PŘEDSTAVENÍ PŘEDNÁŠEJÍCÍCH A LEKTOREK

ZMĚNA VCHODU DO KONFEREČNÍHO CENTRA!

Bohužel kvůli výstavbě metra D není možné jít do Konferenčního centra přímo (viz přeškrtaná červená trasa na mapce). Je potřeba obejít komplex domů, ve kterých se Konferenční centrum City nachází. Viz zelená trasa. Bezbariérový výstup výtahem ze stanice metra C je ale stále funkční! 

Ing. MICHAELA NOVÁKOVÁ, mishanovakova.cz, Kouzlo nošení

Míša je certifikovanou lektorkou nošení, autorkou online kurzů nošení a zakladatelkou festivalu Kouzlo nošení. K nošení se dostala díky své mladší dceři a jednomu nepovedenému výletu s kočárkem. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou a léta pracovala na pozici marketingové manažerky pro velké korporátní IT firmy. Na rodičovské dovolené dostal její život zcela jiný směr a našla své srdce v pomáhání rodičům s poznáváním kouzla nošení, a tak se rozhodla zúročit svoji praxi a organizační smysl a přivedla na svět festival Kouzlo nošení, který se letos koná již počtvrté.

Navíc vytvořila vůbec první online kurzy o nošení dětí, které pomáhají rodičům odhalovat taje nošení z pohodlí domova. 

Přednáška: Než začnete nosit v 10:30 hodin

DENISA PÍSAŘÍKOVÁ, Mamalatté

Denisa Písaříková je lektorka nošení miminek v šátku, laktační poradkyně, spoluautorka knihy Mámě.  Už šest let poskytuje konzultace těhotným i čerstvým maminkám na skupinových i individuálních lekcích. Současně založila centrum sebeřízeného vzdělávání EduCorn a podporuje rodiny s dětmi v domácím vzdělávání.
 
Přednáška: Jak vyzrát na nošení aneb tipy a triky v 11:45 hodin

ZUZANA CHABOVÁ, EduCorn

Zuzka je máma 7 leté domškolačky, založila a vede centrum sebeřízeného vzdělávání EduCorn, podporuje rodiny domškoláků a píše blog (nejen) o sebeřízení pod názvem Draci a jednorožci. 

Přednáška: Domácí a sebeřízené vzdělávání jako životní styl ve 13 hodin

RENATA PELCOVÁ, Rodičovství se srdcem na dlani

Renča je lektorkou partnerské komunikace s dětmi a znakování s nimi. Aby pomohla maminkám s komunikací s miminky, založila projekt Rodičovství se srdcem na dlani. Ve svých kurzech, programech a konzultacích čerpá z odborné literatury, vzdělávání v oblasti psychologie a také praxi se svými dětmi i dětmi klientek. Děti všemu rozumí, nicméně v naší společnosti jsou stále velmi podceňované. Každý z nás si nese řadu traumat a vzorců chování ze svého dětství. Ačkoliv to vždy děláme nejlépe, jak umíme, často nevidíme za hranici vlastní zkušenosti. 

Renči vize je vést ženy k porozumění sobě i svým dětem právě skrze zpracování vlastních vzorců chování, partnerské komunikace s dětmi a v případě miminek i znakování. Proč zrovna taková kombinace? Protože známe skutečný záměr, touhy, přání, asociace a emoce dětí. Nesklouzneme k zákazům, příkazům, moralizování a manipulaci. Naopak jsme schopny nastavit si vnitřní hranice, komunikovat se svými dětmi s respektem a tím si budovat komunikaci snů a lásku na celý život.

Přednáška: Partnerská komunikace s dětmi od 14:15 hodin

RADKA SCHILLEROVÁ, Spokojené rodičovství

Radka je lektorka komunikačních dovedností “bez poražených”. Vede kurzy pod hlavičkou Gordon Institut ČR a SK. Pracuje s rodiči i pedagogy. Pořádá workshopy, přednášky, kurzy, vedla podpůrnou skupinu v komunitním centru Husitská. Je spoluautorka knihy Pája a bleší cirkus. Tvoří komunitu podobně zapálených rodičů ve FB skupině Spokojené rodičovství – komunikace a emoce. Je máma dvou dětí a vůbec není dokonalá. Jako všude jinde, i u ní doma občas přetečou emoce nebo dojde k výbuch. Pracuje na seberozvoji, ale hlavně se učí ze svých chyb. Snaží se se svými dětmi budovat harmonický, přátelský a vyvážený vztah, založený na bezpodmínečné lásce.

Přednáška: Jak skutečně naslouchat (nejen) dětem od 15:30 hodin.

Mgr. KAMILA BALCAROVÁ, Žijeme Montessori

Kamila je již 14 let průvodkyní rodičů a dětí montessori metodou. Má vystudovaný mezinárodní certifikovaný výcvik v montessori pedagogice pro věk 0 – 3. Je také lektorkou vzdělávání dospělých, rodinnou poradkyní a spoluautorkou online kurzu “Jak na montessori doma” www.dokazestosam.cz V současné době vede v ŽIJEME MONTESSORI podpůrné skupinky pro maminky s miminky, montessori pracovny pro batolata a také pracuje jako pedagožka v ZŠ Archa ve druhém trojročí. Je maminkou Jonáše (19 let), Štěpána (15 let) a Jolči (12 let).

