění aikidó. Své dva koníčky — zdravovědu a zážitkovou pedagogiku — spojil dohromady v roce 2012 a založil PrPom.

V čele tohoto společensky prospěšného startupu se věnuje výuce první pomoci zážitkem, rozvíjí tým více než 40 mladých lektorů a snaží se kultivovat výuku první pomoci v ČR. PrPom má na svědomí také řadu osvětových projektů, mezi jinými např. Mýty o první pomoci, Chytrou autolékárničku, NEBOJ se pomoci! nebo výzkum kvality výuky první pomoci v autoškolách

Přednáška: První pomoc 

Ágnes Němečková, Podpoříte mne v osvětě - práva hospitalizovaných dětí

Ágnes Němečková ze spolku Juno Moneta z.s. poskytuje poradenství ve věcech práv pacientů na facebookové
platformě „Podpoříte mne v osvětě?“. Původem sociální pracovnice, matka dvou dcer, nyní na rodičovské
dovolené. Již deset let se zabývá odborným sociálně právním poradenstvím.

Přednáška: Do nemocnice informovaně

Bc. Adriana Nováková, Akademie rodičovství

Adriana právě dokončuje magisterský oboru Psychologie na Univerzitě Karlově v Praze. Ve spolupráci s Akademií rodičovství se specializuje na práci s rodinami a rodinnými systémy. Ač dobře zná psychologii vývoje dětí, sama je matkou 2 malých dětí a ví, že teorie a realita mohou být mnohdy velice rozdílné. Spoustu nesnází ale dokáže vyřešit jen to, že člověk rozumí tomu, proč se co děje.

Akademie rodičovství je soukromá rodinná poradna. Sdružuje odborníky, kteří pomáhají rodinám ke spokojenějšímu životu. Psychology, psychoterapeuty, pedagogy a sociální pracovníky. 

Pracujeme s plným respektem k tomu, že každý potřebuje jinou formu pomoci. Akademie není výchovný směr, ale podpora a psychologická pomoc pro každou jednotlivou rodinu, její příběh a potřeby. Zakladatelky Akademie rodičovství – Iva Kyselá a Katka Novotná – jsou rodinné poradkyně, systemické terapeutky a supervizorky s mnohaletou odbornou zkušeností. 

Nabízíme odbornou psychoterapii jednotlivcům, párům i rodinám. Prostřednictvím terapie se snažíme otevírat lidem nové možnosti, pomáhat objevit a pojmenovat jejich vzorce chování a přesvědčení, a tím jim otevřít možnost je měnit a tíživé problémy vyřešit. 

Přednáška: Vývojová psychologie od narození do 6 let

Veronika Třešňáková Vostrá, Nosím na srdci

Veronika má dvě dcery, 1 a 4 roky, které se obě nosí. Mladší dcera velmi intenzivně od 10 dne po porodu.

K nošení ji původně přivedla její sestra, když bylo první dceři přibližně 7 měsíců. Intenzivně začala nosit až v těhotenství s druhou dcerou. Po narození se naskytla příležitost absolvovat kurz, čehož využila už jen proto, abych měla dobrý základ pro vznik vlastní FB skupiny a možnost předávat správné a ucelené informace nosícím rodičům, nebo těm, kteří nosit chtějí začít. Práce pro skupinu a osvěta ohledně nošení a dalších aktuálních témat ji velmi naplňuje. Začít se tomu věnovat veřejně jí původně umožnila pozice moderátorky v jedné regio skupině na Facebooku.

Ráda by se tomu věnovala i do budoucna a udělala si i kurz laktačního poradenství. Má za sebou základní lektorský kurz Die Trageschule pod vedením Ivy Gondekové.

Najdete ji na FB pod jménem Verča Třešňáková Vostrá nebo ve skupině Nosím na srdci ❤️.

Workshopy: Vázání double hammoc a Vázání batoh

Darren Sadler, IntegraBaby

Darren se s Vámi podělí o své zkušenosti nosícího tatínka a zakladatele firmy IntegraBaby, která je v současné době ve Velké Británii poměrně populární. Jejich nosítka totiž nemají klasický bederní pás, který mnoha maminkám vadí, a proto je nosítko pro někoho pohodlnější a každopádně je velmi skladné. 

Tato přednáška bude v anglickém jazyce. 

Přednáška: Babywearing Dad

Mgr. Lucie Alblová, Fyzioterapie pro děti

Lucie se specializuje na fyzioterapii dětí od narození až do dospělosti. Po absolvování Vyšší odborné školy v oboru Diplomovaný fyzioterapeut  (Praha) pokračovala ve studiích na FTVS UK v Praze. Pracuje v soukromé ambulantní praxi, kde se věnuje zejména zdravému vývoji dětských nožiček a reflexní terapii dle Prof. Vojty. Kromě toho pořádá vzdělávací semináře a workshopy.

Je registrovaný fyzioterapeut s osvědčením k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu v oboru fyzioterapie. 

Při práci dále využívá fyzioterapii funkce dle Clary Lewitové, senzomotorickou stimulaci, proprioceptivní neuromuskulární facilitaci, prvky z funkční dynamické stabilizace v kontextu vývojové kineziologie, kinesiotaping a cvičení z konceptu MovNat.

Pokud to stav těla dovoluje, je zastáncem konceptu barefoot. Pokud to možné není, hledá vždy cestu co nejmenšího omezení přirozené zdravé chůze v kombinaci s aktivním cvičením tak, aby to v budoucnu možné bylo 🙂

Kromě odborné kvalifikace je i mámou dvou malých dětí, nechybí jí tedy empatie, trpělivost a pochopení pro Vaše malé rošťáky 🙂 

Přednáška: Psychomotorický vývoj dítěte se zaměřením na oblast nohy 

Jana Urbánková, Harmonie ženy

Jana Urbánková – bylinková dula, lektorka zdravotního cvičení pro ženy v těhotenství a po porodu a certifikovaná specialistka zavinování bříška stylem bengkung (USA). Ručně vyrábí šátky pro zavinování bříška v těhotenství i po porodu – asijský bengkung i české pinty a specializuje se na holistickou péči o ženu v období těhotenství, porodu a šestinedělí s pomocí bylin.

Workshop: Vyvazování poporodního bříška stylem bengkung

Veronika Navrátilová

Veronika je vystudovaná právnička, státní úřednice aktuálně zařazená mimo výkon služby z důvodu rodičovské dovolené. 

V současnosti je především maminka šestnáctiměsíční dcery Bereniky a naplno si to užívá. Nošení v šátku obě milují (i když Berinka už víc chodí, než se nosí). Veroniku baví testovat různé značky českých i zahraničních šátků, zajímavé příměsi, zkouší nové úvazy. K nošení přivedla i manžela Jakuba, který té blízkosti při nošení taky zcela propadl. Občas se hádají, kdo dceru bude nosit.
V průběhu Veroničiny právnické praxe zakotvila na nějaký čas i do neziskové sféry, kde se věnovala zejména individuálnímu poradenství s klienty. Na rodičovské dovolené zjistila, že jí právě to poradenství chybí. A tak se snaží tyto dvě věci spojit, poradenství a nošení v šátku. Aktuálně jako dobrovolník pomáhá v brněnské Matátě a od nového roku snad oficiálně jako lektorka vlastních kurzů nošení dětí. 

Workshop: Úvazy s krátkým šátkem

FB: Navrcovi v šátku, IG: www.instagram.com/verinka.disskynova