Testovací balíček: Dvě nosítka IntergraBaby vel. 1 a šátek MamaNuka vel. 6​

Testování ukončeno. 

Přečtěte si prosím kompletní pravidla testování

Délka testování pro jednu skupinu: 2 týdny dle pořadníku, předávací den bude pondělí tak, aby v úterý balík obdrželi v úterý. 

Cena pojištění celé zásilky: 9 000 Kč

Recenze: za každé nosítko i šátek 5 – 10 recenzí vč. fotografie. Recenze na testování vkládejte prosím do komentářů k fotce daného testovacího kousku v albu Testování – recenze šátků a nosítek na FB Kouzlo nošení    

Seznam nosících skupin, které budou testovat (pravidla testování zde): 

6. 1. – 20. 1. 2020 Nosím na srdci, Monika Hernová (potvrzeno, otestováno)

21. 1. – 27. 1. 2020 Popelka wrapuje (potvrzeno, otestováno)

28. 1. – 10. 2. 2020 Příbramské nosící maminky, Elií Žáčková (potvzeno) 

11. 2. – 24. 2. 2020 Nosíme děti v Čelákovicích, Michaela Dudková (potvrzeno) 

25. 2. – 2. 3. 2020 Nosíme děti v Benešově a okolí, Lída Klimusová (potvrzeno) 

3. 3. – 16. 3. 2020 láskyplně NOSÍME své DĚTI v BnP, Kristýna Hutařová (potvrzeno)  

17. 3. – 30. 3. 2020 Podpora kojení a nošení Prostějov, Radka Klementová 

31. 3. – 13. 4. 2020 Nosíme děti v Opavě, Vendula Pudichová/Janka Hučková  (potvrzeno)

14. 4. – 27. 4. 2020 Nosíme děti v Mostě a okolí (potvrzeno)

28. 4. dále – možné vypsat další termíny 

IntegraBaby je britská značka nosítek, která na českém trhu zatím nejsou příliš známá. Je to kompromis mezi klasickým nosítkem s bederním pásem a onbuhimem, které bederní pás nemá. Majitelka firmy Sarah se nošení dětí věnuje přes 13 let a je nejdéle praktikující lektorka nošení v UK. Klasická nosítka s bederním pásem jí příliš nevyhovovala, ale ani onbuhima. Proto dlouhodobým zkoušením nového střihu přišli na trh s nosítkem, které se zapíná kolem pasu matky, ale nemá klasický vyztužený bederní pás – dítě je posazeno a podsazeno rovnou do látky zádové opěrky, která je svoji délkou pro to přizpůsobena. Šířka sedu se pro nejmenší děti koriguje přiloženým páskem se sponou. Tato kombinace může být právě proto vhodná pro maminky, které se cítí klasickým pásem omezeny, ale rády nosí dlouhodobě, což je s klasickým onbuhimem většinou velice náročné na záda. Jejich nosítko získalo v UK již řadu ocenění.  

Jedno testovací nosítko je ze šátku Baie Equinox Nightfall  a druhé látky karamelové barvy

Velikost obou nosítek je Size 1

  • Vhodné od narození (3,4 kg) do cca 15 – 18 měsíců (výrobce udává do 2 let, ale dřívějším testováním se ukázalo, že dětem kolem 18 měsíce a výše již bylo malé) 
  • Testováno na váhu až 24 kg. Velikost 1 je možné využít pro občasné poponesení většího batolete, nicméně pro dítě od 10kg výše se doporučuje pro pravidelné nošení už spíše velikost 2.  
  • Použijete přiložený pásek pro zúžení sedu pro malá miminka (viz přiložený návod v testovacím balíčku) 
  • Na břiše matky je možné nosit od narození
  • Na zádech se doporučuje nosit od chvíle, kdy dítě umí samostatně sedět (cca kolem 6 měsíců věku) 
  • Zádový panel má šířku 35,5 cm a výšku 51 cm
MamaNuka je menší německá firma, která se zabývá výrobou čistě přírodních ručně tkaných šátků. Tyto šátky jsou vyráběny v Indii v rámci Fair Trade politiky, kdy šátky jsou vyráběny ručně na tkalcovských stavech z čistě přírodních materiálů a jsou barveny přírodními barvami z bylin a rostlin. Výroba je ekologická, například voda, která se používá na barvení šátků, se díky svému nechemickému složení recykluje a využívá se na zavlažování rostlin, které později slouží k barvení. 
 
Testovací šátek Udine je tmavě modré barvy inspirován oceánem. 100 % organická bavlna, gramáž 216 g/m2, tzn. je tenký a vhodný spíše pro menší děti. Velikost 6. Má již nějaká drobná očka, ale i přes to se k němu prosím chovejte vzorně.