Přednáška: Jak začít s “montessori doma” už od miminka

Čas: 16:45-17:45

Bc. ZUZANA DVOŘÁKOVÁ VEČERNÍKOVÁ, DiS., laktační poradkyně, lektorka nošení dětí

Zuzana Dvořáková Večerníková je především laktační poradkyně a ověřená lektorka nošení od Trageschule Didymos. Zabývá se též předporodní a poporodní péčí. Působí především v Libereckém kraji.

Workshop: Úvaz kříž s kapsou uvnitř (od 10:30 hodin)

Mgr. VERONIKA NAVRÁTILOVÁ, Navrcovi v šátku

Veronika je certifikovaná lektorka nošení Trageschule Didymos a (zatím stále) aktivně nosící máma. S manželem Jakubem založili Navrcovi v šátku, kde působí jako hlavní lektorka individuálního poradenství a skupinových kurzů nošení v Brně. Baví ji testovat různé značky českých i zahraničních šátků, zajímavé příměsi, zkouší nové úvazy a o svých nosících aktivitách píše na stránku Navrcovi v šátku nebo na jejich Instagram. 

Od ledna 2020 je Veronika také v týmu Moderních nosiček. Zapojuje se do aktivit brněnské neziskovky MaTáTa, kde pomáhá hlavně na podpůrkách nošení, podílí se na organizaci Dne nosících tatínků a organizuje program přednášek a seminářů pro maminky a tatínky na rodičovské dovolené. Jejím civilním povoláním je odborný rada na Odvolacím finančním ředitelství a tak jsou mimo nošení jejím oborem taky právo a daně.

Workshop: Nošení na boku a ring sling (od 11:45 hodin)

VERONIKA VOSTRÁ, Nosím na srdci

Veronika je maminka dvou dcer (4 a 7 let). Obě nosila, mladší dceru velmi intenzivně. K nošení ji původně přivedla její sestra, když bylo první dceři přibližně 7 měsíců. Intenzivně začala nosit až v těhotenství s druhou dcerou. 

Po narození se naskytla příležitost absolvovat lektorský kurz poradkyně nošení, čehož využila už jen proto, abych měla dobrý základ pro vznik vlastní FB skupiny a možnost předávat správné a ucelené informace nosícím rodičům, nebo těm, kteří nosit chtějí začít. Práce pro skupinu a osvěta ohledně nošení a dalších aktuálních témat ji velmi naplňuje. Začít se tomu věnovat veřejně jí původně umožnila pozice moderátorky v jedné regio skupině na Facebooku. 

Má za sebou základní lektorský kurz Die Trageschule pod vedením Ivy Gondekové. Najdete ji na FB pod jménem Verča Vostrá nebo ve skupině Nosím na srdci ❤️

Workshopy: Úvaz batoh (úvaz na záda) od 13:00 hodin a Úvaz double hammock (úvaz na záda) od 15:30 hodin.

PETRA KAMENSKÁ, Borůvka- Podpora v těhotenství a mateřství

Petra funguje jako podpora žen v těhotenství a mateřství, je poradkyní nošení Z břicha na břicho, laktační poradkyně od Přirozeného kojení, absolvovala kurz reboza (podvazování bříška nejen v tehotenstvi, masáž i úlevové techniky před a při porodu) a kurz těhotenských masáží. Portfolio služeb si neustále rozšířuje, dál se vzdělávání a posouvá svou kvalifikaci. Jejím cílem je kontinuální péče pro (nastávající) rodiče.

Workshop: Kříž s kapsou uvnitř (úvaz na břicho) od 14:15 hodin

TEREZA HODAČOVÁ, Mom Power Yoga

Tereza vás naučí jak zdravě nastavit své tělo při nošení tak, aby nejen nebolelo, ale i aktivně posilovalo a ozdravilo střed těla, pánevní dno, bránici při běžných denních aktivitách s miminkem. Také vám předá tipy na mindfulness (meditační) praxi, díky které při nošení, kojení či vaření budete efektivně odpočívat a obnovovat své zdroje.

Tereza je lektorkou jógy se zaměřením na gravid jógu a jógu po porodu. Vede ženy k nalezení fyzické síly a vnitřního klidu, protože se sama přesvědčila, jak důležité je psychické rozpoložení maminky v souvislosti s (ne)klidem miminka. Po narození (dnes 3letého) syna jí praxe jógy pomohla od poporodní deprese a společně se šátkováním ke přerodu úzkostlivé mámy a miminka trpící kolikami v pohodové duo :-).

Vede kurzy Do formy po porodu a zastává názor, že těhotenství a porod jsou pouze zátěžovou zkouškou, která prověřila stav těla před porodem. Projevily se disbalance, které ve vašem těle existovaly před těhotenstvím.

Vědomým, komplexním cvičením propojeným s péčí o své mentální zdraví můžeme zajistit prevenci a efektivní a udržitelné odstranění potíží jako je bolest zad, diastáza, problémy s pánevním dnem či nestabilní psychické rozpoložení.

Workshop: Jak zdravě nastavit své tělo při nošení od 16:45 hodin

www.mompoweryoga.com

E-mail: mompoweryoga@gmail.com